Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete se zbavit brýlí? Pomůže vám laserová operace očí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každé řešení dioptrických vad má své výhody a nevýhody. Laserová operace očí je nejméně komplikovaná do budoucna. A pokud si myslíte, že jde o nejdražší způsob, jak se zbavit dioptrií, jste na omylu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chcete se zbavit brýlí? Pomůže Vám laserová operace očí | foto: Duovize

"Volba, zda brýle, nebo čočky, je do značné míry individuální a záleží především na požadavcích pacienta," popisuje odborník. Brýle stále zůstávají u některých lidí jako módní doplněk. Nejstarším řešením zrakových vad jsou brýle.

Brýle jsou jednoduché na údržbu a snadno se nosí. Jejich síla se dá snadno přizpůsobit nárokům klienta. Na druhé straně zhoršují rozsah zorného pole. Použití brýlí je univerzální, ale nepraktické. Například aktivní lidé brýle rádi vymění za čočky.

Brýle lze použít také u vetchozrakosti způsobené věkem. Ta se objevuje už po čtyřicátém roce života a znamená zhoršující schopnost zaostřovat.

Lze jí částečně předcházet užíváním karotenoidů luteinu a zeaxanthinu, které si tělo neumí samo vyrobit a je nutné je dodávat ve stravě nebo pomocí potravinových doplňků. Tyto látky chrání zrak a zlepšují jeho funkci. Vaše dioptrické vady vyřeší nejlépe laserová operace očí.

Laserová operace očí je výhodnější než čočky

Duovize 2

Čočky jsou diskrétní. Kontaktní čočky výborně korigují oční vadu, umožňují normální zorné pole i prostorové vidění, běžně se vyrábí od -12 do +6 dioptrií, ale je možné objednat i čočky silnější než 20 dioptrií.

Kontaktními čočkami lze řešit krátkozrakost a dalekozrakost. Jejich obrovskou výhodou je, že se mohou používat i při sportu nebo zátěžových situacích. Nositele tak nijak neomezují, a pokud nechce, aby o jeho vadě zraku vědělo okolí, jsou ideálním řešením, protože jsou zcela diskrétní. Na druhé straně péče o ně je náročnější a neustále je nutné kupovat nové. Při nesprávné manipulaci je možné do oka zanést infekci.

Ne každý snáší čočky dobře, někomu například vadí, že by si měl sahat do oka. Překážkou v jejich nošení mohou být nemocné rohovky, záněty očí a také alergie na samotné čočky nebo roztok, ve kterém se uchovávají. Laserová operace očí vyřeší vaše dioptrické vady.

Nejmodernějším řešením většiny dioptrických vad je laserová operace očí. Ten nevhodnější zákrok je doporučen vždy na základě dané dioptrické vady a dalších parametrů oka, a to vždy v souladu s individuálními potřebami a možnostmi.

K velmi oblíbeným zákrokům patří laserová operace, zejména moderní způsob léčby dioptrií femtosekundovým laserem - zákrok NeoLASIK nebo NeoLASIK HD bez použití jakýchkoliv ostrých nebo řezných nástrojů.

Laserová operace očí metodou NeoLASIK

Duovize 1

U metody NeoLASIK pracuje léčebný laser na podkladě dioptrického vyšetření vady a měření pomocí vyšetřovacích skel a optotypů. Tím se metoda NeoLASIK odlišuje od metody NeoLASIK HD, kde je podklad pro práci laseru získán modernějším a přesnějším způsobem a metoda tak je zárukou nejvyšší kvality zraku. Primářka kliniky DuoVize v Praze MUDr.

Lucie Valešová popisuje: "Podkladem pro práci laseru u metody NeoLASIK HD je digitální mapa oka zkonstruovaná na základě měření oka speciálním přístrojem, který měří optickou soustavu oka v několika stech bodech. Dokáže zachytit a popsat i drobné, ale zrakově velmi významné, nepravidelnosti optického systému oka, které v průběhu zákroku laser také ošetřuje. Na našich klinikách je navíc u obou zákroků samozřejmostí doživotní záruka. Ta spočívá v tom, že pokud bude v budoucnu nutné dioptrický stav vašich očí doladit dalším laserovým zákrokem, pak vám u nás poskytneme tento zákrok zdarma bez jakéhokoli dalšího příplatku."

Laserová operace očí metodou NeoLASIK 3D Elite

Vrcholem dlouholeté evoluce metod laserové korekce dioptrických vad je metoda NeoLASIK 3D Elite. Jedná se o nejdokonalejší, nejšetrnější a nejbezpečnější dostupnou metodu bez použití nože, kterou v ČR exkluzivně nabízí brněnská oční klinika NeoVize.

Na rozdíl od metod NeoLASIK a NeoLASIK HD, u kterých se ve dvou krocích postupně používá femtosekundový a excimerový laser, je u metody NeoLASIK 3D Elite proveden celý zákrok v jednom kroku, pouze femtosekundovým laserem VisuMax.

Ten pracuje u metody NeoLASIK 3D Elite podle speciálního algoritmu v kontrolovaném prostorovém 3D režimu, který umožňuje upravit zakřivení oční rohovky v jednom kroku bez nutnosti aplikovat na oko ultrafialové pulsy excimerového laseru. Laserová operace očí metodou NeoLASIK 3D Elite má spoustu výhod. Další výhody a přednosti oproti ostatním laserovým zákrokům:

  • šetří tkáň: není nutno odstraňovat tolik tkáně jako u dosavadních zákroků
  • zákrok je zcela bezhlučný: žádné hlasité zvuky
  • nepoužívá se ultrafialové záření
  • zákrok je krátký: vlastní zákrok trvá jen 30 sekund

NeoLASIK 3D Elite je pro oko to nejlepší, ale zároveň i to nejdražší z aktuálně dostupných metod.

Více informací naleznete na  www.duovize.cz, www.neovize.cz a www.neovizia.sk.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne)výhody?

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne) výhody?

Stejně, jako by se auto bez pomoci jen těžko hýbalo, kdyby nemělo motor, tak i hodinky potřebují k tomu, aby mohly...

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Najdete na iDNES.cz