Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří odborníkům, následující dny však čeká na návštěvníky atraktivní program. Do 14. ledna se navíc zájemci mohou zapojit do online soutěže, vyhrát lze například letenky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem | foto: Veletrhy Brno

Kam pojedete letos v létě na dovolenou? Jaká zajímavá místa navštívíte ve volném čase? Na tyto otázky můžete hledat odpověď už příští týden na brněnském výstavišti, kde se odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. Základní vstupné vyjde na 180 korun, organizátoři doporučují i výhodné online vstupenky.

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Naplánovat si lze cestování po celé České republice, na sousední Slovensko, ale také do vzdálenějších koutů světa. První den – čtvrtek 17. ledna – patří odborníkům, další tři dny bude výstaviště otevřené pro všechny zájemce.

I letos je připravený atraktivní program pro profesionály v cestovním ruchu i celou rodinu. Těšit se lze hned na několik témat. Jedním z nich je aktivní dovolená, která lidem přiblíží například dovolenou na vodě. Návštěvníci se dozvědí, co to vlastně obnáší „jet na vodu“, prohlédnou si výstavu lodí nebo různé simulátory a trenažery. Pro adrenalinové nadšence bude připravena lezecká stěna. A veletrh se věnuje i dovolené na kolech či v karavanu.

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Ochutnávky regionálních potravin či vín

Cestování dnes úzce souvisí s gastronomií. Poznávání kultury a pamětihodností bez ochutnávek z místní kuchyně je skoro turistický hřích. A pořadatelé veletrhů to dobře vědí. „Lidé se mohou těšit na regionální potraviny či například ochutnávky vín. Celkem 31 řemeslníků také přiveze ukázky svých výrobků, mezi ně patří i například sušené ovoce či exotická ovocná vína,“ říká mluvčí veletrhů cestovního ruchu Karolína Křenková. Součástí veletrhů je festival RegFoodFest, který nabízí regionální potraviny.

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

I letos se chystá kulinářská show. Představí se česká špička mladých a nadějných mistrů kuchtíků, na 25. ročníku Mezinárodního mistrovství ČR Gastro Junior Brno – Bidfood se v pavilonu P poperou o pomyslnou „vařečku“. Hlavním cílem soutěže je prohloubit a ověřit úroveň přípravy studentů gastronomických škol pro budoucí vstup do praxe. Výsledky jejich snažení mohou návštěvníci ochutnat. Připravovat se bude i chutná káva.

Přijede „Messner pouště“

Fanoušci se i letos mohou těšit na čtyřdenní maraton přednášek a besed, které nabídne cestovatelský festival GO Kamera. Hlavní hvězdou festivalu, který hostí Kongresové centrum v areálu BVV, bude slavný rakouský dobrodruh Bruno Baumann, přezdívaný „Messner pouště“. Přijdou i momentálně nejúspěšnější čeští horolezci Radek Jaroš, Mára Holeček a Jan Trávníček. Potěší hvězdní fotografové Jan Šibík, Tomki Němec, Jiří Kolbaba, Petr Juračka, Pavel Svoboda a další. Návštěvníci festivalu mají vstup na veletrhy cestovního ruchu zdarma.

Speciální nabídka i den pro seniory

Cílovou skupinou nejedné cestovní kanceláře či agentury jsou dnes senioři. Na cestovatelských veletrzích se dozvědí, co nového si pro ně přichystali poskytovatelé dopravy, ubytování a stravování. „Pro lidi starší 60 let jsme letos připravili výhodné vstupné. V neděli tak zaplatí za lístek 80 korun,“ doplňuje Křenková.

Řekněte svůj příběh z cest fotkou. A vyhrajte letenky

Veletrhy letos doprovází nová komunikační kampaň. Ta zobrazuje všední momenty z cest. „Chceme mimo jiné šířit myšlenku, že i cestování je o běžných maličkostech. Proto v naší nové kampani lidé nevidí luxusní pláže z katalogů nebo rodinku na bezproblémovém výletě,“ vysvětluje Křenková. Kampaň doplňuje online soutěž, do které se mohou lidé zapojit do 14. ledna. Stačí nahrát na stránku www.vzacnemalickosti.cz fotku z cest a přidat zajímavý slogan. Sto soutěžících získá i vstupenky na veletrhy, hlavní výhrou jsou letenky. Jedna vybraná fotka se stane také tváří kampaně veletrhů cestovního ruchu v roce 2020.

Užitečné informace

 • 7.– 20. ledna
 • GO – Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu
 • Regiontour – Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech
  Otvírací doba:
 • 17.–19. 1. 0.00–18.00
 • 20. 1. 10.00–16.00
 • (Čtvrtek 17. 1. – jen pro odborníky)
  Vstupenky:
 • Základní 180 Kč (neděle 140 Kč)
 • Zlevněná 140 Kč
 • Senioři v neděli 80 Kč
 • Rodinná 280 Kč

Více informací je na www.regiontour.cz
Online soutěž najdete na www.vzacnemalickosti.cz

Nejčtenější

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Tři zápasy, šest bodů a skóre 12:7. Taková je bilance české hokejové reprezentace na právě probíhajícím světovém...

Spojování těžko svařitelných kovů v automotive a v elektronice

Nanosekundové (ns) svařování hliníku k nerezové oceli, měkké oceli a mědi

Technika spojování různorodých kovů je již dlouhou dobou výzvou pro svařovací inženýry a konstruktéry, kteří často...

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku nabírá grády. Česká reprezentace se den po bitvě s Lotyšskem postaví Italům,...

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Česká reprezentace za sebou na světovém šampionátu na Slovensku už má pět zápasů. Nyní čeká tým trenéra Miloše Říhy...

Naladí se Češi na čtvrtfinále výhrou? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Naladí se Češi na čtvrtfinále výhrou? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Základní část hokejového mistrovství světa na Slovensku míří do finiše. Česká reprezentace se ve svém posledním utkání...

Další z rubriky

Dovolená a dobrodružství v jednom - Češi už nechtějí nudu

Dovolená a dobrodružství v jednom - Češi už nechtějí nudu

I vy jste už určitě snili o tom vzít rodinu či kamarády a vyjet v létě na týden nebo i na měsíc objevovat krásy Evropy....

Proč strávíš perfektní zimní dovolenou s rodinou v Gasteinu

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Čtyři lyžařské oblasti, tři obce a přes 200 kilometrů upravených sjezdovek. V Gasteinu si na své přijdou příznivci...

V zimě vyrazte do Saska!

V zimě vyrazte do Saska!

Sasko leží v Německu, jen kousek za českými hranicemi a nabízí skvělé zázemí pro milovníky zimních sportů. Ať už dáváte...

Najdete na iDNES.cz