Chcete úvěr či půjčku? Pozor na podvody různých webů, radí FINEMONEY

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dostali jste se do svízelné finanční situace a řešíte, kde si vzít úvěr? Už při čtení informací na internetu je třeba mít se na pozoru. Napálit vás totiž můžou některé stránky tvářící se, že chtějí pomoci, varuje společnost Finemoney.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chcete úvěr či půjčku? Pozor na podvody různých webů, radí FINEMONEY

Dnes se běžně objevují portály, které shromažďují informace o nebankovních společnostech. Najdete zde osobní zkušenosti klientů s konkrétními firmami a tak tyto stránky působí velice důvěryhodně. Provozovateli jsou však často sami poskytovatelé půjček, kteří využívají diskuse pouze jako nástroj ke konkurenčnímu boji a naprosto jim nezáleží na zákaznících. 

Rozhodnout se tak, zda se jedná o portál, který je na vaší straně, nebo zda slouží pouze k pomluvám, je velice obtížné. Nejen na to, jak se nenapálit, pokud máme zájem o úvěr, jsme se zeptali Ing. Milana Čápa, ředitele společnosti FINEMONEY, SE: "Nejdůležitější je zaměřit se na způsob vedení diskuse. Pokud se setkáte s nepodloženými fakty, které působí až neuvěřitelně, pravděpodobně se jedná o referenční web."

Další velkou indicií je to, že provozovatel stránek nenese odpovědnost za obsah diskuse. "Poškození se jen velmi těžko mohou bránit, jejich příspěvky bývají mazány a chybí jakákoliv možnost k vyjádření druhé strany," říká Ing. Čáp, odborník ze společnosti FINEMONEY, SE a dodává: 

"A tak jedinou obranou je žaloba za poškození dobrého obchodního jména či podání trestního oznámení pro trestní čin pomluvy.“ Pokud však diskutující nemá povinnost uvést na sebe kontakt, jen těžko se dokazuje, že jde o pomluvu, nikoli o skutečného klienta. A nakonec, když poškozená firma soud vyhraje, není nic jednoduššího než vložit další negativní komentář do diskuse a vše začíná nanovo.

Opravdu ověřený úvěr či půjčka

Zaráží i výskyt inzerce na výhodnou půjčku bez rizika. Ing. Čáp potvrzuje: "Jako pěst na oko působí reklama, která se objeví na nezávislém webu. Dá se tak předpokládat, že právě tento poskytovatel půjčky stojí za provozem podvodných stránek. Navíc, konkrétní společnost má téměř čistě pozitivní recenze a chybí negativní komentáře." Dále by měl být klient ostražitý, pokud portál shromažďující recenze o různých společnostech zároveň inzeruje nabídku na "opravdu ověřený úvěr nebo půjčku."

Chcete úvěr či půjčku? Pozor na podvody různých webů, radí FINEMONEY

Rozpoznat klamavý portál jde i podle jeho majitele či provozovatele. Obvykle je jím zahraniční společnost se sídlem, které ani nenajdete na mapě. "A konec konců, proč by měli pomáhat zrovna českým klientům?“ upozorňuje Ing. Čáp ze společnosti FINEMONEY, SE.

Kde se informovat, pokud si chci vzít úvěr od nebankovní společnosti?

Snaha zdiskreditovat konkurenci pomlouvačnými kampaněmi je v oblasti půjčování peněz častým jevem. Jak tedy postupovat, pokud zvažujeme, zda si vzít úvěr od nebankovní společnosti? Ing. Milan Čáp, ředitel společnosti FINEMONEY, SE radí: "Pokud chcete vědět, jaké jsou podmínky úvěru u konkrétní firmy, prvně se obraťte přímo na jejich internetové stránky.“ 

Vyžádat si smluvní dokumentaci předem a v klidu si ji prostudovat je samozřejmostí. Pokud jsou i přesto nejasnosti, je lepší obrátit se na právního zástupce či úvěrového specialistu, který se v daném oboru pohybuje. 

„ Rozhodně nepodepisujte žádné dokumenty, dokud se nedozvíte podmínky vašeho úvěru. U kvalitních a bezpečných společností navíc neplatíte žádné poplatky předem“, připomíná Ing. Čáp a dokončuje:

"Závěrem doporučuji nespoléhat se na mnohdy falešné reference z diskusních webů, ale hledat ověřené informace. A to nejen na internetu, ale i u finančních poradců.“

Chcete úvěr či půjčku? Pozor na podvody různých webů, radí Finemoney
Autor:

Nejčtenější

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

V České republice se investoři na výnosech ze Silver Economy mohou rovněž podílet.

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Audioknižní bestsellery za 149 Kč? Audiotéka slaví sedm let

Audioknižní bestsellery za 149,- Kč? Audiotéka slaví 7 let!

Audiotéka, největší distributor audioknih v Česku a poskytovatel stejnojmenné mobilní aplikace, právě slaví 7....

Další z rubriky

Státní dluhopisy vs. korporátní dluhopisy. Co je výhodnější?

Efektivní investice najdete v dluhopisech

Dluhopisy. Dozajista jste se již s tímto pojmem setkali. Jedná se o efektivní možnost investování vašich úspor s...

Jak na výkup nepotřebných společností? Obraťte se na odborníky

Jak na výkup nepotřebných společností? Obraťte se na odborníky

Chystáte se odejít do důchodu a nemáte komu předat firmu, kterou jste vybudovali? Potřebujete kapitál na nový projekt?...

Založení s.r.o. pro vás nemusí znamenat boj s úředním šimlem

Založení s.r.o. pro vás nemusí znamenat boj s úředním šimlem

Sníte o vlastní firmě, kdy byste pracovali pro sebe a dělali to, co vás baví? Vyhněte se byrokracii a začněte podnikat...

Najdete na iDNES.cz