V zimě vyrazte do Saska!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Sasko leží v Německu, jen kousek za českými hranicemi a nabízí skvělé zázemí pro milovníky zimních sportů. Ať už dáváte přednost lyžím, běžkám nebo zábavě na sněhu, tady si každý přijde na své.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V zimě vyrazte do Saska! | foto: Sachsen Tourism

Krušné hory jsou v Sasku více jak 100 let největším střediskem pro zimní sporty. Nejvíce návštěvníky přitahuje 1215 metrů vysoký Fichtelberg v Oberwiesenthalu (nejvýše položené město v Německu). Sjezdaři, snowboardisti a sáňkaři se díky provozu zasněžovacích zařízení přijdou na své na 10 sjezdovkách o celkové délce 15,5 km. V těsné blízkosti se nachází Klínovec v České republice, na obě střediska platí stejný skipas a jsou propojená skibusem.

V zimě vyrazte do Saska!
V zimě vyrazte do Saska!

 Dalším střediskem je Altenberg, který se nachází ve východní části Krušných hor. Provozuje se zde sáňkařský sport na profesionální úrovni. Zdejší bobová dráha patří k nejmodernějším na světě. Budete-li mít chuť, můžete vyzkoušet svoji odvahu při jízdě na 1000 metrech dlouhé dráze. Samozřejmě je zde možné provozovat i ostatní zimní sporty, jako je běh na lyžích, snowtubing a sjezd na lyžích. Lyžaři mají k dispozici celkem 16 sjezdovek o celkové délce 8500 metrů. Nejznámější střediska vedle Altenbergu jsou Schellerhau, Geising, Oberbärenburg, Rehefeld-Zaunahus, Bärenfeld a Rechenberg-Bienenmühle. V Krušných horách se také nachází upravené běžecké trasy o celkové délce 660 km a na sáňkáře čeká 39 svahů. 

V zimě vyrazte do Saska!
V zimě vyrazte do Saska!

Náš tip

K velice oblíbeným zážitkům v Krušných horách patří projížďky na saních s koňským spřežením nebo jízda na sněhové rolbě.

Fojtsko
Ve Vogtlandu (Fojtsku) jsou nejoblíbenější střediska Klingenthal, Erlbach, Grünbach a Schöneck. Zde se nachází celkem 15 sjezdovek o celkové délce 4700 metrů. Chráněná krajinná oblast Krušné hory/Fojtsko patří k těm nejhezčím a sněhově nejjistějším oblastem celého Německa. Mezi Kligenthalem, Auerbachem, Erlbachem, Grünbachem a Schöneckem se nachází celkem 211 km upravených běžeckých stop, které mají certifikáty nejlepší kvality, udělené německým lyžařským svazem. Na zdejší stopy navazují i upravené stopy v České republice. 

V zimě vyrazte do Saska!
V zimě vyrazte do Saska!Náš tip

V Klingenthalu byla vybudována moderní ,,Vogtland Arena“ pro skoky na lyžích. Pravidelně se zde pořádají závody ve skocích na lyžích, kterých se zúčastňuje celá světová skokařská elita. Ve volných dnech mají návštěvníci možnost si tento areál prohlédnout.

V zimě vyrazte do Saska!
V zimě vyrazte do Saska!

Horní Lužice
V Lužických horách a Horní Lužici najdete zimní střediska Oybin/Lückendorf, Jonsdorf, Großschönau/Walterdorf a Sohland. Největší středisko se ale nachází na hoře Luži, která je nejvyšším vrcholem Lužických hor. Lyžaři si užijí celkem 5,5 km sjezdovek a běžkaři 90 běžeckých stop. Sohland se pyšní nejdelší běžeckou stopou o délce 60 km. Milovníci pěší turistiky si také přijdou na své.

Rady na cestu:

  • Ve všech těhto střediscích jsou samozřejmě i nabídky pro celou rodinu. Nachází se zde mnoho lyžařských škol, kde si ti nejmenší mohou pod odborným dohledem vyzkoušet své první lyžařské kroky. 
  • Vedle zimního sportování můžete využít i jiných atraktivních nabídek. Například velkým zážitkem je jízda úzkokolejovou dráhou. Také wellnes pobyty jsou velmi oblíbené.
  • Více informací na ww.sachsen-tourismus.de/reisethemen/winterurlaub.

Nejčtenější

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Trápí vás terén, do kterého se boří auta, chodci nebo cyklisti? Řešení nabízí štěrkové rohože Nidagravel, které jsou...

Další z rubriky

V zimě vyrazte do Saska!

V zimě vyrazte do Saska!

Sasko leží v Německu, jen kousek za českými hranicemi a nabízí skvělé zázemí pro milovníky zimních sportů. Ať už dáváte...

Užijte si perfektní zimní dovolenou s rodinou v Gasteinu

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

V Gasteinu si přijdou na své příznivci zimních sportů všech věkových kategorií a úrovní zdatnosti. Víte proč? Jsou zde...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Najdete na iDNES.cz