Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

ChemPoint.cz: místo, kde špičkoví chemici zveřejňují své objevy a vynálezy

Komerční sdělení   9:49aktualizováno  9:49
Syntetická zubní sklovina ve formě laku, bioplasty z fritovacího oleje, neviditelné částice dopravující tělu léčivou látku přímo na místo určení. To a mnohem více už uvádějí do života odborníci v oboru chemie a příbuzných vědách.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ChemPoint.cz – místo, kde špičkoví chemici zveřejňují své objevy a vynálezy | foto: Vysoké učení technické v Brně

Jejich objevy a vynálezy nejsou tajné, uzavřené do skrytých laboratoří, naopak jsou v obecné rovině přístupné nejširší veřejnosti.

Portál ChemPoint.cz, kde se zveřejňují objevy a vynálezy, vymysleli, postavili a aktualizují vědci z Fakulty chemické Vysokého učení technického (VUT) v Brně, kterým vydatně pomáhají kolegové z dalších univerzit.

Jejich cílem je propojit svět objevů se světem těch, kteří by je mohli využít. Portál funguje podobně jako sociální sítě, základním principem je sdílení informací.

Portál s objevy a vynálezy představuje příležitost pro výzkum

Na ChemPoint se může připojit výzkumný ústav, mezinárodní koncern, ale i student nebo laik, kterého prostě jen baví chemie. Všichni se tu dozvědí novinky a zajímavosti ze současného vývoje v chemii. Navíc se mohou přes portál zkontaktovat, vymyslet společný projekt, vyvinout nový výrobek nebo najít pracoviště pro vědeckou kariéru.

"Cílové skupiny jsou v podstatě tři: vědci a studenti vysokých škol, průmysloví technologové a vývojáři nebo studenti středních škol," popisuje internetový portál, kde chemici zveřejňují své objevy a vynálezy, hlavní manažer projektu Radek Přikryl.

Vědec na portálu například uvidí co, jak a s jakými přístroji se kde dělá. Může navázat spolupráci s odborným pracovištěm, které odpovídá jeho zaměření a potřebám jeho výzkumných záměrů.

bakterie tvorici v sobe plast

bakterie tvořící v sobě plast

model molekuly nosiče léčiva

model molekuly nosiče léčiva

Šance pro průmysl

Díky webovým stránkám se spojí vědecká a výzkumná pracoviště s průmyslem. Odborníci v oblasti vědy mohou navázat kontakt s průmyslovým podnikem, který je možným uživatelem výsledků jejich výzkumu, případně potřebuje vyřešit inovace svých výrobků či technický výrobní problém.

"Například pomocí testování zabarvení hmyzu lze snadno a rychle odhalit, jak bude třeba nový prací prášek působit na životní prostředí nebo jaký bude vliv látek určených pro zemědělské využití na živé organismy,“ říká Radek Přikryl.

"V podstatě každý podnik musí řešit problémy související s chemií. Pracuje třeba s látkami, které potom musí nějakým způsobem likvidovat. Na ChemPointu se může dozvědět o pracovištích, která mu pomohou," odkazuje na další souvislosti.

Chempoint logo

Naděje pro talenty

Portál s objevy a vynálezy má ambici zaujmout i laiky a dospívající generaci, z nichž by v budoucnu mohly vyrůst nové hvězdy chemického výzkumu. Proto jsou některé články psány laicky a popularizačně se zaměřením na studenty středních škol. Ti mohou na ChemPointu hledat, co je zajímá a baví nebo si dávat dohromady seriózní podklady třeba pro seminární práci.

"ChemPoint je otevřený pro všechny. Zatím ho ale plní převážně vědci z Vysokého učení technického a kolegové z Masarykovy, kteří s námi na projektu spolupracují, a v neposlední řadě kolegové z Mendlovy univerzity v Brně," dodává manažer projektu Přikryl.

Na stránkách jsou potom jednotlivé články rozděleny do skupin podle zaměření, kterým se zabývají - například po kliknutí na PolymerPoint se objeví problematika zpracování a recyklace plastů. A třeba BiotechPoint se zase zabývá vším, co s chemického hlediska souvisí s biotechnologií, například v potravinářství. Stránky www.chempoint.cz mají prostě široké možnosti a své si na nich najde odborník i naprostý laik.

evropská loga
Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Sparta získala nového oficiálního partnera University of New York in Prague.
Sparta získala nového oficiálního partnera University of New York in Prague

Sparta získala nového partnera, kterého jste mohli zaregistrovat na dresech mužského „A“ týmu. To však není vše, vedení University of New York in Prague se...  celý článek

Erik Štefanovič, jednatel projektantsko-manažerské kanceláře DELTA...
Udržitelná výstavba jde ruku v ruce s hospodárností

Závěr měsíce září patří celosvětovému svátku trvale udržitelných budov. Jak taková udržitelná výstavba probíhá v praxi jsme se zeptali Erika Štefanoviče,...  celý článek

Vysavač Miele opět zvítězil v dTestu.
Vysavač Miele opět zvítězil v dTestu

Spotřebiče Miele jsou pověstné svou špičkovou kvalitou, a proto se pravidelně objevují nejvyšších příčkách nejrůznějších testů po celém světě. Dalším z řady...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.