Chorvatsko není jen o plážích. Představujeme vám letovisko Pakoštane

  7:00aktualizováno  7:00
Chorvatsko netřeba českým turistům dlouze představovat, řadu let patří k nejvyhledávanějším cílům českých "dovolenkářů". Málokdo ale ví, že Chorvatsko není jen dovolená strávená na krásné pláži.

Chorvatsko není jen o plážích. Představujeme Vám letovisko Pakoštane | foto: Cestovní kancelář SKY TOURS s.r.o.

CK SKY TOURS vám představuje plán na dovolenou plnou zážitků s programem na každý den v malém a turisty nepřeplněném chorvatském Pakoštane. Oblíbené letovisko Pakoštane se nachází 35 km jižně od Zadaru.

Z Pakoštane vyplouvá několikrát denně malá loď na nádherný ostrov Vrgada. Za 20 minut se octnete na ostrově, kde se zastavil čas! Na Vrgadě naleznete klid a relaxaci na krásných písečných plážích lemovaných borovými lesy a neobydlené skalnaté pobřeží. Doporučujeme navštívit místní vyhlášenou restauraci Bracera, která nabízí speciality z čerstvých ryb a mořských plodů.

Chorvatsko není jen o plážích. Představujeme Vám letovisko Pakoštane

Letovisko Pakoštane: Zážitkový program na každý den

Pokud navštívíte letovisko Pakoštane, rozhodně si nenechte ujít Vranské jezero, jež je chráněnou krajinnou oblastí. Doporučujeme vypravit se na cestu kolem jezera na kolech - v současné době jsou k dispozici celkem 3 upravené cyklistické trasy s informačními tabulemi.

Máte-li zájem, můžete si u jezera zakoupit povolenku k rybolovu. Na bažinatých březích jezera hnízdí spousta nejrůznějších vodních ptáků, v severozápadní části jezera se nachází ornitologická rezervace.

Těsně před západem slunce si naplánujte výlet na Horu Kamenjak, která se nachází nedaleko Pakoštane. Na vrcholu hory Kamenjak byla v roce 2006 vybudovaná vyhlídka s velkou terasou a posezením. Z místa se skýtá nádherný výhled na jezero Vransko a souostroví Kornati. Místo přímo vybízí k uspořádání malého pickniku. 

Chorvatsko není jen o plážích. Představujeme Vám letovisko Pakoštane1

Jedním z nejoblíbenějších výletů je plavba lodí souostrovím Kornati, které zahrnuje 89 ostrovů, ostrůvků a útesů. Souostroví bylo prohlášeno národním parkem v r. 1980. Lodní výlety jsou zpravidla celodenní spojené s koupáním s možností šnorchlování na odlehlých plážích, v ceně je zahrnut oběd a občerstvení na lodi.

Další den pobytu se vypravte do Národního Parku Krka - území národního parku se svými jezery a vodopády je jedním z nejvýznamnějších přírodních památek Chorvatska. Největší a nejkrásnější vodopád je 46 m vysoký a jmenuje se Skradinski buk. Parkem lze po vyznačených stezkách projít pěšky, nebo proplout na jedné z mnoha vyhlídkových lodí.

Milovníci historie si v této lokalitě také přijdou na své. V okolí se nachází významná historická města, která stojí za to navštívit, jako například 40 km vzdálený Šibenik, 87 km vzdálený Trogir - památka UNESCO, a 35 km vzdálený Zadar - ideálně navštivte večer, kdy celé město ožívá.

Doporučujeme procházku přístavem luxusních jachet a krátkou prohlídku historického centra s katedrálou sv. Anastázie se zvonicí - na tento nejkrásnější vyhlídkový bod města rozhodně stojí za to vyšlapat. Shora se otevírá nádherný pohled na celé město. Až se setmí, vydejte se na nábřeží, kde budete moci obdivovat dvě atrakce: Mořské varhany - světový unikát, systém trubek s píšťalami zabudovaný v pobřežní zdi, vydávající i při menším vlnobití libozvučné tóny.

Druhou světovou atrakcí je Pozdrav slunci - má tvar velkého kruhu sestaveného ze skleněných desek, pod nimiž jsou umístěny fotovoltaické solární moduly. Po západu slunce se rozsvítí všechny zabudované světelné prvky a podle nastaveného programu se uskutečňuje čarovná světelná hra.

Pláže, koupání, sport

Letovisko Pakoštane má krásné písečné a oblázkové pláže. Oblíbená je pláž Punta - ideální pláž pro rodiny s dětmi, písečná na pobřeží i na dně moře. Dlouhá oblázková pláž Janice je určená milovníkům aktivní dovolené i těm, kteří si chtějí odpočinout v mírných zátokách daleko od letních tlačenic.

Pro sportovce jsou připraveny tenisové kurty, beach-volejbalové hřiště, půjčovna katamaránů, šlapadel, kajaků, jízdních kol, motorových člunů a lodí - vše pro vás CK SKY TOURS na místě zajistí.

Chorvatsko není jen o plážích. Představujeme Vám letovisko Pakoštane2

Letovisko Pakoštane nabízí ubytování v apartmánech, mobilhomech i chatkách

K ubytování v Pakoštane se nabízí pěkné apartmánové domky vzdálené pár kroků od moře a pláže, dále ubytování v mobilhomech v kempu - luxusní mobilní domy s ložnicemi, kuchyní, sociálním zařízením a terasou s posezením.

Letovisko Pakoštane nabízí ubytování za více než příznivé ceny. Kdo preferuje komplexní servis, může zkusit ubytování v komplexu Pine Beach Club vybudovaném v polynéském stylu, který nabízí ubytování ve stylových rákosových bungalovech se stravováním all inclusive a bohatým sportovním a animačním programem v ceně.

Pokud tedy ještě nemáte jasnou představu o tom, kam letos vyrazíte na dovolenou, nechte se zlákat naším programem. Letovisko Pakoštane vás určitě nadchne!
Nejen letovisko Pakoštane, ale i další nádherná místa naleznete na www.sky-tours.cz.

Autor:

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Kvalifikace na příští mistrovství Evropy ve fotbale startuje. A pořádně zostra! Český výběr zahájí cestu na turnaj,...

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

V zimě vyrazte do Saska!

V zimě vyrazte do Saska!

Sasko leží v Německu, jen kousek za českými hranicemi a nabízí skvělé zázemí pro milovníky zimních sportů. Ať už dáváte...

Zima v exotice – zájezdy německých CK jsou mezi Čechy stále oblíbené

Zima v exotice – zájezdy německých CK jsou mezi Čechy stále oblíbené

Toužíte opustit sychravé počasí a předvánoční shon a raději strávit prosinec, leden nebo únor v plavkách u moře pod...

Proč strávíš perfektní zimní dovolenou s rodinou v Gasteinu

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Čtyři lyžařské oblasti, tři obce a přes 200 kilometrů upravených sjezdovek. V Gasteinu si na své přijdou příznivci...

Najdete na iDNES.cz