Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chorvatsko jinak: podívejte se s námi na chorvatské památky

Komerční sdělení   10:00aktualizováno  10:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Chorvatsko a poznávací dovolená s ubytováním na apartmánech Omiš, Baška Voda, Brela, Tučepi a Podgora s CK Adria Sun. Výlety do Splitu, Trogiru, Dubrovníku nebo na Plitvická jezera, kde uvidíte ty nejkrásnější chorvatské památky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ADRIA SUN, s.r.o. - Chorvatsko | foto: ADRIA SUN, s.r.o.

Spojte si svoji dovolenou u moře s poznávacím pobytem. Chorvatsko je zajímavé nejen krásným pobřežím, průzračně čistým mořem ale také svojí kulturou a historií. Poznejte historické chorvatské památky i různé přírodní zajímavosti a ukázky, kterých je opravdu hodně.

Sdělte představu vaší dovolené CK Adria Sun a jejich pracovníci vám díky dlouholetým zkušenostem nabídnou netradiční pojetí vašeho pobytu v Chorvatsku - kombinaci pobytového a poznávacího zájezdu. Ideálním obdobím pro uvedený typ zájezdu je červen nebo září, kdy již Chorvatsko nemá vysoké teploty a ceny jsou nižší, než v hlavní sezóně.

S CK Adria Sun můžete kombinovat ubytování v několika jejich střediscích  na pobřeží i na ostrovech. Ideální je pobyt na 10 a více nocí. V takovém případě můžete rozdělit svůj pobyt do tří etap. V první části vám může Adria Sun zajistit ubytování na Omišské riviéře, ve druhé pak na Makarské riviéře a ve třetí buď na ostrovech Brač či Šolta, případně nabídne ubytování na Plitvických jezerech.

Chorvatsko má velice pestrou historii, díky které v ní najdeme opravdu zajímavé chorvatské památky. Země musela po staletí odolávat útokům Turků, Římanů a v pozdější době i Francouzů. Chorvatsko bylo dlouhou dobu pod nadvládou římanů a z této doby zůstala jedna z nejzachovalejších antických památek na Chorvatském území: Diokleciánův palác.

Za památkami nemusíte jezdit až do Řecka, vykopávky města Soline, založeného asi 2 000 let př.n.l. jsou neméně zajímavé,  jako ty Řecké. Přitom máte tyto chorvatské památky na dosah ruky, na okraji Splitu.

ADRIA SUN, s.r.o. - Chorvatsko I

Poznejte chorvatské památky i různé přírodní zajímavosti a úkazky

Ze všech míst v naší nabídce z oblasti střední Dalmácie jsou lehce dosažitelné tyto chorvatské památky a zajímavosti: 

 • Pevnost Klis - patří mezi nejvýznamnější opevnění na chorvatském území.
 • Salona - pozůstatky města na předměstí Splitu založené známým římským Juliem Caesarem před více než 2000 lety.
 • Split – historická část Splitu, palác římského císaře Diokleciána z roku 300 n.l.
 • Trogir - historické jádro města, založené Řeky ve 3. stol. př.n.l.
 • Dubrovnik - patří mezi nejcennější památkové komplexy v jihovýchodní Evropě.
 • Mostar - nefalšovaný orient, kousek od Jadranu. Výlet do tohoto těžce zkoušeného města s nádechem pohádek tisíce a jedné noci rozhodně stojí za to.

Mezi přírodní zajímavosti, které Chorvatsko nabízí, určitě patří:

 • Jeskyně Vranjača - najdete ji 24 km od Splitu, Celková délka chodeb je 360 m, stálá celoroční teplota je 15 stupňů. Nejstarší krápníky jsou staré 65 mil. roků.
 • Červené a modré jezero - jsou neobvyklými přírodními jevy. Rozloha modrého jezera je 800 x 500 metrů, hloubka 70 metrů, sousední červené jezero má průměr 200 metrů a hloubku 500 metrů.
 • Vodopády "Kravica" - dosud turisticky téměř neobjevené nádherné vodopády
 • Medugorje - světoznámé poutní místo

Tyto chorvatské památky můžete navštívit individuálně nebo i organizovaně - využijí zejména hosté, kteří přijeli autobusovou dopravou.  Na všechny tyto aktivity Vám mohou delegáti z CK Ardia Sun zajistit vstupenky, doporučit vhodnou trasu, příp. zapůjčit podrobnou mapu. Detailní informace najdete na webových stránkách: www.adria-chorvatsko.cz.

Chorvatsko a sportovní či výletní akce

 • Lodní výlet (tzv. Fish Piknik) na protější ostrovy Brač a Hvar. Nejvíce navštěvované místo na Brači je Zlatý Bol (Zlatni Rat), který je současně i nejznámějším místem v Chorvatsku. Cíp ostrova, ostře vystupující do moře je dlouhý 800 metrů a jeho konec se mění v závislosti na větru a mořských proudech.
 • Rafting na řece Cetině - 3 hodiny trvající sjezd nádhernou panenskou přírodou, vhodný pro amatéry i pro všechny věkové skupiny
 • Výlet loďkou proti proudu řeky Cetiny - 5 km dlouhá plavba, vhodná pro rodiny s dětmi

Dále Vám Omišská i Makarská riviéra nabízí možnosti různých sportů, jako je potápění, cykloturistika, pěší turistika po horách, rybolov, horolezectví, paragliding či další vodní sporty - padák tažený za lodí, vodní skůtr, vodní lyže, windsurfing, atd...

Omišská riviéra

Někteří lidé, navštěvující pravidelně tuto oblast tvrdí, že Omiš i celá Omišská riviéra je vůbec jedna z nejkrásnějších přímořských oblastí, které Chorvatsko a dokonce i celý na svět nabízí. V městečku Omiš můžete navštívit dvě někdejší pirátské pevnosti, které se řadí mezi nejzajímavější chorvatské památky - Mirabelu ze 13. století a novější Fortiku ve výšce 311 metrů nad mořem, a tak se dozvíte i více o pirátské historii.

Omiš má velmi bouřlivou a zajímavou minulost s počátky v dobách antiky, ve středověku nedobytné sídlo omišských pirátů a dnes turistické středisko uprostřed nádherné riviéry. Klidné a velmi pěkné ubytování na Omišské riviéře Vám může CK Adria Sun nabídnout na apartmánech Mala Luka, příp. na Vile Adria Sun.

ADRIA SUN, s.r.o. - Chorvatsko II

Makarská riviéra

Za Omišskou riviérou začíná nejnavštěvovanější část Dalmácie - Makarská riviéra. Oblast pokrývá více jak 60 km. Naleznete zde typický dalmatský kolorit měst a vesnic, který dotváří velkolepou scenérii pohoří Biokovo, tyčící se až do výše 1700 - 1800 metrů.

Nejvyšším bodem masivu Biokovo je vrchol Sv. Jure, dosahující výšky 1762 m - přímo nad Makarskou Výstup je náročný, ale odměnou Vám bude nádherný rozhled do okolí a to nejen z vrcholu, ale i v průběhu celého výstupu.

Pro svou malebnou polohu, krásné pláže a příjemné podnebí patří Makarska riviéra k nejoblíbenějším letoviskům v Evropě. Původně římské Macrum se v 9. století stalo opěrným bodem slovanských Neretvanů, později zde vládli charvátští králové, bosenští bánové, 200 let Turci a samozřejmě Benátčané.

Stará část města leží při širokém zálivu, na jehož východní straně stojí františkánský klášter z 15. stol., v jehož prostorách je umístěno Malakologické muzeum se sbírkami lastur, bohatá knihovna a sbírky uměleckých předmětů. Pokračujeme-li po nábřeží západním směrem, dojdeme k baroknímu kostelu sv. Marka (Sveti Marko), který byl do zrušení biskupství v Makarské začátkem 19. stol. katedrálním kostelem.

Věříme, že se nám podařilo alespoň částečně představit chorvatské památky, různorodost krajiny i možností, které se v této oblasti nabízí.

Adria Sun, s.r.o.

Vaše dovolená v Chorvatsku

adresa: Kobližná 19, Obchodní dům Vichr, 602 00 Brno

tel./ fax: 542 134 330, 725 800 414

Non stop linka - včetně víkendu i svátků: mobil: 777 224 446.
e-mail: adriasun@adriasun.cz

web: www.adriasun.cz

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Cyklovýlet pro každého aneb série společných cyklovyjížděk

Cyklovýlet pro každého aneb série společných cyklovyjížděk

Pravděpodobně to znáte. Venku hezké počasí, ideální podmínky pro kolo, ale vaši nejbližší nemají čas či energii a vám...

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn startuje svoji čtvrtou sezonu

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn

Při svém výletu na Jižní Moravu neopomeňte navštívit malebnou vísku Boskovštejn. Zdejší expozici věnovanou historii...

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Najdete na iDNES.cz