Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. března 2023 Gabriel

Evropská exotika. Kanárské ostrovy si zamiluje každý cestovatel

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kanárské ostrovy jsou jistotou, která nezklame. Jejich rozmanitá krajina, kde najdete nádherné národní parky se sopkami, jeskyně, rajské pláže a malebné vesnice, uspokojí milovníky plážového nicnedělání i aktivní turisty. Nejznámějšími ostrovy jsou Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Evropská exotika. Kanárské ostrovy si zamiluje každý cestovatel

Evropská exotika. Kanárské ostrovy si zamiluje každý cestovatel | foto: pelicantravel.com s.r.o.Shutterstock

Celkově souostroví tvoří třináct ostrovů a všechny se mohou pochlubit příjemným počasím po celý rok. Kanárské ostrovy jsou skvělou alternativou, kam je možné utéct z našich končit během zimy za teplem, když se nám zrovna nechce cestovat do vzdálenějších exotických rájů. Obecně platí, že jižní část ostrovů nabízí vyšší teploty. Nejslunečnější je tak jih ostrova Gran Canaria a Tenerife.

O přitažlivosti Kanárských ostrovů svědčí i data cestovní kanceláře Pelikán, na základě kterých lze konstatovat, že jejich obliba mezi cestovateli v čase roste. Konkrétně u Čechů je nejžádanější Tenerife, hned za ním následuje Gran Canaria. Největším skokanem je ovšem Lanzarote. V uplynulém roce 2022 se zájem o tuto destinaci zvýšil oproti předpandemickému roku 2019 o více než 270 procent.

Zájem zvyšují také příznivé ceny letenek na Kanárské ostrovy. Čeští cestující je mohou pořídit s odletem Vídně, Bratislavy, Prahy či nedalekých německých a polských letišť od zhruba 2 000 Kč. Z dat je zřejmé, že za poslední roky se průměrná cena letenky dokonce snížila. Největší pokles zaznamenalo Lanzarote, které bylo v loňském roce možné pořídit ve srovnání s rokem 2019 o 25 procent levněji.


Gran Canaria - království rozmanitosti
Gran Canaria je jednoznačně jedním z nejnavštěvovanějším Kanárských ostrovů. Jeho atraktivita spočívá zejména v přírodní pestrosti. Je možné zde nalézt rozmanitou faunu a flóru v čele s písečnými dunami, kaňony a stejně tak třeba sladkovodními nádržemi.

Samozřejmostí jsou pláže. Na seznamu těch nejkrásnějších rozhodně nesmí chybět Anfi del Mar, kterou zdobí okolní zeleň. Nevynechejte ani slavnou Maspalomas, ikonickou pláž tvořenou mnohdy i více než deset metrů vysokými písečnými dunami. Dále pokračujte na Puerto Rico, kde si budou cestovatelé díky palmám a tyrkysové vodní hladině připadat jako v Karibiku.

Ostrov je destinací vhodnou pro páry, skupiny přátel, ale rovněž rodiny s dětmi. Vybavenost je na vysoké úrovni - nachází se zde spousta hotelů, kde je možné strávit pohodovou plážovou dovolenou, užít si noční život a pro děti jsou vytvořena zázemí s množstvím aktivit.

Z měst se vyplatí vidět staré rybářské město Puerto de Mogán plné romantických uliček a vodních kanálů. Největší je Las Palmas, kde se vyřádí milovníci galerií, muzeí i večerní zábavy.

Zpáteční letenky na ostrov Gran Canaria lze rezervovat od přibližně 2 800 Kč, a to s odletem z Berlína, Vídně nebo Prahy.

Gran Canaria - království rozmanitosti

Tenerife - celoroční dovolená u moře
Největší z Kanárských ostrovů je často vyhledáván pro celoročně příjemné počasí. Právě tento ostrov je mezi Čechy v zimních měsících oblíbenou evropskou exotikou. Odpočinek je možné si užít v oblasti Playa de las Américas, kde mají cestovatelé k dispozici all inclusive resorty, aquaparky, pláže i bohatý noční život. Pro rodiny s dětmi je Tenerife sázkou na jistotu.

Jednou z těch větších pláží je Playa de la Tejita ležící na východním pobřeží. Klidnějším místem je zase například Santa Cruz de Tenerife, kde je dostupná také široká škála služeb.

Kromě plážových radovánek si zde ovšem přijdou na své i fanoušci turistiky. Cílem, jehož zdolání je v těchto kruzích téměř povinností, je výstup na vrchol nejvyšší hory Španělska Mount Teide. Svůj prostor dostanou také milovníci adrenalinu, zejména vodních sportů.

Tenerife zkrátka nabízí kombinaci dechberoucích přírodních úkazů a působivé architektury. Právě díky své různorodosti je mnohdy doporučován těm, kteří cestují na Kanárské ostrovy poprvé a nemají čas navštívit i další ostrovy.

Cena letenek na Tenerife začíná na sumě necelých 3 500 Kč. Turisté v nabídce naleznou varianty s odletem z Norimberku, Vídně, Prahy nebo Katovic.

Tenerife - celoroční dovolená u moře

Lanzarote - nejlevnější letenka na Mars
Lanzarote je vulkanickým ostrovem jako z jiné planety. Pohled na sopečné útvary a pláže s černým pískem kontrastující s průzračnou modrou hladinou až bere dech. Není divu, že si jej oblíbili i filmaři - natáčel se zde například film Planeta opic.

Velké hotelové řetězce a nákupní zóny zde nemají prostor, což jen umocňuje kouzelnou atmosféru tohoto místa. Zato zde najdete Národní park Timanfaya, příjemná městečka a bohatou kulturní i uměleckou scénu.

Ostrov je hojně vyhledáván surfaři. Pokud také patříte mezi příznivce tohoto sportu nebo si jej chcete vyzkoušet, zamiřte na pláž Famara. Má pět kilometrů a nabízí skvělé podmínky jak pro začátečníky, tak pokročilé.

Mezi nejkrásnější pláže lze zařadit Papagayo. Jedná se o zátoku chráněnou útesy, z níž dohlédnete na nedaleký ostrov Fuerteventura.

Zpáteční letenky na Lanzarote jsou dostupné z Bratislavy, Berlína nebo Vídně od zhruba 2 600 Kč.

Lanzarote - nejlevnější letenka na Mars

Fuerteventura - ráj pro milovníky vodních sportů
Nejdelší z Kanárských ostrovů je společně s Lanzarote údajně domovem nejkrásnějších pláží souostroví. Stejně tak proslul větrnými podmínkami, které si zde pochvalují milovníci vodních sportů.

Třeba na pláži Playa del Moro se soustředí surfaři a kitesurfaři. Skvělé podmínky ovšem nabízí také Playa de Sotavento, která mimo jiné láká i na svoji křišťálově čistou vodu. Pokud se vám do vody nebude chtít vyrazit na vlastní pěst, v okolí je spousta škol, kde si můžete zaplatit lekce.

Příjemné je také, že Fuerteventura nepatří mezi turisty přeplněné ostrovy. V poklidu si zde vychutnáte zdejší autentickou atmosféru. Za návštěvu stojí vesnice Atlayita, kde na vás dýchne historie. Kdysi si zde domorodé kmeny stavěly domky zabudované do lávových stěn.

Fuerteventura je dostupná z Vídně a Berlína. Letenky lze sehnat od sumy začínající na necelých 4 000 Kč.

Fuerteventura - ráj pro milovníky vodních sportů

El Hierro - mimo turistické stezky
Malý ostrůvek je známý pro svoji nedotčenou přírodu. UNESCO jej dokonce vyhlásilo za biosférickou rezervaci. Pokud patříte mezi milovníky ticha, nad ostrovem El Hierro určitě popřemýšlejte. Při jeho prozkoumávání můžete klidně vsadit na pěší chůzi, najdete zde totiž mnoho stezek, jež jsou jako stvořené právě pro tuto příležitost.

Je možné se sem dostat letecky nebo lodí. Nejjednodušší a nejrychlejší je letadlo, které létá denně z Tenerife a ostrova Gran Canaria. Trajekt jezdí na El Hierro z jihu Tenerife, z přístavu Los Cristianos.

El Hierro - mimo turistické stezky

La Gomera - pro obdivovatele hor
La Gomera je pohádkovým ostrovem, kde si někteří cestovatelé připadají, jakoby se ztratili v čase. Je malým a tichým ostrovem nacházejícím se na západ od Tenerife. Navzdory své velikosti v sobě ukrývá krásné lesy a turistické trasy, kde se hravě zabaví příznivci aktivní dovolené.

Když budete projíždět ostrovem, tak kromě hlavního města San Sebastián de La Gomera, narazíte spíše na menší vesnice.

Na ostrov cestuje většina turistů z Tenerife. Z letiště se přesunou do přístavu Los Cristianos, odkud pokračují trajektem na La Gomeru.

La Gomera - pro obdivovatele hor

La Palma - nejkrásnější z Kanárů
Právě tento kout je považován za nejkrásnější z Kanárských ostrovů. Je oblíbeným cílem turistů, pro které má v zásobě výhledy na zelenou krajinu, historické památky, úchvatné krátery, do nichž lze nahlédnout, ale také ideální místa na pozorování hvězd.

La Caldera de Taburiente je kráterem, jež vznikl přírodní činností. Výšlap k němu je zážitkem. Nevedou sem ovšem silnice, tak je nutné si zabalit dostatek pití a jídla s sebou.

Vyhlášená je rovněž rezervace Los Tilos, která je protkána značenými turistickými stezkami.

La Palma - nejkrásnější z Kanárů

  • Nejčtenější

Na počtu nezáleží aneb kouzlo snadno kombinovatelného šatníku

Komerční sdělení Šatník vám praská ve švech, ale vy stejně nemáte co na sebe? U jednoho kousku vám vadí barva, u druhého materiál a u...

Když jeden den nestačí: Rožnov pod Radhoštěm

Komerční sdělení Už nemusíte hledat. V srdci Valašska a podhůří Beskyd jsme pro Váš volný čas našli pohodové místo k odpočinku doplněné...

Česká vynalézavost zkrotí váš trávník

Komerční sdělení Jednoduché ohraničení záhonů, stromků, chodníčků i skalek.

Máte úspory, které vám nevydělávají? Zhodnoťte je s VÚB bankou

Komerční sdělení Spoření je nejen důležité, ale také výhodné. Zvláště když máte ideální příležitost lépe zhodnotit své úspory nebo...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Mince pro Spojené arabské emiráty se razí v České mincovně v Jablonci

Komerční sdělení Česká mincovna měla tu čest a přivítala vzácného hosta z Dubaje. Ahmed Sultan bin Sulayem, výkonný prezident a CEO...

Finsko není mistr světa ve vzdělání. Naopak. Mýtus, který trval 20 let, padá

Premium Ještě nedávno se do Finska jezdilo jako na safari, aby jiné země okoukaly tajemství tamního školství, nejlepšího na...

Revma vzniká v plicích. Nyní došlo ke zlomu v léčbě, říká profesor Vencovský

Premium Bolest, ztuhlost, otoky a deformace kloubů, především na rukou. Tak si většina lidí představuje revmatoidní artritidu,...

V Česku neměl šanci, v cizině metastázy zmizely. Léčbu hradí pojišťovna

Premium Na rakovinu prostaty umírá v Česku asi 1 500 mužů ročně. Když vyčerpají všechny metody léčby, nezbývá jim než čekat na...

Malta nebyla nikdy tak oblíbená. Čím přitahuje české cestovatele?

Komerční sdělení Ostrov ve Středozemním moři je sice malý rozlohou, ale nabízí množství zážitků a aktivit od poznávání historických...

Zanzibar je miláčkem českých rekreantů. Ceny letenek nerostly

Komerční sdělení Uvelebit se na pláži a pozorovat, jak nad tyrkysovým oceánem zapadá slunce. Případně si užívat místní bezstarostnost,...

Cestovatelský newsfilter: Linka z Prahy do Soulu a nový hotel v Dubaji

Komerční sdělení Aerolinky Korean Air v březnu opět spustí přímou linku mezi Prahou a Soulem, čímž se nám zpřístupní i další asijské...

Byznysová turistika zachránila pražské hotely během covidu

Komerční sdělení Podnikatelé, majitelé firem nebo zaměstnanci, kteří působí v mezinárodním prostředí, běžně tráví většinu pracovního...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Být nahý před diváky není žádná kratochvíle, ale ani hrůza, říká Zounar

Herec Martin Zounar (55), který v Ordinaci hraje doktora Bobo Švarce, se opět svlékne. Poprvé se před kamerami objevil...