Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cestovní kancelář Nev-Dama: lyžařské perly Bormio a Santa Caterina

Komerční sdělení   9:00aktualizováno  9:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Světoznámá střediska Bormio a Santa Caterina, jež vstoupila do obecného povědomí pořádáním Mistrovství světa v alpských disciplínách v roce 1985, si pořadatelství téže akce zopakovala i v roce 2005. Mezitím se stala jednou z nejdůležitějších zastávek Světového poháru mužů i žen.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

NEV - DAMA a.s. - dovolená, zájezdy, lyžování, ubytování | foto: NEV - DAMA a.s.

Zájezd do těchto lokalit vám zprostředkuje cestovní kancelář Nev-Dama.

Od devadesátých let se střediska Bormio a Santa Caterina dostala, především zásluhou největšího českého poskytovatele lyžařských zájezdů, kterou je cestovní kancelář Nev-Dama, do pozice doslova poutního místa českých lyžařů, milovníků sjezdovek té nejvyšší kvality.

Cestovní kancelář Nev-Dama pro milovníky sjezdovek té nevyšší kvaity

Leží obklopena třítisícovými štíty horské skupiny Ortles (jejíž převážnou část tvoří Národní park Stelvio) v severoitalské Lombardii nedaleko švýcarských hranic v provincii Sondrio, na severu údolí Valtellina.

Obě střediska obsahují celkem 3 velké skiareály s celkem 89 kilometry sjezdových tratí (spolu s nedalekým Livignem, s nímž je pojí společný skipas Alta Valtellina, pak dokonce 154 km pist).

Jsou doslova líhní italských lyžařských talentů, za všechny můžeme jmenovat mnohonásobnou olympijskou vítězku Deborah Compagnoni, rodačku ze Santa Cateriny.

NEV - DAMA, cestovní kancelář

Bormio má romantické středověké centrum doslova vybízející k večerním procházkám. Mezi italskými alpskými středisky v tomto ohledu nemá konkurenta. Samostatnou kapitolou je pak Bormio jako termální lázně.

Málokde jinde se nabízí tak příjemná relaxace po lyžování jako v místním termálním plaveckém bazénu v nedalekých historických lázních. Volně přístupný přírodní horký vývěr v říčce pod nimi je pak neodolatelnou výzvou pro romantiky.

Cestovní kancelář Nev-Dama – maximálně různorodá nabídka lyžařských zájezdů

Díky svému statutu centra regionu Alta Valtellina disponuje Bormio nadprůměrně širokou infrastrukturou zahrnující mimo jiné tenisovou halu, multifunkční sportovní halu, zimní stadion, kino apod. O nesmírně široké nabídce obchodů se sportovním vybavením, skiservisů, půjčoven a lyžařských škol ani nemluvě.

K tomu lze přičíst i maximálně různorodou nabídku ubytovacích kapacit, kterou zprostředkovává cestovní kancelář Nev-Dama, přičemž zde lze nalézt až překvapivě příznivé ceny.

Bormio láká návštěvníky především na sjezdovky

NEV - DAMA, lanovkaTo hlavní, čím Bormio láká návštěvníky, jsou však místní sjezdovky, rozdělené do dvou skiareálů.

Skiareál Bormio je tím slavnějším z nich, je přístupný moderní kabinkovou lanovkou přímo z městečka a nabízí 42 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti (4 km černých, 32 km červených a 6 km modrých) s ojedinělým převýšením 1787 metrů, jež lze nejlépe vychutnat na více než 10 km dlouhé závodní sjezdovce Stelvio. Stadion s dojezdem této sjezdovky (neboť právě zde se odehrávají významné lyžařské akce) leží v nadmořské výšce 1225 metrů, zatímco horní stanice kabinové lanovky Bormio 3000 se nachází na vrcholku hory Cima Bianca v nadmořské výšce 3012 metrů.

Druhý, menší skiareál San Colombano má dvě hlavní nástupní místa, z nichž k Bormiu bližší Le Motte je od města vzdáleno 3 km. Druhým je městečko Isolaccia v údolí Val di Dentro, vzdálené od Bormia 8 km.

Nabízí 26 km sjezdovek, z nichž je 1 km černých, 13 km červených a 12 km modrých s převýšením 1105 metrů. San Colombano má obrovskou výhodu ve stále poloprázdných svazích, neboť je často opomíjené, přesto však vynikající, a užije si jej nejen méně náročná lyžařská klientela.

Vzdálenost z Bormia do Santa Cateriny činí 12 km. Skiareál S. Caterina Valfurva v údolí pod průsmykem Gavia prošel rozsáhlou modernizací před MS 2005 a skýtá 21 km spíše náročnějších, převážně na sever orientovaných tratí s vynikajícími sněhovými podmínkami až do jarních měsíců.

Krom sjezdových tratí všech obtížností ve zdejších skiareálech na rozdíl od mnoha jiných italských středisek nechybí ani pestrá paleta možností jízd ve volném terénu. To vše přitom naleznete v rozumné dojezdové vzdálenosti z ČR, necelých 700 km z Prahy.

Více informací hledejte na adrese www.nev-dama.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn startuje svoji čtvrtou sezonu

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn

Při svém výletu na Jižní Moravu neopomeňte navštívit malebnou vísku Boskovštejn. Zdejší expozici věnovanou historii...

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Pokoj vypadal na fotkách dvakrát tak velký, wi-fi prakticky nefungovala, kvalita kuchyně byla otřesná a personál...

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Češi jsou vděční ale také celkem specifičtí cestovatelé. I když se oblíbené destinace neustále točí a mění, jedna...

Najdete na iDNES.cz