Kam na dovolenou? Za delfíny a velrybami do Dominikánské republiky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Setkání s delfíny a velrybami, tropické národní parky plné exotických rostlin, nekonečně dlouhé bílé písčité pláže, výborný rum i prvotřídní doutníky. Taková je Dominikánská republika. Proč a co stojí za to na tomto karibském ostrově navštívit? To se dočtete v následujícím článku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kam na dovolenou? Za delfíny a velrybami do Dominikánské republiky | foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Do Dominikánské republiky jezdí s oblibou jak rodiny s dětmi, tak zamilované páry, nebo klientela 60+. Největším lákadlem jsou jednoznačně zdejší pláže. Na východě ostrova je populární Punta Cana – Bávaro, na jihu jsou oblíbené pláže Dominicus, Bayahibe a Juan Dolio a na severu je vyhlášená Playa Dorada a surfařské městečko Cabarete. Jižní pobřeží Dominikánské republiky je karibské a pláže jsou zde bílé oproti severu, který omývá Atlantik a pláže mají nazlátlou barvu.

Punta Cana

Punta Cana | zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Na koních k vodopádu El Limón

Na koních k vodopádu El Limón zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Až vás lenošení omrzí, můžete se vypravit do některého z národních parků nebo k vodopádům – např. Aguas Blancas je svými 83 metry považovaný za nejvyšší v Karibiku. V zemi se nachází i nejvyšší hora karibské oblasti Pico Duarte (3 087 m n.m.). Vzrušujícím zážitkem je také výlet k solnému jezeru Enriquillo, které obývají plameňáci a krokodýli američtí, nebo plavba katamaránem na ostrov Saona, při které vás při troše štěstí doprovodí delfíni skákaví.

Ráj jménem Samaná

Pokud máte rádi přírodu a poznání, vydejte se na poloostrov Samaná na severovýchodní pobřeží Dominikánské republiky. Místo je ideální pro ty, kdo vyhledávají klid stranou masovému turismu.

Vydejte se na člunech skrze mangrovníky do národního parku Los Haitises. U ostrova Isla de los Pájaros žije až na 110 druhů ptactva jako např. zelení papoušci cotorra, pelikáni nebo káňata Ridgwayi. Z ostatních zvířecích druhů pak dále kapustňáci, mořské želvy a netopýři. V krápníkových jeskyních La Arena, San Andrés a La Línea můžete obdivovat dochovalé malby indiánů kmene Taíno.

Playa Frontón

Playa Frontón zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Nejvýchodnější výběžek poloostrova Samaná ukrývá rajskou pláž Rincón, která je podle nejrůznějších cestovatelských žebříčků právem řazena k nejkrásnějším na světě. Nádherná je také pláž Frontón, Bonita, Punta Poppy, Cosón či pláže na ostrově Cayo Levantado.

V džungli poblíž městečka Las Terrenas se nachází impozantní vodopád El Limón, ke kterému můžete dojít pěšky, nebo na koni. V provincii Monte Plata z jižní strany národního parku Los Haitises se pak nacházejí přírodní kaskády Bayaguana s lagunou, ve které se můžete vykoupat.

Velrybí vábení

Každý rok od konce prosince do poloviny března připlouvají do Samanského zálivu velryby hrbaté, aby se zde pářily a přivedly na svět mláďata. V teplých vodách se zdržují, dokud se potomkům nevytvoří dostatečná vrstva podkožního tuku a mohou se vrátit do vod severního Atlantiku. Velryby je možné pozorovat z pobřežní rozhledny Punta Balandra, nebo z výletního člunu. Jedná se o jedinečnou podívanou, při které samci předvádí akrobatické skoky a samice naopak lákají partnery svým zpěvem.

Pro gurmány

Ryba v kokosové omáčce

Ryba v kokosové omáčce zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Návštěva Dominikánské republiky by nebyla kompletní bez ochutnání místní kuchyně a typických produktů. Národním pokrmem je masová polévka sancocho, pokrm la bandera nebo pescado con coco (ryba v kokosové omáčce). Vydáte-li se do vnitrozemí, v okolí města Santiago můžete navštívit kávové, kakaové nebo tabákové manufaktury. Cukrová třtina se pěstuje zejména na jižním pobřeží u města La Romana. Mezi známé značky rumu patří např. Barceló, Brugal nebo Capitan Bucanero.

Co vědět před cestou

Dominikánská republika leží na východní části ostrova Hispaniola jihovýchodně od Floridy. Po celý rok je v zemi slunečno a průměrné teploty se pohybují okolo 28 °C. K cestě potřebujete jen platný cestovní pas a není třeba žádné povinné očkování. Let z Prahy trvá přibližně 10 až 12 hodin. V zemi se mluví španělsky, nicméně v turistických oblastech se bez problému domluvíte i anglicky, příp. dalšími světovými jazyky. 

 Další informace a praktické tipy najdete na stránkách Národního turistického úřadu www.GoDominicanRepublic.cz.

Nejčtenější

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Trápí vás terén, do kterého se boří auta, chodci nebo cyklisti? Řešení nabízí štěrkové rohože Nidagravel, které jsou...

Další z rubriky

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Co může být lepšího, než zimní dovolená v lyžařské oblasti? Dovolená hned ve čtyřech lyžařských oblastech! V Gasteinu...

V zimě vyrazte do Saska!

V zimě vyrazte do Saska!

Sasko leží v Německu, jen kousek za českými hranicemi a nabízí skvělé zázemí pro milovníky zimních sportů. Ať už dáváte...

Užijte si perfektní zimní dovolenou s rodinou v Gasteinu

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

V Gasteinu si přijdou na své příznivci zimních sportů všech věkových kategorií a úrovní zdatnosti. Víte proč? Jsou zde...

Najdete na iDNES.cz