Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Co může být lepšího, než zimní dovolená v lyžařské oblasti? Dovolená hned ve čtyřech lyžařských oblastech! V Gasteinu je to možné! Milovníci zimních sportů se tady mohou vyžít na celkem 200 km sjezdovek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce | foto: Deutsche Zentrale für Tourismus e. V.

Každá z lyžařských oblastí má své vlastní kouzlo - tady zaručeně nehrozí nuda a ponorka už vůbec ne! Ale žádný strach, začíná se pohodlně na začátku údolí v Dorfgasteinu, v lyžařské oblasti Dorfgastein-Großarl. Pokračuje se přes Bad Hofgastein a Bad Gastein, které spojuje lyžařská oblast Schlossalm-Angertal-Stubnerkogel. Poté následuje perfektní výškové finále v lyžařské oblasti Sportgastein na konci údolí.

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Lehký rozběh na začátek

Úvod zajistí lyžařská oblast Dorfgastein-Großarl. Tady vyjedete kabinkou z nadmořské výšky 850 do 2 033 metrů. Vrcholový úsek lanovky na Fulseck zaveze lyžařské nadšence přímo doprostřed 70 km upravených sjezdovek, především lehkých až středně těžkých. A kdo má na nohou ještě dětské lyžařské boty, pro toho je určen Gasti Schneepark přímo u dolní stanice lanovky na Fulseck. Když se tady na kouzelném koberci, vleku a spoustě sněhu zdaří první pokusy na lyžích, projedou se budoucí lyžařské hvězdy nejprve slalomovými branami a pak už vyjedou nahoru na vrchol!

Nová lanovka, nové potěšení

Po tomto mírném úvodu do zimního dobrodružství se posuneme jen co by kamenem dohodil dál na jih podél říčky Gasteiner Ache. Tam leží Bad Hofgastein, propojený lyžařskou oblastí Schlossalm-Angertal-Stubnerkogel s ještě jižněji ležícím Bad Gasteinem. Kde se spojí a spolupracují dvě obce, tam se toho děje hodně! Novinkou letošní zimy je lanovka na Schlossalm – nová lanovka na oběžném laně vás bez přestupování zaveze „non stop to the top“ až ke třem sjezdovkám Schlossalm, Kleine Scharte nebo Haitzingalm.

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Obtížnost se zvyšuje

Zatímco o děti se dobře postará Gasti Schneepark lyžařského centra Angertal, pro dospělé lyžaře se u lanovky na Schlossalm opět zvýší stupeň obtížnosti. Na sjezdovce Hohe Scharte sever (na mapě sjezdovka H1 + H2 + H2a) zdolají sportovci 10,4 km a 1 440 metrů převýšení na jednom z nejdelších sjezdů do údolí v oblasti východních Alp. Komu by to nestačilo, může se inspirovat akcí Open Faces. Ta je kvalifikačním závodem okruhu Freeride World Tour ve Verbieru - něco jako finále Champions League freeridingu. Face je soutěžní svah - v případě Gasteinu svah Mauskarspitze. Na Mauskarspitze se sice musí vyšlápnout pěšky, ale freeridery pak očekává 500 metrů opravdového potěšení z jízdy, která rozzáří dokonce i obličeje profesionálů.

Výškové finále

Když už mluvíme o profesionálech - přistupme k výškovému finále ve výšce 2 650 metrů v Gasteinském údolí. Lyžařská oblast Sportgastein v Bad Gasteinu mezi příznivci freeridu dobře známá. Nejvýše položený lyžařský areál v celém sdružení Ski amadé, a tedy také v Gasteinu, je rájem pro hledače adrenalinového vzrušení a milovníky hlubokého sněhu mimo sjezdovky. V případě prašanu a firnu se doporučují tři lyžařské trasy Golden Powder, Golden Rush a Golden Ride. Zaručují zábavu v prašanu s převýšením 1 000 metrů. Mimo sjezdovky je ale nutná opatrnost. Bezpečnost zajistí pípáky a Freeride Info Base.

Relax po lyžování

Tak co, bylo už lyžování dost? Právě teď skóruje Gasteinské údolí dvojnásobně. Která jiná lyžařská oblast by s ním mohla držet krok co do léčivých štol a termální vody pro uvolnění unavených svalů lyžařů? Termální voda je třešničkou na dortu, která zimní dovolenou ještě více osladí. Zvlášť dobrý odpočinek v termální vodě nabízí Alpentherme Bad Hofgastein a Felsentherme v Bad Gasteinu. Svalové napětí se uvolní, svaly se zotaví a budou zase fit pro další den lyžování!

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Úchvatné výhledy ze závratných výšek

Kdo hledá ještě více rozmanitosti, najde ji také v Gasteinu. Co takhle zimní túra k nejvyššímu visutému mostu Evropy na Stubnerkogelu v Bad Gasteinu? Z více než 140 metrů dlouhého mostu v nadmořské výšce 2 300 metrů přehlédnete horské hřebeny Vysokých Taur. Ještě dále dohlédnete z vyhlídkové plošiny Glocknerblick na Stubnerkogelu. Po krátké procházce od horní stanice lanovky na Stubnerkogel se zde, z vyhlídkové plošiny vypadající jako diamant, skýtá volný výhled až k 3 797 metrů vysokému Grossglockneru - nejvyšší hoře Rakouska.

Zimní zážitek mimo sjezdovky

Adrenalin mimo sjezdovky objeví odvážní návštěvníci při lezení po ledu. Mezi příznivci tohoto sportu je obzvlášť oblíbený vodopád v centru obce Bad Gastein. A kdo má sjezdovek dost, může stejně dobře sáňkovat, podnikat túry se sněžnicemi, na běžkách nebo si s celou rodinou zabruslit. Nebo co takhle projížďka Gasteinem na saních s koňským spřežením? Jednou z mnoha vrcholných akcí jsou také mezinárodní závody psích spřežení koncem února za účasti 300 huskyů a 90 musherů ze sedmi zemí.

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Gastein prostě nabízí od počátku (údolí) až do konce skutečný lyžařský požitek a ještě něco navíc. Jedno údolí, tři obce, čtyři lyžařské oblasti, spousta akcí a léčivé termály: Vše, co musí lyžařská destinace mít, a k tomu ještě trochu víc.

Nejčtenější

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Trápí vás terén, do kterého se boří auta, chodci nebo cyklisti? Řešení nabízí štěrkové rohože Nidagravel, které jsou...

Další z rubriky

TOP 10 míst, která byste měli navštívit v Německu

Hamburk

Německo má mnoho unikátních historických památek a turistických atrakcí. Návštěvníky z celého světa lákají...

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Co může být lepšího, než zimní dovolená v lyžařské oblasti? Dovolená hned ve čtyřech lyžařských oblastech! V Gasteinu...

Užijte si perfektní zimní dovolenou s rodinou v Gasteinu

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

V Gasteinu si přijdou na své příznivci zimních sportů všech věkových kategorií a úrovní zdatnosti. Víte proč? Jsou zde...

Najdete na iDNES.cz