Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Činoherní klub vás zve na premiéru hry Svatba pozdního léta

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zítra, 19. února 2016, proběhne v Činoherním klubu premiéra hry Jana Kačera Svatba pozdního léta (Variace na písmeno G). Přijďte za kulturním zážitkem, Činoherní klub vám otevírá dveře za autentickým poznáním a moudrostí jednoho života.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Činoherní klub vás zve na premiéru hry Svatba pozdního léta | foto: Činoherní klub, o.p.s.

Jak to vzniklo? Jednoduše: Jan Kačer nabídl v únoru 2015 Svatbu pozdního léta Činohernímu klubu s tím, že by byl moc rád, kdyby se režie ujal Ladislav Smoček, který by ho po padesáti letech navíc opět režíroval, tentokrát v jeho vlastní hře.

A tak dostalo divadlo nečekaně ve chvíli svých padesátin nejlepší možný dárek: původní hru. „Nikdo z nás, kdo jsme ji četli, nezapochyboval totiž o jejích kvalitách a o tom, že na naše jeviště patří,“ prozradil Roman Císař, dramaturg Činoherního klubu.

Činoherní klub vás zve na premiéru hry Svatba pozdního léta

Svatba pozdního léta je o touze po věrnosti tělu i slovu

Snad ze všeho nejvíc je Svatba pozdního léta hra o ztrátách, především toho nejcennějšího – partnerství, ale také o znovunalézání i zrodu téhož; o těžkém zapomínání a odpouštění starých vin a ještě obtížnějším navázání pozdrženého dialogu. Trochu jinak řečeno, je to hra o touze být u někoho blízkého, o touze po věrnosti tělu, ale i slovu. O touze jakožto pointě existence.

Činoherní klub vás zve na premiéru hry Svatba pozdního léta

Činoherní klub ovládne poetický, drama povyšující jazyk, který je na divadle málokdy k slyšení

Ve hře, zkoncentrované v jednotě děje, místa a času, v níž se Jan Kačer projevil jako ekonom slova (postavy v každém okamžiku vyjadřují to, co mají vyjádřit, nic víc, nic míň, ať v dialozích nebo v monolozích), jsou zaznamenány autentické poznání a moudrost jednoho života. Zčásti autobiografický text mnoha poloh a velké výpovědní síly je napsán poetickým, drama povyšujícím jazykem. Takovým, jaký je na divadle málokdy k slyšení. Jak v této souvislosti nepřipomenout Josefa Topola?

Režie: Ladislav Smoček

Hrají: Zuzana Bydžovská, Jan Kačer, Nela Boudová, Pavel Kikinčuk, Zuzana Stavná, Václav Šanda a Jana Břežková

Více informací o hře Svatba pozdního léta, kterou uvádí Činoherní klub, najdete na www.cinoherniklub.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Snižujte náklady na vytápění a šetřete energii s výrobky FAKRO.
Snižujte náklady na vytápění a šetřete energii s výrobky FAKRO

FAKRO odráží ideu energetické účinnosti ve své nabídce energeticky úsporných výrobků, které představují komplexní řešení k omezování tepelných ztrát.   celý článek

Sdílejte elektromobil v ulicích Prahy.
Sdílejte elektromobil v ulicích Prahy

Druhé auto do rodiny? Zbytečné, zejména žijete-li v Praze a takové druhé auto byste používali prakticky jen pro jízdy po městě. Společnosti PRE, CAR4WAY a...  celý článek

Výměna autoskla by měla být provedena výhradně u smluvních partnerů.
Autosklo měňte výhradně u smluvních partnerů

Výměna autoskla z pojistné události vás nemusí stát ani korunu. Nezapomeňte si ale zkontrolovat smlouvu s pojišťovnou, mnoho z nich vyžaduje výměnu autoskla...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.