Klávesové zkratky na tomto webu - základní­

Chcete koupit či prodat obraz? Přijďte na aukci

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte doma obraz či grafiku a chcete je zpeněžit? Sháníte nějaké umělecké dílo? Zkuste aukci. Nevíte, jak probíhá? Přijďte se podívat na tu, kterou pořádáme 26. listopadu na Žofíně nebo se poraďte s naším odborným týmem přímo v Galerii KODL.

Zátiší s chřestem | foto: Emil Filla

Rozhodující při výběru obrazu do aukcí je kvalita nabízených obrazů bez ohledu na jejich cenu. Při jednání s odborníky v galerii se určí vyvolávací cena díla. Oproti komisnímu prodeji je naděje, že se najde víc zájemců a cena se při dražbě vyšplhá nahoru. „Jedna paní přišla s obrazem, před námi byla na třech místech, nabízeli jí za něj kolem deseti tisíc,“ vypráví majitel Galerie Kodl soudní znalec PhDr. Martin Kodl. „Nikdo nedokázal rozluštit autora. Byl ruský, ale podepsaný latinkou, ne azbukou. Kdo perfektně nezná ruské autory, nedovedl to rozpoznat. Paní chtěla sedmnáct tisíc. Přemluvil jsem ji, ať ho dá do aukce. Dostala kolem čtyř set tisíc. A opravdu omdlela. Dodnes mně nosí štrúdl.“

Pohled na Žofín

Pohled na Žofín, Václav Špála

Ať již chcete dílo prodat či nějaké koupit, prvním krokem je kontaktování odborníků v aukční síni nejlépe emailem. Pokud něco nabízíte, pošlete fotografie uměleckého díla spolu se stručným popisem (signatura, rozměry, atd.) Následuje domluva na osobní schůzce. Konzultace o uměleckém díle nabízeném do aukce je bezplatná. Je vhodné mít připravenou veškerou dokumentaci o tom, jak se dílo dostalo do vašich rukou – kupř. doklad o koupi. Nezapomeňte také na znalecký odhad, či odborný posudek.

Tři ženy v koupelně

Tři ženy v koupelně, Rudolf Kremlička

Jakmile se dohodneme na vyvolávací ceně, podepíšeme smlouvu. V té bude uvedena cena i další postup a podmínky před a po uskutečnění aukce. Také to, kdy dostanete peníze utržené v prodeji, podmínky vrácení díla a podobně. V případě úspěšného prodeje bude částka snížena o předem domluvenou provizi. Následně připravíme dílo do aukce, včetně pořízení fotografie a popisu do aukčního katalogu. Pokud si prodávající přeje, můžeme také zajistit i další potřebné služby, které pomohou v lepším zhodnocení nabízených děl, jako je např. restaurování, rámování obrazů a znalecké posudky.

Zátiší s vázou a kyticí

Zátiší s vázou a kyticí, Antonín Procházka

Nic nepopíše aukci samotnou lépe, než osobní zkušenost. V neděli 26. listopadu budeme v pravé poledne ve Velkém sále na Žofíně dražit 250 mimořádných uměleckých děl v celkové vyvolávací ceně přes 110 milionů korun. Bude možné získat mistrovská díla takových umělců, jakými jsou například Emil Filla, Antonín Slavíček, Josef Šíma, Václav Špála, Max Švabinský či Jan Zrzavý.

Naše galerie je založená na více než stoleté rodinné tradici. Zakládáme si nejen na záruce prodávaných uměleckých děl, ale také na maximálně profesionálním přístupu k prodávajícím i kupujícím. Zaměřujeme se na nákup a prodej obrazů, kreseb, grafik a plastik českého výtvarného umění 19. a 20. století. Za posledních dvacet pět let se u nás prodaly obrazy za více než dvě miliardy korun. Již sedm let jsme ve všech číslech nejúspěšnější aukční síní.

Chcete koupit či prodat obraz? Přijďte na aukci.

Více informací na: www.galeriekodl.cz.

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Zelený čaj: účinný spalovač tuků a elixír mládí

Zelený čaj – účinný spalovač tuků a elixír mládí

Revoluce v pražské a regionální dopravě

Poznejte auta budoucnosti v novém konceptu v Praze

Nový autosalon Jaguar Land Rover Dajbych v Plzni

Pět rad, jak být zdravý a úspěšný. Vyhlaste válku stresu a správně jezte

Pět rad jak být zdravý a úspěšný. Vyhlaste válku stresu a správně jezte