Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chci propojit senát se skutečným životem lidí, říká kandidátka Zdeňka Hamousová

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00
Žatecká starostka Zdeňka Hamousová, kandidátka ANO, doslova klepe na dveře senátu. Postoupila do druhého kola a teď už záleží jen na voličích, zda ji upřednostní před jejím soupeřem a pomyslné dveře do senátu oblíbené starostce otevřou. Své letité zkušenosti z vedení města Žatce tam může bohatě zúročit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chci propojit senát se skutečným životem lidí, říká kandidátka Zdeňka Hamousová | foto: Politické hnutí ANO

Voliči vám vyslovili velkou podporu a důvěru v komunálních volbách, kde jste dosáhla výborného výsledku a získala nejvyšší počet hlasů ze všech kandidátů (1 595). Je pro vás výsledek i impulsem na cestu do senátu?

Z krásného výsledku v komunálních volbách jsem překvapena, podařilo se mi oproti minulým volbám zdvojnásobit počet získaných hlasů. Lidé z Žatce, kteří mě znají, mi tak jasně vyslovili podporu. Výsledek z místních voleb může být vodítkem a vzkazem pro voliče, kteří mě příliš neznají a nepůsobím v jejich městě, třeba pro Rakovnické. Počet hlasů a podpora lidí je tady jasně změřitelná a snad se to stane jakýmsi vzkazem od ostatních lidí, že je za mnou nějaká práce a jsem platným kandidátem do senátu, kterého stojí za to podpořit.

Avizujete, že v případě zvolení do senátu budete i nadále působit ve vedení města Žatce a tudíž vykonávat obě funkce souběžně. V čem spatřujete výhody propojení?

Mám dostatek energie na to, abych vykonávala dobře práci v obou pozicích. Je to především o lepší organizaci práce. Nemyslím si, že je dobře se uzavřít pouze do prostředí senátu a odtrhnout se od reálného života. Naopak. Já chci zůstat ve spojení s pracovním a běžným životem lidí ve městech a obcích, mít zkušenosti z terénu, přenášet poznatky z praxe do senátu a využívat je při tvorbě legislativy.

V rámci své kampaně do senátu jste se zaměřila na místní problémy, které mají i přesah mimo region. Především v oblasti vzdělávání a nových pracovních míst. Mezitím se vám povedlo některé věci posunout dál…

V jedné ze středních škol v Žatci máme nevyužitou kapacitu a na druhé straně firmy působící v průmyslové zóně trápí nedostatek kvalifikovaných pracovníků. S jednou z těchto firem jsme se spojili a od září 2015 by měl být otevřen nový vzdělávací obor, kde budou vychovávaní budoucí zaměstnanci přímo pro průmyslovou zónu. V současnosti podnikám s kolegy kroky proto, aby se obory skutečně otevřely.

Navíc bych ráda přenesla tento model i do Loun, kde vidím také rezervu u jedné ze zdejších škol. Chceme se také soustředit na chmelařství. V rámci své kampaně do senátu cílím na větší podporu zemědělců, především pěstitele chmelu, kterým je náš region výjimečný a světově proslulý. A zemědělci se už sami ozývají a o téma se aktivně zajímají. V oblasti chmelařství nyní nastává situace, kdy chmelaři generačně končí a chybí jejich nástupci. Proto začínáme rozvíjet aktivity pro chmelařský obor, který by byl mezinárodně dostupný a mohli jej studovat zájemci z celého světa. Chmelařský obor momentálně v nabídkách vzdělávání chybí a kde jinde, než v našem regionu, by se slušelo takové vzdělávání a pro zájemce z celého světa nabízet. Náš chmel se vyváží do celého světa, a proto právě tady by se o něm měli zájemci učit.

V senátu byste působila jako vyslanec svého regionu. Jaké další konkrétní projekty máte v úmyslu podpořit?

Rakovnické občany například dlouho trápí využití zdejších kasárna. Armáda je chce prodat a mezi lidmi panuje obava, aby v budovách nevznikla například problémová ubytovna. Nechci zasahovat do kompetencí místních komunálních politiků, ale mohla bych se stát propojovacím článkem v jednáních mezi městem a armádou a případně možnými investory.

Nutná je také dostavba silnic R6 a R7, kdy je nutné na dostavbu tlačit, a to ze všech pozic. Pokud nebudeme dostatečně důrazní, potáhne se stavba dlouhé roky. Přitom dostavba komunikací je podstatná pro oživení regionu i vznik nových pracovních příležitostí.

Všeobecně nepříznivým trendem v senátních volbách je menší zájem lidí o volby ve 2. kole. Proč by měli podle vás přijít i k tomu druhému kolu a rozhodnout se třeba právě pro vás?

Systém je takto nastavený a vlastně to je jediná možnost, jak mohou lidé o něčem spolurozhodnout, proto by ji měli využít. Každý, kdo v našem regionu žije, může přijít říci, koho si v senátu představuje, kdo má právě jeho region zastupovat a vhozením hlasovacího lístku tak vyjádřit, že mu na jeho regionu záleží.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Invalidní vozíky si nemusíte hned kupovat, existuje na ně i půjčovna

Polohovací lůžka si můžete i dočasně vypůjčit

Potřebujete pro někoho z rodiny invalidní vozík, ale nechcete dát velké peníze do typu, u kterého si nejste jisti,...

MAZDA CX-05 nabídka financování 3/3, ani korunu navíc

MAZDA CX-5

MAZDA CX-5 přináší hospodárný provoz a dynamický výkon. Potěšení z jízdy. Výjimečně bezpečný vůz, který je radost...

Mechanické invalidní vozíky a chodítka je často výhodnější si půjčit

Mechanické invalidní vozíky a chodítka je často výhodnější si půjčit

Zdravotnické pomůcky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí, proč si je tedy kupovat? Zvláště, když například mechanické...

Najdete na iDNES.cz