Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých zvířat. Kudy se vydáte po jejich stopách?

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur | foto: SCCR

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Při svých toulkách po památkách a přírodou Středočeského kraje nezapomeňte ani na návštěvu zvířecích parků a zoologických zahrad. Nadšené budou nejen děti, ale i dospělí milovníci zvířat.

Zvířecí parky můžete navštívit za každého počasí

Například v Zoo Chleby můžete spatřit více než 420 zvířat 120 rozličných druhů, mezi kterými nechybí řada chráněných nebo ohrožených zvířat z celého světa, ale i z naší krajiny. Oblíbení jsou zde například gepardi a surikaty a v pavilonu inspirovaném chrámem Angkor se seznámíte s gibony. Ve sladkovodním akváriu můžete nahlédnout pod hladinu Labe.

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Vedle komentovaných prohlídek a výukových programů pro školy si můžete užít také zážitkové programy, které vás na chvíli promění v ošetřovatele divokých zvířat. A v naučném fotokoutku máte možnost se vyfotit s blbounem nejapným.

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

S domácími zvířaty, která dřív bývala v každé chalupě, se seznámíte v Zooparku Zelčín. Zblízka zde poznáte kozy, ovce, prasata, krávy, slepice, husy, králíky, kočky a fjordské koně. Najdete tu ale i exotičtější obyvatele jako fretky, morčata nebo pštrosy Emu.

Vydejte se za exotikou, nemusíte daleko

„Vezmu vás i do vzdálenější historie téhle země. Na místa, kde objevíte krajinu starých Keltů a zvířata, která jim dělala společnost – zubry, pratury a divoké koně. A nezapomínám ani na hrady a zámky, kde zvířata byla vždy součástí šlechtického života. Připomenu vám tradice chovu vysoké v oborách, medvědů v hradních příkopech i šlechtických zvěřinců,“ láká pratur Karlík, středočeský maskot.

Exotická zvířata můžete navštívit v nově otevřeném Zooparku Karlštejn, který se nachází nedaleko hradu. Dominantou parku je vznešený bílý lev Leon a nedávno narozená tygří mláďata. Dokonce se zde můžete projet na poníkovi, irském cobovi nebo velbloudovi.

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

V malé zoologické zahradě Zoopark Zájezd můžete obdivovat přes 80 druhů exotických zvířat, ale i ty, která lze při troše štěstí potkat i v našich lesích, například rysa ostrovida nebo dravé ptáky. Své zastoupení tu mají i domácí zvířata jako kozy, ovce, prasata a slepice. 

Novinkou je expozice Terária, kde si můžete prohlédnout chameleony, leguány, želvy i jedovaté šípové žáby. Od průvodce se o nich dozvíte mnoho zajímavostí a některá zvířata si budete moci také nakrmit. A jestli hledáte originální místo pro oslavu narozenin nebo teambuilding, tady vám přichystají program na míru.

Staňte se alespoň na jeden den farmářem

Rájem dětí je zábavní park Farma Blaník, který leží v nádherné krajině pod bájnou horou Blaník. Většinu domácích zvířátek si zde můžete pohladit a nakrmit, poníky a oslíky dokonce osedlat a projet se na nich. Vedle rozličných druhů zvířat tu najdete i desítky atrakcí, které rozvíjejí dětské dovednosti a fantazii. Na farmě můžete uspořádat family day se soutěžemi, ale i svatbu nebo firemní akce. K dispozici je i bazén a ubytování v příjemném hotelu.

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Celý den můžete strávit také ve Farmaparku Soběhrdy, kde se vám opravdu zblízka představí více než 60 druhů zvířat a čeká vás tu spousta zábavy, a to za každého počasí. Venku mohou děti vyzkoušet svou obratnost v lanovém parku, vyřádit se na velké řetězové houpačce nebo trampolíně, proplout na dřevěné lodi rozbouřeným mořem nebo uspořádat závody na traktůrcích. Za deště se zabaví na vnitřním vytápěném hřišti s prolézačkami, klouzačkami a velkou trampolínou nebo v mini kině.

Rezervace a ekocentra chrání přírodu a vzdělávají

Navštívit můžete také Ekoncentrum Huslík, jehož hlavním posláním je environmentální vzdělávání dětí a mládeže i široké veřejnosti, osvěta a poradenství v oblasti ochrany přírody. Můžete tak navštívit některou z výukových přednášek či workshopů nebo se zúčastnit exkurze v záchranné stanici pro zraněná zvířata, která je součástí areálu. Potkáte se tu tedy za odborného výkladu pracovníků ekocentra se zvířaty, která jsou typická pro oblast Polabí, například čáp, výr, vydra, veverka, sova, havran či krkavec, ale také jezevec, kuna nebo srnčí zvěř.

V Přírodní rezervaci Milovice se zase vrátíte o několik set let zpátky do středověku, kdy u nás žili divocí koně, zubři a pratuři. Velcí kopytníci spásáním zabraňují zarůstání krajiny agresivními travinami a náletovými křovinami a umožňují vznik rozmanité vegetace s ohroženými druhy živočichů. Jedině tady uvidíte tři velké evropské kopytníky spolu. Celá rezervace je ohrazená a můžete ji obejít po stezce přibližně za 40 minut. Pasoucí se stáda divokých koní, praturů a zubrů můžete pozorovat z vyvýšených pozorovatelen a lanového mostu.

Za vzácnými bílými jeleny, kteří se do Čech dostali kolem roku 1780 jako módní zvěř pro šlechtické obory, se vydejte do Obory Žleby. Právě zde tato slavná tradice pokračuje. Setkáte se tu i s dalšími zvířaty našich lesů a nechybí ani ukázka sokolnictví s výkladem o chovu a ochraně dravců.

Za zvířátky na hrady

Zvířátka potkáte ale i na hradech. Například při návštěvě hradu Točník nezapomeňte v medvědinci pozdravit Agátu a Martina ze seriálu Méďové na cestách. V areálu potkáte i kachny, ovce, kozy, prasata nebo králíky. Za medvědy můžete vyrazit i do Medvědária Beroun, kde žijí medvědí bratři Kuba, Vojta a Matěj, známí z večerníčku Méďové.

Fotogalerie

Na zámku Konopiště má chov medvědů v hradním příkopu stopadesátiletou tradici. V současnosti tu můžete obdivovat desetiletého Jiřího, vzácného medvěda ušatého. Na zámku Jemniště se ve zvěřinci chovají modří i bílí pávi, papoušci, husy, holandské kozy, lamy, oslíci, medvídci mývalové, klokani a nosálové.

„Na všech těchto místech zažijete nejen příjemné rodinné odpoledne, ale můžete tu uspořádat také školní výlet, firemní akci nebo třeba neobvyklou svatbu. Slíbit můžu jediné – čeká vás nevšední zážitek,“ zve do Středočeského kraje pratur Karlík.

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Stylové ubytování

Říkáte si občas, jaké by to bylo vyměnit každodenní stres za život na vesnici? A co vám brání? Přijeďte si alespoň na několik dní odpočinout. Středočeský kraj nabízí ubytování podle vašich preferencí. Ať je to stylové venkovské ubytování s rodinnou atmosférou nebo třeba zámecký hotel, kde se vaše děti budou cítit jako princezny a princové.

Více informací najdete na stránkách Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Zima v exotice – zájezdy německých CK jsou mezi Čechy stále oblíbené

Zima v exotice – zájezdy německých CK jsou mezi Čechy stále oblíbené

Toužíte opustit sychravé počasí a předvánoční shon a raději strávit prosinec, leden nebo únor v plavkách u moře pod...

V zimě vyrazte do Saska!

V zimě vyrazte do Saska!

Sasko leží v Německu, jen kousek za českými hranicemi a nabízí skvělé zázemí pro milovníky zimních sportů. Ať už dáváte...

Co zkusit změnu? Vyrazte letos na lyže do Berchtesgadenu

Berchtesgaden s horou Watzmann

Berchtesgadensko je se svou strategickou polohou v jihovýchodním cípu Bavorska, jen pár kilometrů od rakouského...

Najdete na iDNES.cz