Chorvatsko není jen o plážích. Představujeme vám letovisko Pakoštane

  7:00aktualizováno  7:00
Chorvatsko netřeba českým turistům dlouze představovat, řadu let patří k nejvyhledávanějším cílům českých "dovolenkářů". Málokdo ale ví, že Chorvatsko není jen dovolená strávená na krásné pláži.

Chorvatsko není jen o plážích. Představujeme Vám letovisko Pakoštane | foto: Cestovní kancelář SKY TOURS s.r.o.

CK SKY TOURS vám představuje plán na dovolenou plnou zážitků s programem na každý den v malém a turisty nepřeplněném chorvatském Pakoštane. Oblíbené letovisko Pakoštane se nachází 35 km jižně od Zadaru.

Z Pakoštane vyplouvá několikrát denně malá loď na nádherný ostrov Vrgada. Za 20 minut se octnete na ostrově, kde se zastavil čas! Na Vrgadě naleznete klid a relaxaci na krásných písečných plážích lemovaných borovými lesy a neobydlené skalnaté pobřeží. Doporučujeme navštívit místní vyhlášenou restauraci Bracera, která nabízí speciality z čerstvých ryb a mořských plodů.

Chorvatsko není jen o plážích. Představujeme Vám letovisko Pakoštane

Letovisko Pakoštane: Zážitkový program na každý den

Pokud navštívíte letovisko Pakoštane, rozhodně si nenechte ujít Vranské jezero, jež je chráněnou krajinnou oblastí. Doporučujeme vypravit se na cestu kolem jezera na kolech - v současné době jsou k dispozici celkem 3 upravené cyklistické trasy s informačními tabulemi.

Máte-li zájem, můžete si u jezera zakoupit povolenku k rybolovu. Na bažinatých březích jezera hnízdí spousta nejrůznějších vodních ptáků, v severozápadní části jezera se nachází ornitologická rezervace.

Těsně před západem slunce si naplánujte výlet na Horu Kamenjak, která se nachází nedaleko Pakoštane. Na vrcholu hory Kamenjak byla v roce 2006 vybudovaná vyhlídka s velkou terasou a posezením. Z místa se skýtá nádherný výhled na jezero Vransko a souostroví Kornati. Místo přímo vybízí k uspořádání malého pickniku. 

Chorvatsko není jen o plážích. Představujeme Vám letovisko Pakoštane1

Jedním z nejoblíbenějších výletů je plavba lodí souostrovím Kornati, které zahrnuje 89 ostrovů, ostrůvků a útesů. Souostroví bylo prohlášeno národním parkem v r. 1980. Lodní výlety jsou zpravidla celodenní spojené s koupáním s možností šnorchlování na odlehlých plážích, v ceně je zahrnut oběd a občerstvení na lodi.

Další den pobytu se vypravte do Národního Parku Krka - území národního parku se svými jezery a vodopády je jedním z nejvýznamnějších přírodních památek Chorvatska. Největší a nejkrásnější vodopád je 46 m vysoký a jmenuje se Skradinski buk. Parkem lze po vyznačených stezkách projít pěšky, nebo proplout na jedné z mnoha vyhlídkových lodí.

Milovníci historie si v této lokalitě také přijdou na své. V okolí se nachází významná historická města, která stojí za to navštívit, jako například 40 km vzdálený Šibenik, 87 km vzdálený Trogir - památka UNESCO, a 35 km vzdálený Zadar - ideálně navštivte večer, kdy celé město ožívá.

Doporučujeme procházku přístavem luxusních jachet a krátkou prohlídku historického centra s katedrálou sv. Anastázie se zvonicí - na tento nejkrásnější vyhlídkový bod města rozhodně stojí za to vyšlapat. Shora se otevírá nádherný pohled na celé město. Až se setmí, vydejte se na nábřeží, kde budete moci obdivovat dvě atrakce: Mořské varhany - světový unikát, systém trubek s píšťalami zabudovaný v pobřežní zdi, vydávající i při menším vlnobití libozvučné tóny.

Druhou světovou atrakcí je Pozdrav slunci - má tvar velkého kruhu sestaveného ze skleněných desek, pod nimiž jsou umístěny fotovoltaické solární moduly. Po západu slunce se rozsvítí všechny zabudované světelné prvky a podle nastaveného programu se uskutečňuje čarovná světelná hra.

Pláže, koupání, sport

Letovisko Pakoštane má krásné písečné a oblázkové pláže. Oblíbená je pláž Punta - ideální pláž pro rodiny s dětmi, písečná na pobřeží i na dně moře. Dlouhá oblázková pláž Janice je určená milovníkům aktivní dovolené i těm, kteří si chtějí odpočinout v mírných zátokách daleko od letních tlačenic.

Pro sportovce jsou připraveny tenisové kurty, beach-volejbalové hřiště, půjčovna katamaránů, šlapadel, kajaků, jízdních kol, motorových člunů a lodí - vše pro vás CK SKY TOURS na místě zajistí.

Chorvatsko není jen o plážích. Představujeme Vám letovisko Pakoštane2

Letovisko Pakoštane nabízí ubytování v apartmánech, mobilhomech i chatkách

K ubytování v Pakoštane se nabízí pěkné apartmánové domky vzdálené pár kroků od moře a pláže, dále ubytování v mobilhomech v kempu - luxusní mobilní domy s ložnicemi, kuchyní, sociálním zařízením a terasou s posezením.

Letovisko Pakoštane nabízí ubytování za více než příznivé ceny. Kdo preferuje komplexní servis, může zkusit ubytování v komplexu Pine Beach Club vybudovaném v polynéském stylu, který nabízí ubytování ve stylových rákosových bungalovech se stravováním all inclusive a bohatým sportovním a animačním programem v ceně.

Pokud tedy ještě nemáte jasnou představu o tom, kam letos vyrazíte na dovolenou, nechte se zlákat naším programem. Letovisko Pakoštane vás určitě nadchne!
Nejen letovisko Pakoštane, ale i další nádherná místa naleznete na www.sky-tours.cz.

Autor:

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Výlet do Brna. Užijte si den plný zážitků a chytré zábavy.

Výlet do Brna. Užijte si den plný zážitků a chytré zábavy.

Brněnský zábavní vědecký park VIDA! už navštívil téměř milion návštěvníků. Je ideálním místem, kde strávit nevšední čas...

Pět tipů na netradiční vánoční večírek v Praze

Pět tipů na netradiční vánoční večírek v Praze

Se závěrem roku a předvánočním obdobím se již tradičně pojí sezóna firemních večírků. Máte už dost běžných restaurací,...

TOP 10 míst, která byste měli navštívit v Německu

Hamburk

Německo má mnoho unikátních historických památek a turistických atrakcí. Návštěvníky z celého světa lákají...

Najdete na iDNES.cz