Liberecký kraj hlásá: u nás začne jezdit na běžkách každý

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kvalita, dostupná cena a pestrost zimních sportů. To je důvod, proč se řadí Liberecký kraj na přední místa zimních dovolených v České republice a tím pádem i proč byste měli přijet na zimní dovolenou k nám.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý | foto: Liberecký Kraj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Uznejte sami, Liberecký kraj nabízí hned čtyři horské oblasti, Jizerské hory, Ještědský hřbet a Lužické hory a Krkonoše, které poskytují ideální podmínky pro sjezdové a klasické lyžování a pro zimní adrenalinové sporty. Tak proč toho nevyužít?

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Jizerské hory – nenechte si ujít závod Jizerská padesátka

Lyžařským rájem pro klasické lyžování jsou Jizerské hory, to se ví už od školy. Jizerská lyžařská magistrála je jednou z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších oblastí pro běžecké lyžování v České republice. Běžecké stopy jsou zde upravovány již po více než tři desetiletí. Nemalou zásluhu na proslavení této oblasti má populární závod Jizerská padesátka, který se tady koná každý rok – nyní je naplánovaná na 16. – 18. února 2018.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Na síti cest náhorní plošiny, která tvoří Jizerskou magistrálu, se udržuje více než 180 km běžeckých stop pro klasické lyžování i bruslení s neuvěřitelnými 22 nástupními místy. Lyžařské stopy vás vyvedou ze známých středisek, Bedřichova a Jizerky, ale i z dalších nástupních míst jako Oldřichov v Hájích, Nové Město pod Smrkem, Desná, Horní Polubný nebo Martinské údolí v Kořenově. Díky široké škále výběru si na své si přijdou lyžaři všech výkonnostních kategorií.

Na lyže se můžete vydat i k našim sousedům

A hlavně nezapomeňte, že díky blízkosti hranice můžete vyjet i na polskou část, kde jsou skvěle upravované tratě kolem Jakuzsyc, nebo přejet na krkonošskou magistrálu. A pokud se vám na magistrále bude líbit, můžete přispět na její udržování a úpravu tras i vy – stačí si zakoupit samolepku, odznak nebo poslat dárcovskou SMS.

Fotogalerie

Ideálním místem je i Kořenovsko, tam se totiž můžete rozhodnout, na jakou stranu se vydáte - jedním směrem na Smědavu a Bedřichov, druhým směrem na Krkonoše. 60 km upravovaných lyžařských běžeckých tras vás natolik chytne, že nebudete chtít odjet. Až navíc ještě zjistíte, že zasněžená rozhledna Štěpánka, královna rozhleden, má v zimě své neodolatelné kouzlo, v muzeu Járy Cimrmana pod rozhlednou Maják objevíte zázračné „ski“ a v místních hospůdkách ochutnáte něco dobrého, příští víkend vyrazíte hned znovu.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Co letos vynechat známá střediska v Jizerkách a vydat se třeba na Smržovku, na Rádlo, Rychnova do Jablonce, Nového Města pod Smrkem, do Albrechtic u Frýdlantu, Kryštofova Údolí nebo do Břízek v Jablonci nad Nisou? Všude najdete za příznivých klimatických podmínek upravované okruhy. Sice menší, ale zase na nich bude méně běžkařů a vy si v klidu zalyžujete.

Krkonoše jsou rájem pro rodiny s dětmi i zdatné lyžaře

A k tomu Krkonoše, ty jsou doslova protkány sítí lyžařských tras. Věděli jste, že je zde přes 500 km upravovaných stop? Základ tvoří Krkonošská magistrála, díky které přejedete od Harrachova až po Žacléř. Tady pokud zvládnete 71 km. Proto raději doporučujeme rozdělit trasu do několika etap.

Červeně značená stopa začíná v Harrachově a přes Ručičky, Krakonošovu snídani, Voseckou boudu, Zlaté návrší a Horní Mísečky vás dovede až do Špindlerova Mlýna. Tahle trasa není úplně ideální pro rodiny s dětmi a slabší jedince. Pro ně jsou vhodnější upravené stopy okolo lyžařských středisek.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Jestli nejste ještě úplně zničení, vydejte se ze Špindlerova Mlýna přes Kopřivník, kolem Klínových bud a Dvorské boudy až na Liščí horu, odkud je jedinečný pohled na Sněžku. Fotkou zimní Sněžky určitě zabodujete nejen na sociálních sítích, ale i v rodinném albu. 

A pak už je to jenom skok do Žacléře – teda musíte ještě absolvovat cestu přes Hrnčířské Boudy, Javorské Boudy do Pece pod Sněžkou a dál přes velkoúpské Výsluní, Spáleného Mlýna, osady Malá Úpa, Horních Albeřic, na Rýchorskou boudu až do Horního Maršova. Necelých 25 km a projeli jste celou krkonošskou magistrálu.

Na své si přijdou i běžkaři

Běžecké trasy s mimořádnými výhledy na panorama Krkonoš najdete nejen v centrální horské, ale i podhorské oblasti. Zavedou vás do krásných, často méně frekventovaných a proto ještě málo objevených, míst Krkonoš. Najdete zde jak nenáročné okruhy pro méně zdatné běžkaře, tak i závodní běžecké okruhy a trasy pro zdatné běžkaře.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Za nás doporučujeme Benecko a Jilemnici. Perfektní úprava, velké množství tras, rozhledy do kraje a vysoká nadmořská výška, to je kombinace a důvod, proč Benecko nabízí jedny z nejlepších podmínek pro běžecké lyžování v České republice. 

Tratě jsou zároveň napojeny na další trasy na Žalý, do Vrchlabí, na Mísečky a na hřebeny Krkonoš, takže budete mít o zábavu na celou zimu postaráno. A v Jilemnici? Poměrně moderním názvem se honosí stále oblíbenější trasa Buď fit, která je vhodná úplně pro všechny, od malých dětí přes zdatné sportovce až po seniory.

Lužické hory jsou ideální pro klasické lyžování

Pokud si netroufáte na Jizerky ani na Krkonoše, vydejte se do Lužických hor. Lužické hory totiž nabízí možnost lyžování těm, kteří vyhledávají trasy zejména pro klasické lyžování. Výchozím bodem je Polevsko u Nového Boru, tratě jsou upravovány i v okolí obcí Kytlice, Svor, Kamenický Šenov - Prácheň, Prysk, Cvikov a vrchů Luž a Jedlová.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Po lužickohorské magistrále je možné se vydat až na německou část, do okolí obcí Waltersdorf, Jonsdorf, Oybin a Lückendorf. Takže v jeden den navštívíte dvě země a můžete porovnat, kde dělají lepší svařák. My Lužické hory navíc doporučujeme pro rodiny s dětmi, protože je zde zabavíte i v menších skiareálech a řada penzionků a chat vám nabídne i příznivé ceny.

Liberecký kraj nabízí lyžování i v Českém ráji

Říkáte si, že by vás nenapadlo jet v zimě lyžovat do Českého ráje? Tak to zkuste letos změnit. Za dobrých klimatických podmínek se totiž kolem Lomnice nad Popelkou udržuje lomnická lyžařská magistrála, která kopíruje Zlatou stezku Českého ráje.

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Pokud nemáte vlastní vybavení, půjčovna běžek je v každém větším městě. Tak hurá do toho, přeci se nechcete ochudit o malebnou zasněženou krajinu a pár set poctivě spálených kilokalorií!

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

V zimě vyrazte do Saska!

V zimě vyrazte do Saska!

Sasko leží v Německu, jen kousek za českými hranicemi a nabízí skvělé zázemí pro milovníky zimních sportů. Ať už dáváte...

Zima v exotice – zájezdy německých CK jsou mezi Čechy stále oblíbené

Zima v exotice – zájezdy německých CK jsou mezi Čechy stále oblíbené

Toužíte opustit sychravé počasí a předvánoční shon a raději strávit prosinec, leden nebo únor v plavkách u moře pod...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Najdete na iDNES.cz