Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cestování po Praze: aplikace, která nesmí chybět ve vašem smartphonu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Největší pražská taxislužba AAA TAXI přináší aplikaci pro cestování po Praze, kterou využije opravdu každý. S aplikací objednáte taxi do pěti vteřin, zjistíte orientační cenu a dobu trvání jízdy, máte přehled o příjezdu objednaného vozu a po nástupu do taxi můžete spustit virtuální taxametr.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Aplikace umožňuje zadat místo přistavení i požadavky na vůz. | foto: AAA TAXI

Stažení a spuštění aplikace

Aplikace je ke stažení zdarma přes App Store a Google play, nebo ke spuštění ve webovém prohlížeči. Aplikace vás požádá o povolení ke zjištění vaší polohy a wi-fi připojení. Pro instalaci a využívání aplikace není třeba se registrovat. Nezadáváte údaje o své platební kartě.

Rychlá objednávka: taxi do pěti vteřin

A aplikací objednáte taxi na dva dotyky do pěti vteřin. Nemusíte zadávat místo přistavení, ani znát přesnou adresu. Aplikace automaticky rozpozná vaši polohu podle GPS, wi-fi nebo GSM. Tuto polohu vám pak nabídne jako výchozí místo pro přistavení vozu. Po určení vaší polohy můžete rovnou objednávat – na dva dotyky objednáte vůz a taxi vám bude přistaveno na určené místo.

Samozřejmě můžete polohu pro místo přistavení změnit a adresu zadat ručně výběrem ze seznamu adres. Totéž platí o cílovém místu vaší trasy – v případě jejího zadání vám aplikace spočítá orientační cenu a čas vaší jízdy. Rovněž můžete zadat vaše požadavky na objednaný vůz: combi, limuzína, platba kartou, nekuřácký či klimatizovaný vůz, přeprava zvířete, jazyk řidiče.

Taxi můžete aplikací objednat ihned – okamžitá objednávka, nebo na pozdější dobu – předobjednávka. V případě zrušení objednávky neplatíte žádný storno poplatek.

Mapové zobrazení příjezdu objednaného vozu

Po uskutečnění objednávky aplikace odpočítává čas příjezdu objednaného vozu. K dispozici je i mapové zobrazení pozice přijíždějícího taxíku. Aplikace vám zobrazí typ vozu, registrační značku, číslo vozu a telefonní spojení na řidiče. Informace, za jak dlouho váš objednaný vůz přijede, jeho číslo, typ, barva a kontakt na řidiče vám přijde i formou SMS.

Aplikace vám automaticky vygeneruje též unikátní kód, který předložíte řidiči. Kód zajistí, že do objednaného vozu nenastoupí nikdo jiný, než vy. Po upozornění na přistavení vozu umožňuje aplikace rovněž komunikovat s řidičem, za jak dlouho na sjednané místo dorazíte.

Aplikace zobrazí odhad ceny i trvání jízdy.

Aplikace zobrazí odhad ceny i trvání jízdy.

Nástup do taxi, komfortní cestování

Na pražském letišti a v obchodních centrech můžete využít vizuální navigaci, která vám usnadní orientaci při příchodu k přistavenému vozu. Při nástupu do taxi pak můžete spustit virtuální taxametr, který sleduje cenu jízdy a je součástí aplikace. Všechny vozy AAA Taxi jsou vybaveny Wi-Fi hotspotem. Během cesty tak můžete využít výhody připojení k internetu zdarma.

Aplikace je využitelná na různých zařízeních. Je ke stažení zdarma přes App Store a Google play nebo ji spustíte přes webové rozhraní.

Jednoduchá a bezpečná aplikace

  • Taxi objednáte rychle a jednoduše na dva dotyky.
  • Orientační cenu a čas trvání jízdy se dozvíte předem.
  • Máte přehled o příjezdu objednaného vozu na mapě.
  • Nezadáváte údaje o své platební kartě.
  • Po nástupu do taxi můžete využít virtuální taxametr.
  • Lze využít na různých zařízeních. K dispozici v App Store a Google play, nebo přes web.

Kalkulačky pro výpočet orientační ceny jízdy, ceny, nabídku slev a další informace najdete na webu www.aaataxi.cz

Aplikaci stahujte zdarma na App Store a Google play.

Aplikaci stahujte zdarma na App Store a Google play.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jak jsme vlastně začínali aneb Pohled do 25. leté historie firmy ISOTRA a.s.
Jak jsme vlastně začínali aneb Pohled do 25. leté historie firmy ISOTRA a.s.

Po sametové revoluci dostali všichni občané České republiky možnost soukromě podnikat. V tu dobu jsme náhodou narazili v tisku na inzerát, kde již soukromá...  celý článek

Získat půjčku jako nezaměstnaný není vůbec složité.
Získat půjčku jako nezaměstnaný není vůbec složité

Lidí, kteří si chodí půjčit do banky, ubývá. Potřebují-li větší obnos, zpravidla jim nic jiného nezbývá, avšak pro pár desetitisíců zamíří raději k...  celý článek

Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy
Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy

Manažerské pozice jsou lákavé, zajímavé se zdají zejména platové podmínky a možnost být si svým vlastním pánem. Tedy aspoň takhle to navenek vypadá. Skutečnost...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.