Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chorvatsko 2010 levně? Pouhá utopie, nebo reálná možnost?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Aneb jak čelit ekonomické krizi v cestovním ruchu. Chorvatsko je pravidelně nejnavštěvovanější destinací českých turistů cestujících na letní dovolenou do zahraničí, proto se zaměříme právě na něj. Zjistíme, zda je možné si užít Chorvatsko 2010 levně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

...aneb jak čelit ekonomické krizi v cestovním ruchu. | foto: Cestovní kancelář A21

Úbytek turistů v Chorvatsku. Bude Chorvatsko 2010 levné?

Poslední roky vykazují snižující se tendenci Čechů investovat do letní dovolené u Jaderského moře, tuto situaci druhotně ještě podpořila světová ekonomická krize. Ač je odevšad slyšet, že ekonomiky světových velmocí se vzpamatovávají, cestovní ruch jako výrazná část služeb občanům dostává jednu ránu za druhou.

Bohužel mnozí chorvatští provozovatelé ubytovacích kapacit ještě nepochopili, že se jich to týká také. Někteří však současnou situaci chápou, a proto jsme svědky televizních reklam na Chorvatsko 2010 levně jako takové, na to český turista zvyklý nebyl.

Proč právě Chrovatsko 2010

Proč tedy vlastně do Chorvatska vyrazit? Kde najít chuť a motivaci investovat do dovolené v Chorvatsku? Neoddiskutovatelně je to přírodní a klimatické bohatství tohoto jihoevropského státu.

Moře, jedno z nejprůzračnějších na evropském kontinentu. Klima přispívající k léčbě mnohých dýchacích a kožních onemocnění. Nespočet národních přírodních rezervací vodopády, ostrůvky, hory. K tomu je potřeba připočíst bohatou historii a máte dokonalý koktejl pro strávení letní dovolené. Proto také Chorvatsko 2010 levně.

Ale je to dostatek argumentů pro vytažení úspor a koupení dovolené? Je tu ještě jeden a možná nejdůležitější argument, a to cena. V době, kdy je veřejnost masírována mediálními kampaněmi velkých ryb v malém českém rybníce cestovního ruchu, působí "levné" letecké dovolené v Egyptě, Řecku i více exotickém Thajsku až neuvěřitelně.

Oproti tomu vyvstává na mysli pocit: "Chorvatsko není levné".

Dovolená v Chorvatsku, kterou si můžete dovolit. 2

Letos konečně Chorvatsko 2010 levně

Ale ano, LETOŠNÍ DOVOLENÁ V CHORVATSKU MŮŽE BÝT LEVNÁ.
Je k tomu ovšem potřeba přizpůsobit několik parametrů a kdo je nebude chtít respektovat, jen těžko bude hledat úspory. Začněme od výpočtu dopravy.

Zapomeňme na letadla, jistě mizivé procento klientů poletí do Splitu a do Dubrovníku, ale co potom taxi do hotelu. To rozhodně neodpovídá požadavku na "Chorvatsko 2010 levně".

Doprava vlastním autem, ne všichni ho mají a ač dálniční síť směrem Chorvatsko se stále zlepšuje, úměrně tomu se zvyšují náklady. Při průměrné spotřebě 7l (phm)/100 km jste u 2 000 km na ceně 4 200 Kč, nutno připočíst českou dálniční známku (pokud ji už nevlastníte), rakouskou známku cca 7,8 Euro, slovinskou týdenní známku 15 Euro (213 Kuna) v jednom směru. Tedy cca celkem 6 500 Kč.

Zbývá levná autobusová doprava do Chorvatska, kdy se dá dostat až do Ploče za cca 2 000 Kč. Je to sice zdlouhavější, ale nemusíte mít řidiče možná i dva a můžete si dát pivo na cestu.

Dovolená v Chorvatsku, kterou si můžete dovolit. 3

Makarská riviéra RIVIÉRA

Ubytování v Chorvatsku na Makarské riviéře, jak jinak než levně. Zapomeňme na chorvatské provozovatele. Ti řeší svou krizi a úbytek klientů zdražováním a netuší, jak pro vás zajistit Chorvatsko 2010 levně. Malebný kemp cca 20 km od centra města Makarské, ve stínu piniového háje.

Malebnost a krása místních pláží jde jen stěží překonat, vybavení i sportoviště k dispozici. To je ta pravá levná varianta. Kde zažít větší romantiku s rodinou a přáteli. Možnosti jsou velké, výlety, sporty, relaxace. Teď už jen zavřít oči a …

Dovolená v Chorvatsku, kterou si můžete dovolit. Chorvatsko 2010 levně.


CKA21

logo Cestovní kancelář A21

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Jednodenní pracovní cesta, víkendový pobyt či týdenní dovolená za hranicemi České republiky by se cestovatelům mohla...

Alitalia: zimní síť 2017 - 2018

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Díky své skvělé síti poskytuje Alitalia kompletní pokrytí Itálie a nabízí přímé lety do hlavních evropských měst,...

Objevte krásu Lisabonu s Martinhal Chiado

OBJEVTE KRÁSU LISABONU S MARTINHAL CHIADO

Lisabon patří k nejslunnějším městům v Evropě a i teď na začátku roku je na jeho návštěvu ideální čas.

Najdete na iDNES.cz