Termální ostrov Ischia v Neapolském zálivu láká na okouzlující přírodu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Josef Sklenář z CK Osvěta Hořovice procestoval kvůli své práci celý svět. Jeho nejmilejší destinací je ale termální ostrov Ischia. Přinášíme vám jeho unikátní zápisky z cest, díky kterým si tento rozmanitý kousek ráje v Itálii určitě také zamilujete.

Termální ostrov Ischia v Neapolském zálivu láká na okouzlující přírodu | foto: CK Osvěta

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V Neapolském zálivu, asi 30 km od Neapole, se nachází ostrov, který vyniká nejen přírodními krásami, ale hlavně výskytem termálních pramenů. Začátkem dubna jsme se tam vydali autobusem a poznávací zájezd si zpestřili zastávkami ve Florencii, Neapoli a Římě.

Florencie je kolébkou renesance, pýchou Toskánska a najdete zde významné stavby ze 14. století, např. jednu z největších katedrál světa Maria del Fiore obloženou třemi barvami mramorů. Projdete si Vládní náměstí, což je taková galerie pod širým nebem plná paláců včetně nejvýznamnějšího Vechio, známého to rodu Medicejských, nebo světoznámé galerie Uffizi.

Termální ostrov Ischia v Neapolském zálivu láká na okouzlující přírodu

Na náměstí najdete plno soch včetně slavného Michelangelova Davida. Na prohlídku města jsou zapotřebí alespoň dva dny, my ale spěcháme dolů na jih Itálie až do Neapole. Říká se že „vidět Neapol a zemřít“, ale při průjezdu a prohlídce města vás tato myšlenka rychle opustí, protože místy je toto město chudé, trochu zanedbané a špinavé. 

Za pozornost ale určitě stojí navštívit velký přístav, kde často kotví velké námořní lodě s kapacitou až 2 000 pasažérů. Určitě se musíte projít po pobřeží slavné Santa Lucie, kterou lemují honosné budovy a několikahvězdičkové hotely i včetně „vajíčkového hradu“ z 12. století.

Termální ostrov Ischia v Neapolském zálivu láká na okouzlující přírodu

Termální ostrov Ischia je známý pro své termální prameny

Neapol má jistě co nabídnout, ale nás zajímá největší z pěti ostrovů Neapolského zálivu – termální ostrov Ischia. Lodí z Neapole se sem podél ostrova Procida a Vivara dostanete za jednu hodinu. Termální se mu říká hlavně proto, že je plný horkých léčivých pramenů, které zde využívali pro své blahodárné účinky již Římané. V každém hotelu mají nejméně jeden, ale i deset léčivých bazénů s termální či minerální vodou. Můžete zde absolvovat také různé procedury jako např. bahenní zábaly, inhalace, vířivky a masáže.

Termální ostrov Ischia v Neapolském zálivu láká na okouzlující přírodu

Samotný pobyt v zázračných pramenech vám dokonale očistí nejen tělo, ale i duši. Pokud vás bolí záda, klouby, nebo máte jiné zdravotní problémy s pokožkou nebo trávicím ústrojím, můžete absolvovat různé „kůry“ i v několika.

Můžete si dopřát i saunu ve skalách, kde pramení 90 oC vařící voda tekoucí zahradou přímo do moře. Takových míst je tu více, říká se jim Sorgeta a koupání v nich má včetně mořské vody dvojí ozdravný účinek na lidský organismus.veřejných lázních vždy na břehu moře. Nejznámější jsou např. vyhlášené Poseidonovy lázně s pětadvaceti bazény léčivé vody různého složení, kde si sami naordinujete např. Královská křesla, Nervové šoky, Japonské střiky, atd.

Výtečná místní kuchyně, nádherné pláže a historické památky

Při pobytu na Ischii si vychutnáte nejen spoustu teplých vřídel, ale i zdejší typický ostrovní způsob života včetně místní kuchyně. Vedle ryb na mnoho způsobů ochutnáte také chobotnice, krevety, langusty ale i těstoviny nebo pravou neapolskou pizzu, která se v nedaleké Neapoli zrodila. Ostrov je věčně zelený s vynikajícím klimatem a v jeho středu je dnes již dávno vyhaslá sopka Epomeo (980 m), kam může vést i jeden z vašich mnoha výletů.

Termální ostrov Ischia v Neapolském zálivu láká na okouzlující přírodu

Pokud jste již absolvovali okruh ostrovem autobusem nebo lodí a nechcete trávit celé dny koupáním na krásných písečných plážích Ischie, můžete se vydat na jiné výlety mimo ostrov. Vystupte si na bájnou sopku Vesuv až k samotnému vrcholu. 

Úchvatný a ohromující je nejen pohled na Neapol, ale také přímo do kráteru – mohutné díry 500 x 600 x 250 metrů, z které tato sopka po několik tisíciletí, ale hlavně v roce 79 po Kristu, chrlila ničivou lávu na města a vesnice pod vrcholem. Výbuch tehdy na dlouhá století zakonzervoval svým prachem i 10 km vzdálené Pompeje, kdysi vyspělé město bylo obchodním centrem tohoto kraje.

Při prohlídce touto již z velké části odkrytou archeologickou raritou si připomenete, jak lidé žili před dvěma tisíci lety, než je usmrtily ničivé plyny a popel ze sopky. Za poznáním se vydejte dál po Sorrentském poloostrově do atraktivních měst jako je Sorrento, Amalfi, Positano, Ravello atd.

Termální ostrov Ischia v Neapolském zálivu láká na okouzlující přírodu

Nesmíte ale opomenout podívat se na ostrov Capri, který je jakousi perlou neapolského zálivu. Opěvují ho nejen napolitánské písničky, ale i turisté z celého světa, kterých sem přijede ročně 2,5 milionů. Je jen cca sedm km dlouhý, dva km široký a jeho Monte soláro – sluneční vrch, kam vede sedačková lanovka, je 600 m vysoký. Hodnotu má hlavně v okouzlující přírodě, spojitosti s mořem, překrásnými vyhlídkami, honosnými hotely, ale i několika jeskyněmi (korálová, bílá, zelená), především pro svou známou modrou jeskyní Grota azura.

Jak se na ostrov dostanete?

Ostrov Ischia a celý Neapolský záliv můžete také navštívit letecky, a to přímo z Prahy do Neapole. Let trvá 2 hodiny a na místě se o vás postarají kvalifikování průvodci. My jsme se však našim autobusem vydali po sedmi dnech pobytu z této oblasti azurového Tyrhénského moře opět do České republiky, ale při cestě domů jsme ještě navštívili Řím a Vatikán.

Fotogalerie

Toto slavné město s nejmenším státem na světě Vatikánem a největší katedrálou sv. Petra, kde se nachází sídlo papeže, si zaslouží zvláštní pozornost. Město bylo centrem mohutné římské říše a jeho památky jsou velkolepé, stačí jen namátkou jmenovat Andělský hrad, náměstí Navone, fontánu di Trevue, Pantheon a památník Emanuela II., slavné náměstí říše Forum Romanum nebo mohutnou arénu Koloseum, kde pro čest, slávu, ale i pobavení zápasili tisíce gladiátorů či divé zvěře při vzájemných soubojích.

Prohlídka celého města zabere několik dní a jistě třeba i popis na celou stránku. Vy se sem do těchto mnou popisovaných míst plných historie a přírodních krás můžete vydat sami nebo s cestovními kancelářemi. Několik možností najdete i na www.i-dovolena.cz.

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

TOP 10 míst, která byste měli navštívit v Německu

Hamburk

Německo má mnoho unikátních historických památek a turistických atrakcí. Návštěvníky z celého světa lákají...

Proč strávíš perfektní zimní dovolenou s rodinou v Gasteinu

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Čtyři lyžařské oblasti, tři obce a přes 200 kilometrů upravených sjezdovek. V Gasteinu si na své přijdou příznivci...

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Co může být lepšího, než zimní dovolená v lyžařské oblasti? Dovolená hned ve čtyřech lyžařských oblastech! V Gasteinu...

Najdete na iDNES.cz