Aplikace pomůže dostat se z Prahy do Brna za půl hodiny

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na začátku byla obyčejná naštvanost na fronty na jízdenky, přecpané dálnice a nespolehlivost poštovních doručovatelů. Na konci je unikátní mobilní aplikace Yeezda, která umožňuje vedle společné jízdy autem a převozu zásilek jako jediná na světě i spolulet soukromým letadlem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Aplikace pomůže dostat se z Prahy do Brna za půl hodiny | foto: ČTK

Tvůrci aplikace rádi létají, ovšem většinu letů absolvují sami. Uvědomili si, že je velká škoda mít v letadle volné místo a přitom vědět, že spousta lidí by také ráda letěla a zažila také ten nádherný pocit volnosti spojený s výhledem na zemi z ptačí perspektivy. Najdou se i piloti, kteří by létali častěji, ale finance jim to nedovolí. Skrze aplikaci Yeezda mohou ušetřit, protože na náklady za soukromý let přispějí další spolucestující. Tím pádem se stává létání dostupnější pro všechny než kdy dříve.

Cestující se na základě nabídky na aplikaci Yeezda domluví s pilotem na spoluletu a cestuje za mnohem nižší částku, než by zaplatil za klasickou letenku u letecké společnosti. Některé cesty mohou vyjít i levněji než autem či vlakem. Třeba z Prahy do Brna se tak bez problémů dá dostat vzduchem za půl hodiny.

Fotogalerie

Obdobně funguje i spolujízda autem. Prostřednictvím aplikace si zájemce najde řidiče plánující jízdu po určité trase. Jelikož chtějí ušetřit za pohonné hmoty, nabízí ostatním pasažérům možnost, aby se svezli. Obrovskou výhodou je, že taková spolujízda vyjde levněji než drahé jízdenky. 

V aplikaci uživatel vidí, s kým pojede, jak velké zavazadlo si může s sebou vzít, zda může jet i se svým zvířecím miláčkem, jakým automobilem pojede a jakým způsobem je řidič ověřen, zda e-mailem či telefonním číslem. Vývojáři se chystají přidat ještě další funkce, a to veřejná hodnocení řidičů a komentáře jak cestujících, tak i řidičů. Veškerá domluva mezi pasažéry a řidiči probíhá skrze SMS či e-mail. Slečny si mimo jiné mohou nastavit, že chtějí čistě dámskou spolujízdu.

Řidiči si mohou také přibrat balíček či zásilku, pokud míří stejným směrem. Zájemce o odeslání zboží přímo v aplikaci vyfotí, nebo vybere fotografii z galerie. Popíše ho a informujete o jeho rozměrech. Zároveň zadá do aplikace odměnu, kterou nabízí za převoz. Řidič může cenu akceptovat, nebo navrhnout jinou. 

Samozřejmě na všech detailech se dá domluvit přímo v aplikaci prostřednictvím chatu. O svůj balíček se odesílatel bát nemusí, neboť jeho převoz může sledovat online přímo v aplikaci. Ta je zdarma ke stažení v obchodech Google Play nebo App Store.

Nová aplikace umožňuje spolulety po Česku

V rámci tzv. sdílené ekonomiky se v Česku v poslední době objevila celá řada služeb umožňujících půjčování dopravních prostředků od aut po koloběžky nebo nabízejících levnější ubytování. Jednou z oblastí, kde dává sdílení smysl, je i společné cestování. 

Aplikací, které umožňují nabídnout nebo naopak využít volné místo v autě, se na trhu objevila již celá řada, jedna z nich je ale unikátní. Mobilní aplikace Yeezda totiž vedle běžné spolujízdy autem či převezení zásilky nabízí jako jediná na světě i společné lety letadlem. Hlavní výhodou je přitom úspora nákladů jak pro provozovatele dopravního prostředku, tak i spolucestujícího.

Na počátku byla záliba autorů aplikace v létání. To je ale celkem drahý koníček, a tak je napadlo, proč neaplikovat podobný model, jako funguje pro spolujízdu autem, i na létání. V Česku jsou registrované stovky soukromých letadel, se kterými se majitelé často vydávají na cesty do různých destinací po celé ČR. Pokud chtějí snížit náklady a nevadí jim další pasažéři na palubě, není nic snazšího, než dát prostřednictvím Yeezdy na vědomí trasu a termín „spoluletu“. 

Nabídku mohou využít jak ti, kteří se chtějí rychle, bez čekání v kolonách a mnohdy i levněji, dostat do místa určení, tak i zájemci o vyhlídkový let. Noční můra v podobě několikahodinové cesty mezi Prahou a Brnem po stále ucpané D1 se může rázem proměnit v celkem příjemný letecký zážitek, který navíc netrvá déle než půl hodiny.

Uživatel si v aplikaci může nastavit preferované možnosti spolujízd, spoluletů a převozů balíčků. Má možnost si vybrat typ vozu i zjistit, jak velké zavazadlo si může s sebou vzít, nebo zda je možné převážet domácího mazlíčka. Chystá se také funkce veřejného hodnocení řidičů resp. pilotů i cestujících. Aktuální nabídka se pak zájemci zobrazí v notifikacích telefonu. Veškerá komunikace následně probíhá skrze chat přímo v aplikaci nebo prostřednictvím SMS či e-mailů. Aplikace je dostupná jak v App Storu pro zařízení Apple, tak i v Google Play pro Android.

Nejčtenější

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Trápí vás terén, do kterého se boří auta, chodci nebo cyklisti? Řešení nabízí štěrkové rohože Nidagravel, které jsou...

Další z rubriky

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

Co může být lepšího, než zimní dovolená v lyžařské oblasti? Dovolená hned ve čtyřech lyžařských oblastech! V Gasteinu...

V zimě vyrazte do Saska!

V zimě vyrazte do Saska!

Sasko leží v Německu, jen kousek za českými hranicemi a nabízí skvělé zázemí pro milovníky zimních sportů. Ať už dáváte...

Cesta na rodinnou návštěvu bez stresu? Svezeme vás

Cesta na rodinnou návštěvu bez stresu? Svezeme vás

Vánoce jsou především o setkávání se se širokou rodinou. I to může být samo o sobě stresující. A k tomu mnohdy...

Najdete na iDNES.cz