Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete pracovat v zahraničí? Nejdříve se naučte cizí jazyk!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Přestože se poptávka po zaměstnání v zahraničí rok od roku zvyšuje, jazyková vybavenost zájemců ne. Podle údajů z Euresu Češi vyhledávají hlavně pozice, kde není nutná kvalifikace ani znalost jazyka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chcete pracovat v zahraničí? Nejdříve se naučte cizí jazyk! | foto: INTACT, studium v zahraničí, s.r.o.

To se ale často míjí s požadavky firem. Ty mají zájem ve většině případů o kvalifikované zaměstnance, kteří se cizím jazykem domluví.  

V praxi tak dochází k situacím, kdy sice chcete pracovat v zahraničí, ale v důsledku špatné znalosti cizího jazyka máte mizivou šanci nějakou práci sehnat. Přitom řešení máte nadosah: naučte se cizí jazyk předtím, než začnete shánět práci v zahraničí. Abyste zvládli jazyk co nejrychleji a nejefektivněji, zvolte zkušenostmi prověřený způsob – několikatýdenní jazykový kurz v zahraničí s jazykovou agenturou INTACT.

Umět cizí jazyk: nutný předpoklad pro dobrou práci v zahraničí 

Řada zájemců o práci v zahraničí směřuje do anglicky mluvících zemí, zejména do Velké Británie.

Drtivá většina podniků, které nabízejí práci zahraničním zájemcům, však žádá znalost angličtiny alespoň na úrovni B1, B2. Při hledání práce je podstatné rozumět mluvenému slovu a okamžitě reagovat. Pokud neovládáte angličtinu, nemáte šanci prosadit se proti jiným, lépe jazykově vybaveným, zájemcům. Spoléhat na to, že se člověk naučí jazyk při práci, je bláhovost. Češi, kteří neumí dobře anglicky, většinou seženou jen špatně placenou manuální práci v prostředí, kde je početně silně zastoupena polská a litevská komunita. Na učení se angličtiny tak může každý zapomenout. Naučí se tu možná vulgarismy nebo základy polštiny.

S INTACTem v zahraničí zvládnete cizí jazyk efektivně

 Už dávno neplatí, že "zlaté české ručičky“ dokážou všechno. Musíte se také domluvit. Proto je více na vás, jak se připravíte na prezentaci nebo pracovní pohovor. A bez znalosti cizího jazyka to nezvládnete. Efektivní pomoc nabízí jazyková agentura INTACT, která se specializuje na individuální jazykové kurzy v zahraničí. Středoškolští studenti ocení možnost absolvovat jazykový kurz angličtiny v době prázdnin. Nabídka letních jazykových kurzů v zahraničí pro mládež je pestrá.

Chcete pracovat v zahraničí? Nejdříve se naučte cizí jazyk!

Všechny kurzy angličtiny v Angliina Maltě či v dalších destinacích probíhají zábavnou, ale účinnou formou. Žádné nezáživné biflování slovíček a gramatiky! Zlepšíte se v poslechu a mluvení, zbavíte se strachu z chyb, naučíte se bezprostředně reagovat. A to se bude na zahraničním trhu práce hodit. Nejméně dvoutýdennní pobyty s ubytováním v hostitelských rodinách zaručí používání angličtiny či jiného zvoleného jazyka od rána do večera 7 dní v týdnu.

Pobyt v prostředí, kde se člověk musí spolehnout sám na sebe, pomáhá k větším pokrokům v jazyce. Navíc můžete studovat angličtinu, případně jiné cizí jazyky jako němčinu, španělštinu, francouzštinu a další přímo v zemi, kam následně chcete směřovat za prací a seznámit se tak dopředu s prostředím, kulturou, navázat kontakty.

Chcete pracovat v zahraničí? Nejdříve se naučte cizí jazyk!

Východisko pro práci v zahraničí je jasné. Pokud někdo jazyk umí, může si najít lepší práci, kde bude také více komunikovat v angličtině a postupně ji rozvíjet. Nepřipravte se hned na startu o výhodu umět cizí jazyk při shánění práce v zahraničí. Nezapomínejte na to, že pro jazykově vybavené zájemce existuje i řada programů, které umožňují Čechům legálně venku pracovat - například program Zažij Kanadu, který umožňuje až rok pracovat v Kanadě nebo obdobný program Working Holiday Visa na Novém Zélandu.

Podrobné informace o jazykové agentuře INTACT a kompletní nabídce jazykových kurzů v zahraničí s detailním popisem míst, studijních programů, možností ubytování, dopravy i praktické rady najdete na internetové adrese: www.intact.cz nebo volejte na bezplatnou linku 800 555 700.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz