Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čím je odrážedlo YBike jiné?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Právě důmyslně promyšlené technické parametry, kterými oplývá odrážedlo YBike, ulehčí osvojování nových dovedností bez stresu. O vlastnostech a výhodách odrážedla se dozvíte více v následujícím článku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pro začátky jízdy, výuku rovnováhy a odstranění strachu z jízdy je odrážedlo určitě správným pomocníkem, které si dítě oblíbí. | foto: HANAME

Proč před pořízením prvního kola využít odrážedla

Mnozí rodiče se zamýšlí, jak naučit své děti jízdě na kole. Správně tuší, že se to neobejde bez nucení, přemlouvání a vysilujícího přemáhání. Může to však být zcela jinak.

My vám poradíme, jak na to. Tím klíčem k úspěchu je využití odrážedla jako startovního prostředku výuky rovnováhy. Koordinace těla a rozvoj hrubé motoriky jsou důležité předpoklady pro náročnější stupeň pohybové aktivity, kterou jízda na kole bezesporu je.

Sice by se dalo říct, že dětské kolo velikosti 12 palců by bylo díky balančním kolečkům ideálním nástrojem pro první cyklistické pokusy, jenže je tu jedna nevýhoda. Balanční kolečka sice udrží stabilitu, ale výška sedla je v nejnižší pozici stále 42 cm nad zemí.

A to je na krátké nožičky dvouletého dítěte hodně. Na pedály sice dostane, ale nasednout či bezpečně sesednout, to už je riziko. Dětská "dvanáctka" je prostě pro úplně první pokusy v raném věku na některé děti ještě příliš vysoká a vyžaduje neustálý dozor rodiče.

Čím je odrážedlo YBike jiné? 2Odrážedlo YBike - jeho výhody a modely

Naproti tomu odrážedlo má posed výrazně níž a nabízí několik variant. Speciální model Y-BIKE ve tvaru motorky má sedadlo ve výšce 26 cm od země, takže nožičky dítěte pohodlně dosáhnou až na zem. Široké prohnuté sedadlo dítě bezpečně usadí, a to se může učit své první "odrážecí" krůčky.

Díky dvojitému zadnímu plastovému kolu je stabilita odrážedla výrazně vyšší než u klasických jednostopých typů, ale není tak vysoká jako u hraček, které mají rozchod mezi koly výrazně širší. Velkou výhodou tohoto odrážedla je jeho líbivost, protože kolo dětem zprvu skoro nic neříká, ale auta a motorky kolem sebe vidí už od útlého věku a často napodobují jejich zvuk, takže dostat potom dítě na odrážedlo YBIKE je mnohem snazší, než jej nutit, aby sedlo na dětské kolo.

Dalším stupněm odrážedla je model Y-BIKE Extreme, který připomíná krosovou motorku. Duralový rám má design, který by slušel i většímu dětskému kolu a hlavně dlouhé plastové sedadlo. Dvojice kol je potažena gumou, takže na asfaltu už kola nevydávají žádný zvuk a jedou výrazně lehčeji, navíc jsou uložena na ložiscích.

Jednoduchost konstrukce tohoto odrážedla a hlavně absence vzduchu v pneumatikách zároveň uvítají všechny maminky. Navíc při pohybu ve městě, na eskalátorech nebo v metru není problém vzít díky hmotnosti odrážedlo YBike jednoduše do ruky.

Výška sedadla od země je ve středové části 35 cm, což je více než u verze "chopper", ale stále ještě méně, než u dětské dvanáctky. Díky pozici nohou nízko u země dítě nepotřebuje brzdy.

Čím je odrážedlo YBike jiné? 3
Srovnání jednotlivých typů odrážedel a dětského kola

Kdybychom tedy měli porovnat hlavní rozdíly mezi oběma odrážedly a dětským kolem, výhodou odrážedel je jednoznačně snadnější nástup a sesednutí. Odrážedla váží kolem 4 kg, což je o polovinu méně než u dětského kola. Obdobně je to i s cenou – odrážedlo YBike "chopper" stojí 1 290 Kč a Extreme 1 549 Kč, kdežto dětské kolo vás přijde na minimálně 3 000 Kč.

Pro začátky jízdy, výuku rovnováhy a odstranění strachu z jízdy je odrážedlo určitě správným pomocníkem, které si dítě oblíbí. A pokud je design odrážedla takový, jako u dvojice testovaných modelů, dítě bude spíše problém z něj dostat, než ho na něj posadit.

Více informací najdete na www.ybike.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Vykročte do jara s novou výzvou, dosáhněte vysněné postavy. Společně s Cambridge Weight Plan vám s tím pomůžeme. Nedaří...

Připravte se na jaro: detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Připravte se na jaro:  Detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Jarní měsíce bývají zaměřené na očistu organismu, ať už je důvodem snaha shodit přebytečná kila nebo se jen cítit...

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Najdete na iDNES.cz