Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chcete počítač na studia dle svého gusta? Postavte si vlastní

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud studujete a hledáte počítač s ohledem na cenu co možná nejlepší, můžete si, tedy za předpokladu, že se alespoň do jisté míry orientujete v technických věcech, zkusit svůj počítač na studia postavit sami.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chcete počítač na studia dle svého gusta? Postavte si vlastní! | foto: AMD

Základní otázka předtím, než začnete svůj počítač stavět, zní "k čemu vám má PC sloužit". Potřebujete počítač na studia designu a potřebujete, aby dokázal vytvářet multimediální obsah? Chcete na něm skládat a vytvářet hudbu? Nebo jej budete používat převážně k vyhledávání informací na webu, psaní referátů a seminárních prací?

Možná chcete, aby dokonale zvládal počítačové hry, abyste se mohli po přednáškách odreagovat, anebo má sloužit ke sledování filmů a poslechu hudby? Jasná odpověď na tyto otázky velmi usnadní proces výběru součástí budoucího počítače, protože lze snadno od samého počátku z nákupního košíku vyřadit mnoho nevhodných komponent.

Stanovte si, kolik chcete za svůj počítač na studia utratit

Jakmile se rozhodnete, k čemu přesně počítač na studia potřebujete, můžete si stanovit, kolik za něj chcete nebo můžete utratit. Když si počítač stavíte sami, velkou výhodou je, že si vždy můžete nějakou součást dokoupit nebo vyměnit za lepší prakticky kdykoli. Pamatujte, většina komponent má své silné, ale i slabé stránky, a na vás bude zvážit, jak budou odpovídat vašim požadavkům.

komponenty AMD - 2
Měli byste také věnovat pozornost rozměrům svého PC. Máte jen pokoj na koleji a chcete jako počítač na studia používat něco malého a tichého, nebo vám více záleží na designu? Provedení šasi a základní desky je v tomto ohledu zásadní.

Pokud nemáte problém s prostorem, nemusíte se v tomto ohledu nijak omezovat, ale máte-li k dispozici místa málo, bylo by dobré zvážit použití malé základní desky – například provedení mATX u základní desky Gigabyte GA-880GM-UD2H.

Postavte si počítač na studia až se šesti jádry

Dalším bodem ke zvážení je procesor. Výpočetní výkon do značné míry závisí na výkonnosti procesoru. Aplikace na PC s vícejádrovými procesory pracují rychleji, přičemž výhody pro filmy a počítačové hry spočívají ve schopnosti zpracovat vyšší kvalitu animací i grafického vykreslování.

Samozřejmě také platí, že čím více jader v procesoru máte, tím vyšší cenu za něj zaplatíte, ale tím podstatným aspektem v rozhodování je nabízená hodnota, která uspokojí vaše nároky, proto je důležité si dobře vybrat výrobce procesoru.

Stolní počítač na studia od společnosti AMD je k dispozici ve variantách se dvěma, třemi, čtyřmi a šesti jádrovými procesory a je jen na vás, zda zvolíte například úsporný Athlon II X2 240e nebo třeba supervýkonný Phenom II X6 1055T.

komponenty AMD - 3Používejte počítač na studia i na hraní her

A nakonec, plánujete-li používat počítač na studia také na hraní her, je velmi důležité, jakou vyberete grafickou kartu. Dobrá grafická karta má i další přínosy, nejde jen o výkonnost pro hry.

Pokud studujete multimédia nebo design, dobrá grafická karta je naprostou nezbytností. A opět je důležité vybrat si z široké nabídky různých modelů.

NABÍDKA

Zájemcům o nenáročné sledování filmů dobře poslouží tichá (pasivně chlazená) grafická karta ATI Radeon HD 5450, zatímco herním nadšencům přijde vhod výkonná ATI Radeon HD 5870.

Pro levnou sestavu do 10 000 Kč nakupte: AMD Athlon II X2 240e, 880GM-UD2H, 2GB DDR3 Kingston, 250GB HDD, ATI Radeon HD 5450

Výkonná sestava do 30 000 Kč může obsahovat: AMD Phenom II X6 1055T, Gigabyte 890XA-UD3, 4 GB DDR3 Kingston, 64 GB Kingston SSD Now V+, 500 GB HDD, ATI Radeon HD 5870

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic.

Internet už dnes každý bereme jako samozřejmost. Ten nejspolehlivější a nejrychlejší funguje díky sítím optických...

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Nové A3 tiskárny od HP s důrazem na bezpečnost

Nové A3 tiskárny od HP s důrazem na bezpečnost

Kanceláře budoucnosti se neobejdou bez výkonné multifunkční tiskárny s maximálním zabezpečením. Společnost HP Inc.,...

Najdete na iDNES.cz