Vydejte se na Mělnicko nejen za gastroturistikou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte rádi dobré jídlo a skvělé víno? Máme pro vás několik tipů, kam na Mělnicku vyrazit za gastroturistikou. Tento víkend například probíhá Mělnické vinobraní. Výtečně se najíst můžete v nedalekém Zámeckém hotelu Liblice, kde se nachází jedna z TOP 20 restaurací podle Pavla Maurera.

Vydejte se na Mělnicko nejen za gastroturistikou | foto: SCCR

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mělnické vinobraní

Mělnické vinobraní se letos chystá na 14. až 16. září. Jedná se o jubilejní 80. ročník. Těšit se můžete na třídenní slavnosti plné pestrého programu, bohaté nabídky gastronomických specialit a na řemeslné stánky. Ochutnat zde můžete výborná vína a čerstvý burčák.

Ohňostroj na vinobraní Mělník

Rozvoj vinařství ve středních Čechách je spjatý s vládou Karla IV., který na Mělnicko nechal dovézt burgundskou révu a pozval i francouzské vinaře, aby na místních starších vinicích zavedli její pěstování. V Mělníku si nezapomeňte prohlédnout vinné sklepy ze 14. století a další památky. Mělnickým vinobraním ale oslavy vinné révy nekončí. Další slavnosti budou během září probíhat na několika místech ve Středočeském kraji.

Pivovar Lobeč

Pokud jste spíše pivaři než příznivci vína, pak vám doporučíme Parostrojní pivovar v Lobči u Mšena, který je technickou památkou a svědkem pětisetleté tradice vaření piva. První písemná zmínka o pivovaru ale pochází z roku 1568 a renesanční jádro stávající stavby bylo vybudováno kolem roku 1600.

Pivo Lobeč
Lobeč

Na návštěvníky Parostrojního pivovaru čeká ve staré varně restaurace s prodejem lobečského piva, které si řidiči mohou zakoupit v lahvi i s sebou. Ve zbrusu nové kuchyni s troubou na dřevěné uhlí se připravují teplá jídla.

Zámecký hotel Liblice

Vyhlášenou gastronomii si můžete dopřát v barokním zámku Liblice, kde si budete připadat jako v pohádce. Zdejší moderní kuchyně je zaměřená na využití lokálních surovin a produktů. Odebírá zvěřinu z Hostína, pstruhy z Byšic a pivo z Lobče. Také nabídka vín se soustředí na region – připravena jsou pro vás vína z Velkých Žernosek, Školního statku Mělník a Mělnického vinařství Kraus. Zámek Liblice má vlastní kolekci vína a kávy pod značkou Chateau Liblice.

Sál restaurace patří mezi nejkrásnější prostory liblického zámku a navazují na něj Akademický salonek a Lobby bar s Knížecím salonkem a zimní zahradou. Báječné pokrmy si můžete vychutnat také pod širým nebem, restaurace nabízí piknikové balíčky. A chybu neuděláte, ani pokud se na zámku ubytujete. Budete si připadat jako opravdoví šlechticové.

Liblice
Liblice

Restaurace Zámeckého hotelu Liblice právem patří mezi TOP 20 nejlepších a nejzajímavějších restaurací Středočeského kraje podle XXII. ročníku nezávislé celostátní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant. Žebříček vzniká na základě doporučení a hlasování veřejnosti.

Fotogalerie

Dopřejte si i vy vyhlášené pokrmy z oceněné restaurace nebo navštivte Mělnické vinobraní či historický pivovar.

Více informací najdete na www.vinobranimelnik.cz, www.lobec.cz, www.zamek-liblice.cz nebo na stránkách Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

TOP 10 míst, která byste měli navštívit v Německu

Hamburk

Německo má mnoho unikátních historických památek a turistických atrakcí. Návštěvníky z celého světa lákají...

Špičková gastronomie made in Germany

Špičková gastronomie – made in Germany

Věděli jste, že Německo je skvělým místem pro náročné gurmány? Světově nejproslulejší hodnocení restaurací, michelinská...

Výlet do Brna. Užijte si den plný zážitků a chytré zábavy.

Výlet do Brna. Užijte si den plný zážitků a chytré zábavy.

Brněnský zábavní vědecký park VIDA! už navštívil téměř milion návštěvníků. Je ideálním místem, kde strávit nevšední čas...

Najdete na iDNES.cz