Pondělí 20. ledna 2020, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 20. ledna 2020 Ilona

Proč chtějí lidé žít a cestovat v Austrálii

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Austrálie – pro někoho zní magicky, jiní o této zemí nepřemýšleli, pravdou však je, že Austrálie je jiná a nevzbuzuje snad v nikom negativní emoce (kromě jedovatých zvířat, o kterých bude řeč později).

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Proč chtějí lidé žít a cestovat v Austrálii | foto: Vivatravel

Článků a recenzí o Austrálii existuje celá řada, problém však je v tom, že spoustu těchto cestopisů či recenzí na cestování či život v Austrálii napsali lidé, kteří zde po krátkou dobu cestovali anebo třeba i nějakou dobu žili, ale po většinou v pozici studentů či lidí, kteří zde nemají rodinu nebo seriózní práci.

Rád bych Vám poodhalil Austrálii z pohledu člověka, který zde před mnoha lety přijel jako student, tuto zemi celou procestoval, zamiloval se do ní, posunul hory aby se stal Australanem, získal pořádnou práci, strávil zde řádku let, založil cestovní kancelář VIVA travel specializovanou na Austrálii a Nový Zéland a tráví čas se svou rodinou a dětmi mezi Evropou a Austrálií. 

Proč chtějí lidé žít a cestovat v Austrálii

Mohu vám tady vykládat o rozmanitých přírodních krásách Austrálie, o Opeře, Velkém bariérovém útesu či Opeře v Sydney, ale to každý zná. Co dělá Austrálii výjimečnou je fakt, že na světe ubývá míst, které nejsou přelidněné a přecpané turisty. Jistěže najdete liduprázdná místa v Asii nebo Africe, snad i v Jižní Americe, ale Austrálie nabízí příjemné klima, krásné pobřeží, unikátní faunu i floru a navíc atraktivní kombinaci vyspělého hospodářství, kvalitních služeb, bezpečnosti a všech vymožeností západního světa v atraktivním prostředí plném sluníčka a nekonečných možností. Zde není nic problém, lidé jsou přátelští, životní úroveň vysoká a k tomu zde najdete stále neuvěřitelné mnoho prostoru, kde můžete cestovat téměř sami nebo si najít svou vlastní pláž. Vše je okořeněno čistou přírodou, neuvěřitelnou rozmanitostí, zvířaty které nenajdete nikde jinde na světě či luxusním podmořským světem. Je jen na Vás zda preferujete moderní metropole se všemi vymoženostmi dnešního světa nebo naopak odlehlé národní parky, kde potkáte stěží pár turistů. Můžete za pár dolarů jen tak kempovat anebo si zaplatit naprosto exkluzivní resorty na nejhezčích místech světa.

Zapomeňte na známé řeči o nejjedovatějších zvířatech světa, samozřejmě je to pravda, najdete zde nejjedovatější hady, pavouky, žraloky a mnohé další potvory, ale věřte mi, jako turista máte velmi malou šanci se s těmito tvory setkat, pokud je nevyhledáváte. Rozhodně to není důvod necestovat do Austrálie! Austrálie je jen o málo menší než Evropa, je to obrovská země, kde lehce najdete to co hledáte a lehce se vyhnete tomu z čeho máte obavy.

Každý ví, že Austrálie je mladý stát a že zde najdete kultury z celého světa, ale musíte tento fakt zažít, ve městech Vás obklopí neuvěřitelný národnostní mix, ale nevraživost mezi bílými a černými téměř neexistuje, lidé se tu s menšími odchylkami opravdu naučili žít vedle sebe. Je to samozřejmě dáno tím, že lidé zde takto žijí od začátku, všichni jsou zde přistěhovalci. K tomu si vezměte, že Austrálie má jen cca 20 miliónů obyvatel, což je na tak rozlehlou zemi opravdu málo. Austrálie nemá svou typickou kuchyni, pokud nepočítáme BBQ, ale i tak označím tuto zemi jako gurmánský zážitek, najdete zde kuchyně z celého světa v četném zastoupení, k tomu neomezené možnosti rybolovu a čerstvé potraviny bez nutnosti dovozu.

Představte si zemi, kde po většinu roku svítí sluníčko, lidé se s Vámi na ulici jen tak dají do řeči či samovolně pomohou když parkujete, dostanete zde vše co si přejete a k tomu můžete kdykoliv vyrazit do divočiny, do jedné z nejkrásnějších přírodních scenérií světa. Stále málo? Co takhle si vybrat bydlení na jedné z četných pláží a každé ráno se jít proběhnout či projít na pláž, po práci si zaplavat v oceánu a dýchat každý den mořský vzduch? K tomu i v téměř 5 miliónovém městě je voda v moři tak čistá, že zde není problém zahlédnout delfíny či velryby. Tohle vše jsem měl to štěstí zažít a jistě se tedy nedivíte mé touze se sem vracet a také zprostředkovat dovolenou či kousek života i dalším Čecho-slovákům. 

Proč chtějí lidé žít a cestovat v Austrálii

Každému bych doporučil navštívit Austrálii minimálně jednou, když už nebudete mít možnost strávit zde delší časový úsek, tak alespoň na dovolenou či zájezd, nebudete nikdy litovat. Kromě nevšedních zážitků Vás taková dovolená nabije energií a pozitivismem, který nám tady v Česku často trošku chybí. Nezklame klasika Sydney – Uluru – Cairns, ale pokud si to můžete dovolit, prozkoumejte o něco více než jen vyhlášené turistické destinace. My ve VIVA travel Vám rádi připravíme dovolenou na míru, tak jak si budete přát a dle mých osobních zkušeností. A pamatujte: There is nothing like Australia.

Karel Topič, cestovatel a majitel CK VIVA travel www.vivatravel.cz 

  • Nejčtenější

Mělo by UNESCO rozhodovat co, kde a jak se bude v Praze stavět?

Politici a úřady v této době zpracovávají oficiální reakci na obsáhlou kritickou zprávu ze strany UNESCO. Po vzoru...

Studium MBA: novoroční předsevzetí, se kterým budete lepší

Většina lidí si na přelomu starého a nového roku dává nějaké předsevzetí, například že se začne vzdělávat nebo začne...

Přejete si zvětšení prsou? Nejdůležitější je správná volba implantátu

Trápí vás asymetrie prsů nebo se z důvodu hubnutí či kojení změnil jejich tvar a velikost? Toužíte po větších...

Oslavy šťastného čínského nového roku 2020 ve znamení kovové myši

Čínský nový rok je oslavou příchodu jarního období, které Číňané nazývají Svátky jara. Jde o nejvýznamnější z...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Audioknižní okno do budoucnosti. Kam jako lidstvo míříme?

Odkud jsme přišli a kam míříme? Na obě tyto otázky odpovídá velice poutavým způsobem izraelský historik a profesor...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

  • Další z rubriky

Přespěte v jednom z trendy sportovních hotelů v Alpách

Nekomplikovaný, trendy a cenově výhodný, tak vypadá moderní základní tábor pro alpské sportovní objevitele. Poznejte...

Vánoční trhy v Pasově lákají na skutečné kouzlo Vánoc

Zážitek začíná již pouhou pěší cestou na vánoční trhy v Pasově. Člověk prochází působivě osvětlenými uličkami kolem...

Poklidné i vzrušující: Vyjeďte v zimě do Bavorska

Ponořte se do zimního bavorského království. Ať už chcete strávit odpočinkové dny na sněhu, nebo hledáte aktivní...

Nenechte si ujít vánoční slavnost Kuchlbauer’s Turmweihnacht 2019

Působivé moře světel, vůně svařeného vína a vánoční koledy – oslavte advent pod věží Kuchlbauer v Abensbergu. Jedná se...

Najdete na iDNES.cz