Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chcete počítač na studia dle svého gusta? Postavte si vlastní

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud studujete a hledáte počítač s ohledem na cenu co možná nejlepší, můžete si, tedy za předpokladu, že se alespoň do jisté míry orientujete v technických věcech, zkusit svůj počítač na studia postavit sami.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chcete počítač na studia dle svého gusta? Postavte si vlastní! | foto: AMD

Základní otázka předtím, než začnete svůj počítač stavět, zní "k čemu vám má PC sloužit". Potřebujete počítač na studia designu a potřebujete, aby dokázal vytvářet multimediální obsah? Chcete na něm skládat a vytvářet hudbu? Nebo jej budete používat převážně k vyhledávání informací na webu, psaní referátů a seminárních prací?

Možná chcete, aby dokonale zvládal počítačové hry, abyste se mohli po přednáškách odreagovat, anebo má sloužit ke sledování filmů a poslechu hudby? Jasná odpověď na tyto otázky velmi usnadní proces výběru součástí budoucího počítače, protože lze snadno od samého počátku z nákupního košíku vyřadit mnoho nevhodných komponent.

Stanovte si, kolik chcete za svůj počítač na studia utratit

Jakmile se rozhodnete, k čemu přesně počítač na studia potřebujete, můžete si stanovit, kolik za něj chcete nebo můžete utratit. Když si počítač stavíte sami, velkou výhodou je, že si vždy můžete nějakou součást dokoupit nebo vyměnit za lepší prakticky kdykoli. Pamatujte, většina komponent má své silné, ale i slabé stránky, a na vás bude zvážit, jak budou odpovídat vašim požadavkům.

komponenty AMD - 2
Měli byste také věnovat pozornost rozměrům svého PC. Máte jen pokoj na koleji a chcete jako počítač na studia používat něco malého a tichého, nebo vám více záleží na designu? Provedení šasi a základní desky je v tomto ohledu zásadní.

Pokud nemáte problém s prostorem, nemusíte se v tomto ohledu nijak omezovat, ale máte-li k dispozici místa málo, bylo by dobré zvážit použití malé základní desky – například provedení mATX u základní desky Gigabyte GA-880GM-UD2H.

Postavte si počítač na studia až se šesti jádry

Dalším bodem ke zvážení je procesor. Výpočetní výkon do značné míry závisí na výkonnosti procesoru. Aplikace na PC s vícejádrovými procesory pracují rychleji, přičemž výhody pro filmy a počítačové hry spočívají ve schopnosti zpracovat vyšší kvalitu animací i grafického vykreslování.

Samozřejmě také platí, že čím více jader v procesoru máte, tím vyšší cenu za něj zaplatíte, ale tím podstatným aspektem v rozhodování je nabízená hodnota, která uspokojí vaše nároky, proto je důležité si dobře vybrat výrobce procesoru.

Stolní počítač na studia od společnosti AMD je k dispozici ve variantách se dvěma, třemi, čtyřmi a šesti jádrovými procesory a je jen na vás, zda zvolíte například úsporný Athlon II X2 240e nebo třeba supervýkonný Phenom II X6 1055T.

komponenty AMD - 3Používejte počítač na studia i na hraní her

A nakonec, plánujete-li používat počítač na studia také na hraní her, je velmi důležité, jakou vyberete grafickou kartu. Dobrá grafická karta má i další přínosy, nejde jen o výkonnost pro hry.

Pokud studujete multimédia nebo design, dobrá grafická karta je naprostou nezbytností. A opět je důležité vybrat si z široké nabídky různých modelů.

NABÍDKA

Zájemcům o nenáročné sledování filmů dobře poslouží tichá (pasivně chlazená) grafická karta ATI Radeon HD 5450, zatímco herním nadšencům přijde vhod výkonná ATI Radeon HD 5870.

Pro levnou sestavu do 10 000 Kč nakupte: AMD Athlon II X2 240e, 880GM-UD2H, 2GB DDR3 Kingston, 250GB HDD, ATI Radeon HD 5450

Výkonná sestava do 30 000 Kč může obsahovat: AMD Phenom II X6 1055T, Gigabyte 890XA-UD3, 4 GB DDR3 Kingston, 64 GB Kingston SSD Now V+, 500 GB HDD, ATI Radeon HD 5870

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Model z letošní řady QLED boduje v recenzích díky technologii Quantum Dot a zobrazení 100% objemu barev, vysoké úrovni...

Prohlížeče netolerují nezabezpečený web. Zjistěte, jak ho zabezpečit

Prohlížeče netolerují nezabezpečený web. Zjistěte, jak ho zabezpečit.

Nově vydaný Chrome 68 upozorňuje na weby bez HTTPS slovy Nezabezpečeno vedle adresního řádku. Další prohlížeče ho budou...

Najdete na iDNES.cz