Doporučujeme

Jak na letenky do celého světa?

Jak na letenky do celého světa? | foto: ČTK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak na letenky do celého světa?

Letenky jsou mnohdy nejdražší položkou dovolené. Jak je pořídit za co možná nejvýhodnější cenu? Kde hledat? Kdy letenky koupit? Nejen na tyto otázky vám odpovíme v následujícím článku.

Na hlavní sezónu je třeba se připravit včas. Ceny letenek jsou v tu dobu skoro dvojnásobné, proto se vyplatí znát pár triků, jak je sehnat o nějakou korunu levněji. Využijete je ale i při hledání letenek v jinou dobu.

Jak na levné letenky?

Cena letenek závisí na mnoha faktorech, nejen na cílové destinaci. Kdo by řekl, že sehnat levné letenky bude taková alchymie?

1.Na termínu záleží

Ještě než letenky začnete hledat, popřemýšlejte o termínu. Nejen o hlavní sezóně jsou totiž dražší. Další cenové peklo nastává těsně před vánočními svátky a cenu letenek zvedají i státní svátky v cíli vaší cesty.

2.Letenky kupujte s předstihem

Do mnoha destinací totiž koupíte letenky nejvýhodněji cca 6 až 7 měsíců předem. A pokud chcete letět do Thajska, tak si ji kupte už rok dopředu.

3.Využijte vyhledávač letenek

I ten může ušetřit pěkných pár kaček. Jedním z vyhledávačů je portál Letuška.cz. Levné letenky do celého světa tam jsou dostupné pro všechny po celý den. Stačí si vybrat destinaci, zakoupit letenku a pak se už těšit na cestu. Kromě samotné letenky si zde zřídíte i cestovní pojištění nebo třeba ubytování.

Zajímavou možností, jak si vybrat cenově výhodnou dovolenou je i mapa levných letenek. Stačí kliknout na zvolenou destinaci, vybrat místo a Letuška vám podle volných termínů vyhledá nejvýhodnější cenu.

Kdy koupit letenku?

Záleží i na dni odletu. Jiná cena letenku může být v úterý a jiná v pátek. Proto je lepší být flexibilní a termín dovolené řešit až ve chvíli, kdy budete mít vybranou letenku. Aerolinky totiž vědí, kdy lidé nejčastěji letenky kupují a na které dny. Tomu pak přizpůsobují jejich ceny.

Nejvyšší zisk společnostem přináší ti, kdo cestují pracovně, protože cenu letenek neřeší. Jim záleží hlavně na termínu. Proto jsou ceny letenek s odletem v úterý, středu a sobotu nižší než v ostatní dny. Letecké společnosti se nižší cenou pokouší vyprodat volné kapacity

Našli jste letenku, která vám vyhovuje cenou i termínem? Hned ji rezervujte!

Na nic nečekejte. Za hodinu už totiž nemusí být k dispozici. Kromě toho se ceny letenek mění doslova z minuty na minutu v závislosti na poptávce. Rezervovanou letenku také ihned zaplaťte. Cena platí většinou jen 24 až 48 hodin po rezervaci.

Pak už nezbývá nic jiného než se těšit na dovolenou a pořádně si ji užít. Kam to bude?