Objevte Kokořínsko - oblast pískovcových skal a romantických jezírek

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nestihli jste si o prázdninách pořádně odpočinout? Vydejte se na Kokořínsko, kde rozhodně nemůžete vynechat hrad Kokořín, ale i další, méně známé památky.

Hrad Kokořín | foto: SCCR

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Slyšeli jste už o památkové rezervaci Nosálov s romantickými roubenkami nebo o domě zaniklých řemesel Vidim? Kokořínsko vás okouzlí nejen malebnou krajinou sopečného původu s nádhernými výhledy, ale i místy, kam zatím neproudí davy turistů.

Hrad Kokořín

V Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko láká k návštěvě majestátní hrad Kokořín – romantická zřícenina uprostřed pískovcových skal. Hrad nechal postavit po roce 1320 pravděpodobně pražský purkrabí Hynek Berka z Dubé, v té době jeden z nejmocnějších pánů v Čechách. V obci Kokořín se nachází také stejnojmenný barokní zámek. V okolí je vyhledávaný i tajemný hrad Houska nebo královský gotický hrad Bezděz.

Kokořín
Kokořínsko světničky

Památková rezervace Nosálov

Na Kokořínsku si také nenechejte ujít návštěvu vesnické památkové rezervace Nosálov, která se pyšní roubenými stavbami obytných a hospodářských domů z 18. a 19. století. Typickým prvkem zdejších statků jsou zdobené kamenné brány. Až do roku 1945 zde žilo téměř výhradně německojazyčné obyvatelstvo. Kolorit historické vesnice dotváří několik památných stromů, především lip, které jsou národním stromem. V malebně zvlněné krajině Polomených hor mezi roubenkami se budete cítit jako v pohádce.

Nosálov
Nosálov

Dům zaniklých řemesel Vidim

Další krásnou roubenkou na Kokořínsku je dům zaniklých řemesel Vidim, který najdete v obci Dolní Vidim. V domě se nachází expozice skanzenu – dobové selské předměty, původní nábytek a naučné tabule s audiozáznamem. Na domě jsou zachovalé původní hliněné omítky a podlahy, cihelné dlažby, okna a svlakové dveře. Určitě tam zavítejte.

Fotogalerie

Stylové ubytování nabízí Homutův statek

Na poznání Kokořínska vám jeden den určitě stačit nebude! Stylové ubytování s rodinnou atmosférou na vašich toulkách za dobrodružstvím vám poskytne Homutův statek v Sedleci u Mšena. Tento krásný starý statek s puncem chráněné památky byl citlivě zrekonstruován pod zkušenou rukou architekta. Těšit se můžete na prostorné pokoje, pohodlné postele a na kvalitní kuchyni postavenou na poctivých českých jídlech. Bylinky a zeleninu si šéfkuchař pěstuje na zdejší zahrádce. Po dni stráveném na procházkách po okolí si můžete vychutnat sklenku vína z nedalekého Mělníku, děti budou určitě nadšené z domácích moštů.

Homutův statek - síň
Homutův statek - pavlač

Více informací a tipů na výlety najdete na internetových stránkách Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

TOP 10 míst, která byste měli navštívit v Německu

Hamburk

Německo má mnoho unikátních historických památek a turistických atrakcí. Návštěvníky z celého světa lákají...

Pět tipů na netradiční vánoční večírek v Praze

Pět tipů na netradiční vánoční večírek v Praze

Se závěrem roku a předvánočním obdobím se již tradičně pojí sezóna firemních večírků. Máte už dost běžných restaurací,...

Špičková gastronomie made in Germany

Špičková gastronomie – made in Germany

Věděli jste, že Německo je skvělým místem pro náročné gurmány? Světově nejproslulejší hodnocení restaurací, michelinská...

Najdete na iDNES.cz