Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete získat přehled o počasí? Pořiďte si meteostanici

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Věříte předpovědi počasí? Nebo máte spíš pocit, že realita za oknem neodpovídá prognózám, které z televizní obrazovky hlásí sličná moderátorka? Máte občas pocit, že se vaše bydliště ocitlo mimo hranice naší republiky? Chcete-li mít jistotu, jak bude v místě, kde žijete, vsaďte na meteostanici.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Meteostanici si můžete pořídit analogovou… | foto: I & CS spol. s r. o.

Pořídit si vlastní a kvalitní meteostanici, která vám podá důvěryhodnou regionální meteorologickou předpověď, je dnes věc dostupná takřka každému. Vybírat lze z pestré škály typů – rozhodnout se můžete mezi analogovou či digitální meteostanicí a zvážit, zda si vystačíte s malým modelem nebo zvolíte raději poloprofesionální přístroj, který není problém sledovat i přes internet z exotické dovolené. Bohatý výběr meteostanic k různému použití nabízí firma I & CS spol. s r. o. , specialista na měřící přístroje, která provozuje e-shop na www.meteostanice.cz.

Možnosti použití meteostanice

Než se rozhodnete k nákupu, ujasněte si, k čemu vám má meteostanice především sloužit. Jiné parametry budete očekávat od stanice pro běžné domácí použití, která vám podá věrohodné informace o počasí, než vyrazíte na výlet do okolí, a jiné ukazatele a specifika oceníte v případě meteostanice, jíž hodláte využít jako pomocníka při vašich aktivitách v zahradnictví, sadařství, zelinářství nebo zemědělství. Rozdílné bude rovněž využití stanice ve sklenících, skladech a jiných prostorách a svá specifika mají i meteostanice, s nimiž budete lépe plánovat své sportovní aktivity na vodě, ve vzduchu či v horách.

… anebo digitální.

… anebo digitální.

Základní parametry

K základním parametrům každé meteostanice patří teploměr, anemometr a srážkoměr. Podle potřeby pak oceníte další možné komponenty jako vlhkoměr, dálkově řízené hodiny, budík či informace o extrémní povětrnostní situaci. Většina meteostanic dnes umožňuje rovněž ukládání naměřených dat a jejich přenos do počítače pro možnou archivaci.

U analogových meteostanic se obvykle setkáte s teploměrem, barometrem a vlhkoměrem a s pomocí nastavitelné ručičky zjistíte i vývoj tlaku vzduchu. Jejich součástí mohou být také hodiny. V e-shopu narazíte na nerezové provedení i elegantní design v hliníku, konkrétní nabídku zjistíte na www.meteostanice.cz/METEO-PRISTROJE/meteorologicke-stanice/analogove-meteostanice/.

Digitální meteostanice

Digitální meteostanice měří vnitřní i vnější teplotu i vlhkost, rychlost větru a samozřejmě přináší informace o srážkách. Ve většině případů se naskýtá možnost bezdrátového připojení k počítači. Digitální displej si lze vybrat v černobílém i barevném provedení, v některých případech displej zaznamená každou drobnou změnu jako déšť, sněžení i námrazu. Ideální je v tomto případě kompletní bezdrátová barevná meteostanice pro začínající i pokročilé meteorology, viz www.meteostanice.cz/zbozi/4948/Kompletni-bezdratova-barevna-meteostanice-i-pro-za.htm.

Bezdrátová teplotní stanice

Bezdrátová teplotní stanice "THERMO LIGHT" TFA 30.3035.

U konkrétních typů meteostanic rovněž oceníte, že kromě aktuálního stavu zobrazují i předpověď počasí na další dny. Konkrétně model DV928 s předpovědí FORECA avizuje počasí na 3 následující dny pro 60 evropských regionů na den i noc. Bezdrátové meteorologické stanice se dodávají i s Windows kompatibilním softwarem, který pohodlně načítá naměřená data a může je v PC i snadno zpracovávat.

Poloprofesionální stanice

Pokud je pro vás měření veličin opravdu důležité, měli byste vsadit na poloprofesionální stanici, u které se můžete spolehnout na přesné měření, data i informace. Poloprofesionální meteorologická stanice Oregon Scientific WMR300 má dotykový displej a data přenáší až do vzdálenosti 300 metrů. Umožňuje zároveň záznam naměřených hodnot ve zvoleném intervalu do vnitřní paměti a poté přenos uložených dat do počítače, zobrazuje denní a měsíční maximální i minimální naměřené hodnoty či sloupcový graf barometrického tlaku. Její součástí je také alarm, který hlásí změny vnitřní i vnější teploty, vlhkosti, intenzity srážek, teplotního indexu či nárazů větru. Více na www.meteostanice.cz/zbozi/4949/Poloprofesionalni-meteorologicka-stanice-Oregon-WM.htm.

Poloprofesionální meteorologická stanice Oregon WMR300.

Poloprofesionální meteorologická stanice Oregon WMR300.

Velkou výhodou meteostanic se stává také WiFi výbava, díky níž můžete umístit teplotní čidlo kdekoliv potřebujete. Jelikož I & CS spol. s r. o. jednu z takových stanic sama provozuje, přehled o jejím fungování i údajích, jaké poskytuje, snadno sami zjistíte na www.pocasi-aktualne.cz.

Do terénu s barometry

Vedle různých modelů meteostanic naleznete v e-shopu společnosti i srážkoměry, anemometry či barometry, které jsou ideální pro turistiku či sportovní létání všeho druhu. Přímo v terénu s nimi získáte přehled o teplotě, relativní vlhkosti vzduchu, tlaku a můžete monitorovat základní meteorologická data. Jejich nabídku naleznete na www.meteostanice.cz/METEO-PRISTROJE/barometry/.

Dřevěný barometr-teploměr představuje elegantní měření barometrického tlaku a...

Dřevěný barometr-teploměr představuje elegantní měření barometrického tlaku a měření teploty na bukovém podkladu.

Kompletní přehled o meteopřístrojích, dodávaných firmou I & CS spol. s r. o. , získáte na www.meteostanice.cz/METEO-PRISTROJE. Nakupovat lze po telefonu, přes skype, faxem, e-mailem i prostřednictvím e-shopu bez nutnosti registrace. V případně akčního zboží se naskýtá i varianta dopravného zdarma.

Foto: I & CS spol. s r. o.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Vložte do rukou svých B2B obchodníků účinnou zbraň! Je čas vidět svůj business z větší perspektivy, přes externí data....

PR for HR - Aby u vás chtěli pracovat - konference PR Summit 2018

PR for HR - Aby u vás chtěli pracovat - konference PR Summit 2018

Nejsou lidi. Tímto povzdechem shrnuje většina personalistů aktuální situaci na pracovním trhu. A začíná přemýšlet: Jak...

Vyberte ten správný party stan

Vyberte ten správný party stan

K létu neodmyslitelně patří venkovní zábava. Když se ale občas objeví nějaký mráček, je dobré být připraven. Pokud...

Najdete na iDNES.cz