Aplikace pomůže dostat se z Prahy do Brna za půl hodiny

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na začátku byla obyčejná naštvanost na fronty na jízdenky, přecpané dálnice a nespolehlivost poštovních doručovatelů. Na konci je unikátní mobilní aplikace Yeezda, která umožňuje vedle společné jízdy autem a převozu zásilek jako jediná na světě i spolulet soukromým letadlem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Aplikace pomůže dostat se z Prahy do Brna za půl hodiny | foto: ČTK

Tvůrci aplikace rádi létají, ovšem většinu letů absolvují sami. Uvědomili si, že je velká škoda mít v letadle volné místo a přitom vědět, že spousta lidí by také ráda letěla a zažila také ten nádherný pocit volnosti spojený s výhledem na zemi z ptačí perspektivy. Najdou se i piloti, kteří by létali častěji, ale finance jim to nedovolí. Skrze aplikaci Yeezda mohou ušetřit, protože na náklady za soukromý let přispějí další spolucestující. Tím pádem se stává létání dostupnější pro všechny než kdy dříve.

Cestující se na základě nabídky na aplikaci Yeezda domluví s pilotem na spoluletu a cestuje za mnohem nižší částku, než by zaplatil za klasickou letenku u letecké společnosti. Některé cesty mohou vyjít i levněji než autem či vlakem. Třeba z Prahy do Brna se tak bez problémů dá dostat vzduchem za půl hodiny.

Fotogalerie

Obdobně funguje i spolujízda autem. Prostřednictvím aplikace si zájemce najde řidiče plánující jízdu po určité trase. Jelikož chtějí ušetřit za pohonné hmoty, nabízí ostatním pasažérům možnost, aby se svezli. Obrovskou výhodou je, že taková spolujízda vyjde levněji než drahé jízdenky. 

V aplikaci uživatel vidí, s kým pojede, jak velké zavazadlo si může s sebou vzít, zda může jet i se svým zvířecím miláčkem, jakým automobilem pojede a jakým způsobem je řidič ověřen, zda e-mailem či telefonním číslem. Vývojáři se chystají přidat ještě další funkce, a to veřejná hodnocení řidičů a komentáře jak cestujících, tak i řidičů. Veškerá domluva mezi pasažéry a řidiči probíhá skrze SMS či e-mail. Slečny si mimo jiné mohou nastavit, že chtějí čistě dámskou spolujízdu.

Řidiči si mohou také přibrat balíček či zásilku, pokud míří stejným směrem. Zájemce o odeslání zboží přímo v aplikaci vyfotí, nebo vybere fotografii z galerie. Popíše ho a informujete o jeho rozměrech. Zároveň zadá do aplikace odměnu, kterou nabízí za převoz. Řidič může cenu akceptovat, nebo navrhnout jinou. 

Samozřejmě na všech detailech se dá domluvit přímo v aplikaci prostřednictvím chatu. O svůj balíček se odesílatel bát nemusí, neboť jeho převoz může sledovat online přímo v aplikaci. Ta je zdarma ke stažení v obchodech Google Play nebo App Store.

Nová aplikace umožňuje spolulety po Česku

V rámci tzv. sdílené ekonomiky se v Česku v poslední době objevila celá řada služeb umožňujících půjčování dopravních prostředků od aut po koloběžky nebo nabízejících levnější ubytování. Jednou z oblastí, kde dává sdílení smysl, je i společné cestování. 

Aplikací, které umožňují nabídnout nebo naopak využít volné místo v autě, se na trhu objevila již celá řada, jedna z nich je ale unikátní. Mobilní aplikace Yeezda totiž vedle běžné spolujízdy autem či převezení zásilky nabízí jako jediná na světě i společné lety letadlem. Hlavní výhodou je přitom úspora nákladů jak pro provozovatele dopravního prostředku, tak i spolucestujícího.

Na počátku byla záliba autorů aplikace v létání. To je ale celkem drahý koníček, a tak je napadlo, proč neaplikovat podobný model, jako funguje pro spolujízdu autem, i na létání. V Česku jsou registrované stovky soukromých letadel, se kterými se majitelé často vydávají na cesty do různých destinací po celé ČR. Pokud chtějí snížit náklady a nevadí jim další pasažéři na palubě, není nic snazšího, než dát prostřednictvím Yeezdy na vědomí trasu a termín „spoluletu“. 

Nabídku mohou využít jak ti, kteří se chtějí rychle, bez čekání v kolonách a mnohdy i levněji, dostat do místa určení, tak i zájemci o vyhlídkový let. Noční můra v podobě několikahodinové cesty mezi Prahou a Brnem po stále ucpané D1 se může rázem proměnit v celkem příjemný letecký zážitek, který navíc netrvá déle než půl hodiny.

Uživatel si v aplikaci může nastavit preferované možnosti spolujízd, spoluletů a převozů balíčků. Má možnost si vybrat typ vozu i zjistit, jak velké zavazadlo si může s sebou vzít, nebo zda je možné převážet domácího mazlíčka. Chystá se také funkce veřejného hodnocení řidičů resp. pilotů i cestujících. Aktuální nabídka se pak zájemci zobrazí v notifikacích telefonu. Veškerá komunikace následně probíhá skrze chat přímo v aplikaci nebo prostřednictvím SMS či e-mailů. Aplikace je dostupná jak v App Storu pro zařízení Apple, tak i v Google Play pro Android.

Nejčtenější

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

5 trendy sedaček, které rozzáří váš interiér

Sedačka Sammy se hodí do velkých obývacích pokojů.

Chystáte se obléct svůj obývací pokoj do nového designu? Mrkněte se na trendy sedačky, které váš interiér doladí,...

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Ať již přemýšlíte, kam dát studovat svého potomka, až skončí základní školu, či byste si sami chtěli rozšířit vzdělání,...

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Další z rubriky

Užijte si perfektní zimní dovolenou s rodinou v Gasteinu

Lyžařské putování Gasteinem - lyžařský sen od začátku do konce

V Gasteinu si přijdou na své příznivci zimních sportů všech věkových kategorií a úrovní zdatnosti. Víte proč? Jsou zde...

Hovoříte jazykem květin?

Hovoříte jazykem květin?

Květiny jsou krásný a něžný nástroj k vyjádření citů. Ať už romantických, přátelských nebo jen k zaslání omluvy. Kdo...

Obliba lázeňských pobytů u seniorů stoupá, lázeňství chytá druhý dech

Obliba lázeňských pobytů u seniorů stoupá, lázeňství chytá druhý dech

Lázeňství má v Česku díky přírodním léčivým zdrojům hlubokou historii. Rozmachu se dočkalo v 18. až 20. století, kdy...

Najdete na iDNES.cz