Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chystáte se na oční operaci? Pečlivě vybírejte kliniku

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Komplikace po operaci, dlouhé vleklé zdravotní problémy nebo nedostatečná pooperační péče. S takovými problémy se běžně setkávají pacienti při nevhodném výběru oční kliniky. Jako další důvody k nespokojenosti pak uvádí nepříjemný personál, použití nekvalitních nitroočních čoček nebo zacházení s pacienty jako na ‘běžícím páse‘.

Na klinikách Neovize group podstoupilo oční operaci už více než 30 zaměstnanců. Jedním z nich je i koordinátorka zdravotní péče Tereza. | foto: Neovize Group s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ne všechna zařízení také nabízí rovnou konečné ceny a pacienti pak doplácí například za kontroly. Podle čeho se tedy řídit, na co si dát pozor při výběru oční kliniky?

„Pacient by se měl zaměřit na několik faktorů. Patří mezi ně například nabídka metod odstranění dioptrií, průběh vstupního vyšetření, typ a značka čočky, péče po operaci a třeba i reference známých a na internetu,“ radí MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.

Individuální přístup

Špičkové zařízení by mělo nabídnout široké spektrum operací a vybrat metodu na míru přímo pro daného klienta. V nabídce kvalitní kliniky tak nesmí chybět nejmodernější laserové metody ReLEx Smile a femtoLASIK s využitím moderního femtolaseru VisuMax, dále u vyšších dioptrií implantace čoček ICL a při operaci šedého zákalu nebo při zbavení se brýlí na čtení ve věku nad 45 let použití kvalitních amerických či německých čoček.

Chystáte se na oční operaci? Pečlivě vybírejte kliniku

Předoperační vyšetření trvá alespoň dvě hodiny.

Levná kvalita neexistuje

Zájemci o odstranění dioptrií se často orientují podle ceny. Neuvědomují si ovšem, jaká rizika ve snaze ušetřit podstupují. Cena sice může být lákavá, ale může být i počátkem vleklých zdravotních komplikací.

„Češi sice mají důvěru v nízkou cenu a letí na slevy, ale hodně nízká cena v žádném případě nepokryje náklady na skutečně špičkové a zkušené lékaře, na kvalitní přístroje a na předoperační a pooperační péči,“ varuje MUDr. Valešová.

Při výběru kliniky vám může napovědět i průběh předoperačního vyšetření. Chcete rychlé nebo důkladné vyšetření před operací? Zvažujte pořádně. Vyšetření je totiž naprosto klíčové pro dobrý výsledek operace.

„Kvalitní vyšetření očí před operací trvá alespoň dvě hodiny. Musí totiž odhalit i skryté oční vady, které by na výsledek operace mohly mít negativní vliv. Proto je nutné takzvané rozkapání očí, jež umožní změřit skutečnou dioptrickou vadu pacienta a následně pak můžeme operací korigovat správné dioptrie,“ vysvětluje MUDr. Lucie Valešová z pražské DuoVize.

Chystáte se na oční operaci? Pečlivě vybírejte kliniku

Nejmodernější laserovou metodou je ReLEx Smile s využitím femtolaseru VisuMax.

Vyšetření i operace v jeden den? Nikdy!

Nabízejí vám během vstupního vyšetření možnost nechat se okamžitě operovat? Změňte kliniku! Operace ve stejný den jako diagnostika nepřináší žádné výhody.

„Pokud operují ve stejný den, znamená to, že při předoperačním vyšetření pacientovi nerozkapali oči. Po rozkapání se totiž oko vrátí do původního stavu asi za 24 hodin a teprve poté je možné operovat. Například v Německu je operace ve stejný den jako vyšetření přímo zakázaná,“ upozorňuje MUDr. Valešová.

Odcházejte s příjemným pocitem

Máte spoustu otázek? Nebojte se ptát. Personál by vám měl beze spěchu odpovědět na všechny vaše dotazy. Milé a vstřícné jednání a příjemné prostředí je proto základem, abyste se cítili dobře. K tomu vám může pomoct i hodnocení jednotlivých klinik na internetu a reference vašich známých.

Více na www.duovize.cz

Témata: Německo

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Kdo zvládne lépe šlágr jara? Sázkaři věří spíš Spartě a Plzeň tak bude po dlouhé době v neděli v roli outsidera....

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Další z rubriky

Radiátory neslouží jen k vytápění. Chcete dokonalý tepelný komfort?

Radiátory neslouží jen k vytápění: Chcete dokonalý tepelný komfort?

Tak proč to neudělat způsobem, který bude funkční a lichotivý? Už dávno není pravidlem, že by radiátory měly sloužit...

Půjčení auta na víkend. Vydejte se za dobrodružstvím

Půjčení auta na víkend: Vydejte se za dobrodružstvím

Mít vlastní automobil bylo vždy znakem svobody a dobrého majetku. Dnes se už ale často nevyplatí auto vlastnit. Musíme...

Stojaté vody znamenají odrazy a obrazy, ale i něco neblahého

Mat Collishaw, Albion, 2017, Courtesy the artist and Blain│Southern

Britský umělec Mat Collishaw (1966), jeden z absolventů slavné Goldsmiths College v Londýně, se představuje v Galerii...

Najdete na iDNES.cz