Surová krása i šarm starých časů, to je kraj mezi Pradědem a Lysou

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Region plný kontrastů: fascinující příroda hor, lesů a řek a zároveň díla vědy a techniky, která připomínají průmyslovou tradici této oblasti a šikovné ruce našich předků. Najdete zde místa téměř neobjevená, stejně jako památky, které obdivují davy návštěvníků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Poodří - Balerův mlýn u Spálova | foto: Moravian-Silesian Tourism s.r.o.

Jenom tady můžete v okamžiku překročit starodávnou zemskou hranici mezi Moravou a Slezskem a ocitnout se na území Gorolů, Valachů nebo Prajzů. Poznat jejich jazyk, zvyky a nezaměnitelnou kuchyni může pro vás být jedinečnou výzvou. Pokud však preferujete jízdu v rychlejším tempu, rozhodně nevynechejte Ostravu, která možná není světová, ale rozhodně fajnova!!! Nejen surová krása industriálu, ale i moderní umění uprostřed všudypřítomné zeleně, cool festivaly pro mladé a šarmantní kavárničky připomínající atmosféru první republiky. To je dnešní tvář města, jež bylo v minulosti nazýváno ocelovým srdcem Československa.

Jeseníky: souznění těla, duše a přírody

Impozantní Praděd, tajemné Petrovy kameny nebo lázně Karlova Studánka. A k tomu nejčistší vzduch ve střední Evropě – no není to ten pravý balzám a duši, který hledáte? Stačí se jen zhluboka nadechnout a ponořit se do krásy zdejší panenské přírody. A jistě se na sebe nebudete zlobit, když po aktivně stráveném dnu lehce zhřešíte nad talířem plným výtečných borůvkových knedlíků, jednou ze zdejších vynikajících specialit. Jeseníky jsou prostě dokonalé alibi i pro vaše drobné hříchy!

Jeseníky - Praděd
Jeseníky - Praděd

Jeseníky - Praděd

Poodří: pohádkové okolí řeky Odry

Na svých cestách Poodřím určitě nevynechejte barokní zámek v Kuníně, dílo architekta, který vytvořil známý vídeňský Belveder. V nedalekých Bartošovicích zaklepejte na dveře Domu přírody, vás i vaše děti tam čeká spousta zábavy a poznání. U Fulneku prozkoumejte starou zemskou hranici Moravy a Slezska, která vás dovede až k mlýnu Wesselsky. Působivá expozice i stylové ubytování vám umožní zažít příběh mlynářského rodu na vlastní kůži. Kousek dál, ve Spálově, narazíte na opravdový unikát. Místní větrný mlýn holandského typu je totiž nejmenším svého druhu u nás. A ještě jeden typ - pokud se chystáte na cestu s dětmi, budou vás na vašich cestách Poodřím provázet milé pohádkové postavičky. Okolí řeky Odry je prostě pohádkově půvabné!

Poodří-zámek Kunín

Poodří-zámek Kunín

Beskydy: přes vlídné kopečky za valašskými tradicemi i slavnými osobnostmi

Beskydy a kolo, to je ideální kombinace pro váš volný čas. Čeká tu na vás hustá síť značených cyklostezek, ze kterých si vybere každý, ať už rekreační cyklista, rodina s dětmi nebo adrenalinový nadšenec. Nabídku tras doplňují půjčovny, kde si můžete kolo i elektrokolo půjčit a vyrazit za poznáním krás přírody, valašskými tradicemi a bohatou historií. Pohodlně si tak projedete místa, která jsou spojena s osobnostmi jako například Janáček, Freud, Palacký či Bezruč. Poznáte čarovnou krásu Štramberku nebo se necháte unést překrásnými výhledy z Lysé. Dobít baterky během cesty můžete v některé z mnoha hospůdek a horských chat. Z bohaté nabídky nezapomeňte ochutnat speciality, výtečné koláče zvané frgále nebo třeba tradiční valašskou kyselicu.

Beskydy-Radhošť

Beskydy-Radhošť

Těšínské Slezsko: kraj Gorolů, kde se slunce prvně rozzáří

Na místě zvaném Trojmezí, ležícím v nejvýchodnějším cípu republiky, se mísí kultury několika národů. Pojí se do jedinečného životního stylu místních Gorolů. Ti dodnes udržují tradiční řemeslo svých předků a dorozumívají se nářečím „po našymu“. Chcete proniknout do jeho tajů? Pokud ano, vydejte se například na tradiční Miyszani owiec nebo na druhý nejstarší folklorní festival v České republice Gorolski Święto. Na své si přijdou i milovníci přírody. Mohou se ponořit do léčivého ticha a zeleně pralesa Mionší, kochat se nádhernými vyhlídkami z Javorového vrchu nebo objevit příběh vzniku Beskyd v zážitkovém centru Ursus v Dolní Lomné. Vyznavačům aktivního pohybu je k dispozici Gorolská trasa Nordic Walking. Na 15 km dlouhém okruhu přes Bukovec a polskou Istebnou se mohou osvěžit vynikajícím Hrčavským pivem, které je považováno za místní specialitu.

Těšínské Slezsko -Trojmezí u Hrčavy
Těšínské Slezsko -Trojmezí u Hrčavy

Těšínské Slezsko - Trojmezí U Hrčavy

Opavské Slezsko: krajinou břidlice za Beethovenem a bílou perlou Slezska

Poznejte šikovnost a um lidských rukou, které v krajině u Budišova a Těchanovic trpělivě přetvářely kusy šedé horniny na krytinu, jež dodnes chrání střechu slavného Národního divadla. Vydejte se břidlicovou stezkou podél Moravice až na hradecký zámek, jehož majitelé hostili Beethovena i Paganiniho. Z jeho věží spatříte Opavu, bílou perlu Slezska, šarmantní dámu s bohatou historií. Na zámku v Kravařích se přenesete do dob vlády Rudolfa II., jeho dvorní rada Michal Sendivoj vás zasvětí do tajů alchymie, výroby zlata a lektvarů. Pokud jste příznivci vojenské historie, nesmíte si nechat ujít návštěvu bunkrů u Darkoviček, které připomínají obranu republiky v období Mnichova. Zdejší kraj je plný lákadel, které nenechají v klidu vaše chuťové pohárky. Během svého putování po Hlučínsku nezapomeňte ochutnat zdejší specialitu – ručně zpracovaný prajzský svatební koláč z Píště.

Opavské Slezsko-zámek Hradec nad Moravicí

Opavské Slezsko-zámek Hradec nad Moravicí

Ostrava: Jako v ocelovém městě Julese Verna

Baví vás poznávat památky technické vyspělosti minulých generací? Rádi přemýšlíte o tom, jak se lidé naučili využívat bohatství přírody, aby našli živobytí? Pak vítejte v Ostravě. Rozvíjející se město nezapomíná na svou hornickou tradici a z bývalých dolů a dnes už nefunkčních hutí vytvořilo magnet pro turisty. Kdo by to před lety řekl, že Dolní oblast Vítkovic se stane jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů země? Jestli chcete projít ocelové město, které znáte z románu Julese Verna, přijeďte. Poznáte ale také Ostravu, jaká opravdu je, tedy město plné parků, malebných kavárniček a honosné architektury postavené v dobách, kdy to bývalo průmyslové centrum monarchie a posléze ocelové srdce Československa.

Ostrava-Dolní Vítkovice

Ostrava-Dolní Vítkovice

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Potřebujete do USA povolení ESTA?

Potřebujete do USA povolení ESTA?

Pokud se chystáte vy či vaši blízcí vycestovat do Spojených států amerických, je nezbytné se nejprve ujistit, za jakých...

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Co může být lepšího, než zimní dovolená v lyžařské oblasti? Dovolená hned ve čtyřech lyžařských oblastech! V Gasteinu...

Co zkusit změnu? Vyrazte letos na lyže do Berchtesgadenu

Berchtesgaden s horou Watzmann

Berchtesgadensko je se svou strategickou polohou v jihovýchodním cípu Bavorska, jen pár kilometrů od rakouského...

Najdete na iDNES.cz