Potřebujete do USA povolení ESTA?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud se chystáte vy či vaši blízcí vycestovat do Spojených států amerických, je nezbytné se nejprve ujistit, za jakých podmínek vám vstup do země bude povolen.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Potřebujete do USA povolení ESTA? | foto: ČTK

Nikdo netouží po tom, aby jeho vysněný výlet skončil ještě dříve, než začal, vinou nesprávně vyřízené dokumentace — a následným odmítnutím vpustit vás do letadla.

Dnes se společně podíváme, kdo a ve kterých případech je povinen obstarat si povolení ke vstupu.

Kdo potřebuje víza?

Česká republika je od roku 2008 jednou z 36 zemí, patřících do bezvízového programu Spojených států amerických (Visa Waiver Program). To znamená, že za splnění určitých podmínek mohou čeští občané přicestovat do USA bez víza.

Jaké podmínky je potřeba splnit

Víza s sebou nemusí mít občan ČR, jež se do USA chystá na jiný než pracovní, studijní či výměnný pobyt, který zároveň trvá méně než 90 dní. Neznamená to ovšem, že v těchto případech můžete do země vstoupit jen tak „s prázdnýma rukama“. Každý takový cestující je totiž povinen si předem vyřídit cestovní registraci ESTA.

Potřebujete do USA povolení ESTA?

Bezvízový styk - co to je ESTA

Pro krátkodobou turistickou nebo obchodní cestu, kratší než 3 měsíce, vám postačí vyřídit si povolení ke vstupu ESTA (Electronic system of travel authorization), které je vydáváno Americkým imigračním oddělením. Zažádat o něj musí každý cestující (který nemá víza), a to včetně nezletilých dětí. Toto povolení je třeba vyřídit ještě před vstupem na americkou půdu, nejlépe alespoň 72 hodin předem.

Potřebujete do USA povolení ESTA?

Pozor! Registraci ESTA je taktéž nutné vyplnit, i pokud Spojenými státy pouze projíždíte (tzv. tranzit) — kontrolu cestovních dokumentů absolvujete, i pokud v USA pouze přesedáte na jiné letadlo.

Povolení ESTA se vyřizuje online a nemusíte si kvůli němu sjednávat schůzku na ambasádě. Jeho vyřízení vám zabere pár minut.

Prostřednictvím registrace je pak cestujícímu vystaven předběžný souhlas s cestou, který platí po dobu 2 let (povolení platí po celou tuto dobu, ne pouze na 1 vstup). Platnost povolení vyprší dříve než za 2 roky v případě, dojde-li ke změně údajů žadatele (nový cestovní pas, změna jména a podobně).

S jeho správným vyplněním, registrací a získáním vám pomůžeme zde.

Kdy ESTA nestačí

  • Cestujete do USA na pracovní, studijní či výměnný pobyt
  • Chystáte se zůstat déle než 90 dní
  • Nebyla vám schválena cestovní registrace ESTA

O vízum je potřeba zažádat na velvyslanectví Spojených států amerických, v České republice je to Velvyslanectví USA v Praze.

Naprosté většině cestujících ovšem stačí, mají-li povolen vstup prostřednictvím registrace ESTA. Nezapomeňte si jej však před cestou včas a správně vyřídit a vyhnout se tak nepříjemnostem.

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

7 dní v kůži nomáda

7 dní v kůži nomáda

Nezávislost. Cíl mnoha cestovatelů, který se často rozplývá rychlostí ledu na horkém srpnovém slunci spolu s nutností...

Potřebujete do USA povolení ESTA?

Potřebujete do USA povolení ESTA?

Pokud se chystáte vy či vaši blízcí vycestovat do Spojených států amerických, je nezbytné se nejprve ujistit, za jakých...

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Co může být lepšího, než zimní dovolená v lyžařské oblasti? Dovolená hned ve čtyřech lyžařských oblastech! V Gasteinu...

Najdete na iDNES.cz