Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete získat přehled o počasí? Pořiďte si meteostanici

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Věříte předpovědi počasí? Nebo máte spíš pocit, že realita za oknem neodpovídá prognózám, které z televizní obrazovky hlásí sličná moderátorka? Máte občas pocit, že se vaše bydliště ocitlo mimo hranice naší republiky? Chcete-li mít jistotu, jak bude v místě, kde žijete, vsaďte na meteostanici.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Meteostanici si můžete pořídit analogovou… | foto: I & CS spol. s r. o.

Pořídit si vlastní a kvalitní meteostanici, která vám podá důvěryhodnou regionální meteorologickou předpověď, je dnes věc dostupná takřka každému. Vybírat lze z pestré škály typů – rozhodnout se můžete mezi analogovou či digitální meteostanicí a zvážit, zda si vystačíte s malým modelem nebo zvolíte raději poloprofesionální přístroj, který není problém sledovat i přes internet z exotické dovolené. Bohatý výběr meteostanic k různému použití nabízí firma I & CS spol. s r. o. , specialista na měřící přístroje, která provozuje e-shop na www.meteostanice.cz.

Možnosti použití meteostanice

Než se rozhodnete k nákupu, ujasněte si, k čemu vám má meteostanice především sloužit. Jiné parametry budete očekávat od stanice pro běžné domácí použití, která vám podá věrohodné informace o počasí, než vyrazíte na výlet do okolí, a jiné ukazatele a specifika oceníte v případě meteostanice, jíž hodláte využít jako pomocníka při vašich aktivitách v zahradnictví, sadařství, zelinářství nebo zemědělství. Rozdílné bude rovněž využití stanice ve sklenících, skladech a jiných prostorách a svá specifika mají i meteostanice, s nimiž budete lépe plánovat své sportovní aktivity na vodě, ve vzduchu či v horách.

… anebo digitální.

… anebo digitální.

Základní parametry

K základním parametrům každé meteostanice patří teploměr, anemometr a srážkoměr. Podle potřeby pak oceníte další možné komponenty jako vlhkoměr, dálkově řízené hodiny, budík či informace o extrémní povětrnostní situaci. Většina meteostanic dnes umožňuje rovněž ukládání naměřených dat a jejich přenos do počítače pro možnou archivaci.

U analogových meteostanic se obvykle setkáte s teploměrem, barometrem a vlhkoměrem a s pomocí nastavitelné ručičky zjistíte i vývoj tlaku vzduchu. Jejich součástí mohou být také hodiny. V e-shopu narazíte na nerezové provedení i elegantní design v hliníku, konkrétní nabídku zjistíte na www.meteostanice.cz/METEO-PRISTROJE/meteorologicke-stanice/analogove-meteostanice/.

Digitální meteostanice

Digitální meteostanice měří vnitřní i vnější teplotu i vlhkost, rychlost větru a samozřejmě přináší informace o srážkách. Ve většině případů se naskýtá možnost bezdrátového připojení k počítači. Digitální displej si lze vybrat v černobílém i barevném provedení, v některých případech displej zaznamená každou drobnou změnu jako déšť, sněžení i námrazu. Ideální je v tomto případě kompletní bezdrátová barevná meteostanice pro začínající i pokročilé meteorology, viz www.meteostanice.cz/zbozi/4948/Kompletni-bezdratova-barevna-meteostanice-i-pro-za.htm.

Bezdrátová teplotní stanice

Bezdrátová teplotní stanice "THERMO LIGHT" TFA 30.3035.

U konkrétních typů meteostanic rovněž oceníte, že kromě aktuálního stavu zobrazují i předpověď počasí na další dny. Konkrétně model DV928 s předpovědí FORECA avizuje počasí na 3 následující dny pro 60 evropských regionů na den i noc. Bezdrátové meteorologické stanice se dodávají i s Windows kompatibilním softwarem, který pohodlně načítá naměřená data a může je v PC i snadno zpracovávat.

Poloprofesionální stanice

Pokud je pro vás měření veličin opravdu důležité, měli byste vsadit na poloprofesionální stanici, u které se můžete spolehnout na přesné měření, data i informace. Poloprofesionální meteorologická stanice Oregon Scientific WMR300 má dotykový displej a data přenáší až do vzdálenosti 300 metrů. Umožňuje zároveň záznam naměřených hodnot ve zvoleném intervalu do vnitřní paměti a poté přenos uložených dat do počítače, zobrazuje denní a měsíční maximální i minimální naměřené hodnoty či sloupcový graf barometrického tlaku. Její součástí je také alarm, který hlásí změny vnitřní i vnější teploty, vlhkosti, intenzity srážek, teplotního indexu či nárazů větru. Více na www.meteostanice.cz/zbozi/4949/Poloprofesionalni-meteorologicka-stanice-Oregon-WM.htm.

Poloprofesionální meteorologická stanice Oregon WMR300.

Poloprofesionální meteorologická stanice Oregon WMR300.

Velkou výhodou meteostanic se stává také WiFi výbava, díky níž můžete umístit teplotní čidlo kdekoliv potřebujete. Jelikož I & CS spol. s r. o. jednu z takových stanic sama provozuje, přehled o jejím fungování i údajích, jaké poskytuje, snadno sami zjistíte na www.pocasi-aktualne.cz.

Do terénu s barometry

Vedle různých modelů meteostanic naleznete v e-shopu společnosti i srážkoměry, anemometry či barometry, které jsou ideální pro turistiku či sportovní létání všeho druhu. Přímo v terénu s nimi získáte přehled o teplotě, relativní vlhkosti vzduchu, tlaku a můžete monitorovat základní meteorologická data. Jejich nabídku naleznete na www.meteostanice.cz/METEO-PRISTROJE/barometry/.

Dřevěný barometr-teploměr představuje elegantní měření barometrického tlaku a...

Dřevěný barometr-teploměr představuje elegantní měření barometrického tlaku a měření teploty na bukovém podkladu.

Kompletní přehled o meteopřístrojích, dodávaných firmou I & CS spol. s r. o. , získáte na www.meteostanice.cz/METEO-PRISTROJE. Nakupovat lze po telefonu, přes skype, faxem, e-mailem i prostřednictvím e-shopu bez nutnosti registrace. V případně akčního zboží se naskýtá i varianta dopravného zdarma.

Foto: I & CS spol. s r. o.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Tichá, pracovitá, výkonná. Jak vybrat čističku vzduchu?

Tichá, pracovitá, výkonná: Jak vybrat čističku vzduchu?

Smog nebo alergeny v podobě roztočů či plísní mají aktuálně zelenou, a nejen alergici nebo astmatici řeší, jak zdravě...

Najdete na iDNES.cz