Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Český výrobce průmyslových armatur ověřený časem – ARAKO spol. s r. o.

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost ARAKO naleznete 30 km od Ostravy – ocelového srdce republiky. Sídlí ve městě Opava a tuzemským i zahraničním zákazníkům nabízí služby v oblasti vývoje, výroby a prodeje průmyslových armatur.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Firma ARAKO sídlí v Opavě v Hviezdoslavově ulici. | foto: ARAKO spol. s r.o.

ARAKO navazuje na výrobu armatur koncernu SIGMA a výrobního závodu Armaturka Minerva, s. p., výroba průmyslových armatur v areálu podniku probíhá již více než 60 let. Od roku 2007 patří společnost ruskému vlastníkovi – společnosti Atomenergomash, která tvoří součást divize ruské státní korporace jaderné energetiky Rosatom.

Armatury vyráběné společností ARAKO našly uplatnění skoro ve všech průmyslových odvětvích – hovoříme například o rafineriích firmy SHELL nebo o elektrárnách společnosti ČEZ, a. s., včetně jaderných elektráren Temelín, Dukovany.

Produkty a služby

Rozsáhlý sortiment společnosti ARAKO zahrnuje uzavírací a zpětné ventily, vlnovcové ventily, šoupátka, zpětné klapky, filtry, kulové kohouty, odkalovací a odluhovací ventily. Samostatnou kapitolu tvoří speciální armatury pro jadernou energetiku, kam patří vlnovcové uzavírací ventily, rychločinné vlnovcové ventily s pneumatickým ovládáním, solenoidové rozvaděče, zpětné ventily a ventily KIP, nově také šoupátka. Armatury jsou určeny pro nízké i vysoké tlaky od PN10 do PN630 v rozsahu světlostí DN6 až DN800.

Kromě výroby nabízí společnost ARAKO služby v oblasti servisu a repasí armatur, dále vývoj a úpravu armatur ve vlastním konstrukčním oddělení dle specifických požadavků zákazníků. Mezi služby, které společnost poskytuje, se řadí rovněž oblast kooperací spojená s poskytnutím výrobních kapacit na nejmodernějších zařízeních.

Český výrobce průmyslových armatur ověřený časem – ARAKO spol. s r. o.

ARAKO vyrábí průmyslové armatury pro tepelné i jaderné elektrárny.

Kvalita a certifikáty

Vysoká úroveň kvality výrobků a nabízených služeb společnosti ARAKO tvoří dlouhodobou a stálou součást firemní kultury. O kvalitě produkce svědčí certifikáty mezinárodně uznávaných organizací. Od roku 1995 je společnost ARAKO nositelem certifikátu jakosti ISO 9001 u TÜV Bayern v SRN.

Tradice řízení jakosti ve společnosti ARAKO dává zákazníkům záruku, že jejich požadavky budou zpracovány rychle, profesionálně a na základě ověřených postupů s maximálním důrazem na kvalitu dodávaných výrobků a nabízených služeb.

Modernizace strojního vybavení

V letech 2010–2013 prošla společnost ARAKO rozsáhlou modernizací strojního vybavení v celkové hodnotě 150 milionů korun. Investiční program zahrnoval nákup moderních výrobních strojů (CNC soustružnická centra, obráběcí centra, navařovací zařízení), kontrolního a zkušebního zařízení, nových pecí pro tepelné zpracování, tryskacího boxu, modernizaci lakovny a vybudování nového skladu pro vstupní materiály. Jednalo se o nejrozsáhlejší investici v historii společnosti s hlavním cílem zvýšit produktivitu a udržet prvotřídní kvalitu v oblasti výroby armatur pro klasickou i jadernou energetiku.

Český výrobce průmyslových armatur ověřený časem – ARAKO spol. s r. o.
Český výrobce průmyslových armatur ověřený časem – ARAKO spol. s r. o.

Export

Společnost ARAKO vyváží svou produkci do 25 zemí čtyř kontinentů především v rámci Evropy, ale také Asie, Afriky a Ameriky. Z nových trhů lze jmenovat např. Pákistán, Saúdskou Arábii nebo Bangladéš.

Firma ARAKO dosud vyvinula, vyrobila a dodala více než 275 000 kusů jaderných armatur pro 25 jaderných bloků ruského typu po celém světě. Dodávky armatur pro dostavbu jaderné elektrárny Mochovce na Slovensku nebo stovky armatur pro nové a stávající ruské jaderné elektrárny zajišťují společnosti ARAKO silnou pozici na tuzemském i zahraničním trhu.

Nové projekty

Společnost nezaostává ani ve vývoji – pokračuje v rozvoji své produkce a přijímá výzvu stát se více konkurenční na trhu průmyslových armatur.

ARAKO spol. s r.o.

Hviezdoslavova 18, 746 01 Opava

Tel.: +420 553 694 111

E-mail: arako@arako.cz

Web: www.arako.cz

Autor:

Nejčtenější

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Kdo zvládne lépe šlágr jara? Sázkaři věří spíš Spartě a Plzeň tak bude po dlouhé době v neděli v roli outsidera....

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

Uvažujete o realizaci kovaného plotu? Máme 5 jeho hlavních předností

Uvažujete o realizaci kovaného plotu? Zde je 5 jeho hlavních předností

K modernímu bydlení ve vile či jakémkoli jiném typu rodinného domu patří stylový a funkční exteriér. Jeho základem by...

Vše, co jste potřebovali vědět o rychlé půjčce

Vše, co jste potřebovali vědět o rychlé půjčce

Nenadálé výdaje mohou s rodinným rozpočtem pořádně zamávat. Najednou nevíte, zda zrušit dovolenou, zkusit se obejít na...

ALUKOV určuje trendy v České republice i zahraničí

ALUKOV určuje trendy v České republice i zahraničí

České výrobky platí ve světě za kvalitní. Svůj podíl na tom má i společnost ALUKOV. Její aktuální novinkou, kterou...

Najdete na iDNES.cz