Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Český výrobce průmyslových armatur ověřený časem – ARAKO spol. s r. o.

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Společnost ARAKO naleznete 30 km od Ostravy – ocelového srdce republiky. Sídlí ve městě Opava a tuzemským i zahraničním zákazníkům nabízí služby v oblasti vývoje, výroby a prodeje průmyslových armatur.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Firma ARAKO sídlí v Opavě v Hviezdoslavově ulici. | foto: ARAKO spol. s r.o.

ARAKO navazuje na výrobu armatur koncernu SIGMA a výrobního závodu Armaturka Minerva, s. p., výroba průmyslových armatur v areálu podniku probíhá již více než 60 let. Od roku 2007 patří společnost ruskému vlastníkovi – společnosti Atomenergomash, která tvoří součást divize ruské státní korporace jaderné energetiky Rosatom.

Armatury vyráběné společností ARAKO našly uplatnění skoro ve všech průmyslových odvětvích – hovoříme například o rafineriích firmy SHELL nebo o elektrárnách společnosti ČEZ, a. s., včetně jaderných elektráren Temelín, Dukovany.

Produkty a služby

Rozsáhlý sortiment společnosti ARAKO zahrnuje uzavírací a zpětné ventily, vlnovcové ventily, šoupátka, zpětné klapky, filtry, kulové kohouty, odkalovací a odluhovací ventily. Samostatnou kapitolu tvoří speciální armatury pro jadernou energetiku, kam patří vlnovcové uzavírací ventily, rychločinné vlnovcové ventily s pneumatickým ovládáním, solenoidové rozvaděče, zpětné ventily a ventily KIP, nově také šoupátka. Armatury jsou určeny pro nízké i vysoké tlaky od PN10 do PN630 v rozsahu světlostí DN6 až DN800.

Kromě výroby nabízí společnost ARAKO služby v oblasti servisu a repasí armatur, dále vývoj a úpravu armatur ve vlastním konstrukčním oddělení dle specifických požadavků zákazníků. Mezi služby, které společnost poskytuje, se řadí rovněž oblast kooperací spojená s poskytnutím výrobních kapacit na nejmodernějších zařízeních.

Český výrobce průmyslových armatur ověřený časem – ARAKO spol. s r. o.

ARAKO vyrábí průmyslové armatury pro tepelné i jaderné elektrárny.

Kvalita a certifikáty

Vysoká úroveň kvality výrobků a nabízených služeb společnosti ARAKO tvoří dlouhodobou a stálou součást firemní kultury. O kvalitě produkce svědčí certifikáty mezinárodně uznávaných organizací. Od roku 1995 je společnost ARAKO nositelem certifikátu jakosti ISO 9001 u TÜV Bayern v SRN.

Tradice řízení jakosti ve společnosti ARAKO dává zákazníkům záruku, že jejich požadavky budou zpracovány rychle, profesionálně a na základě ověřených postupů s maximálním důrazem na kvalitu dodávaných výrobků a nabízených služeb.

Modernizace strojního vybavení

V letech 2010–2013 prošla společnost ARAKO rozsáhlou modernizací strojního vybavení v celkové hodnotě 150 milionů korun. Investiční program zahrnoval nákup moderních výrobních strojů (CNC soustružnická centra, obráběcí centra, navařovací zařízení), kontrolního a zkušebního zařízení, nových pecí pro tepelné zpracování, tryskacího boxu, modernizaci lakovny a vybudování nového skladu pro vstupní materiály. Jednalo se o nejrozsáhlejší investici v historii společnosti s hlavním cílem zvýšit produktivitu a udržet prvotřídní kvalitu v oblasti výroby armatur pro klasickou i jadernou energetiku.

Český výrobce průmyslových armatur ověřený časem – ARAKO spol. s r. o.
Český výrobce průmyslových armatur ověřený časem – ARAKO spol. s r. o.

Export

Společnost ARAKO vyváží svou produkci do 25 zemí čtyř kontinentů především v rámci Evropy, ale také Asie, Afriky a Ameriky. Z nových trhů lze jmenovat např. Pákistán, Saúdskou Arábii nebo Bangladéš.

Firma ARAKO dosud vyvinula, vyrobila a dodala více než 275 000 kusů jaderných armatur pro 25 jaderných bloků ruského typu po celém světě. Dodávky armatur pro dostavbu jaderné elektrárny Mochovce na Slovensku nebo stovky armatur pro nové a stávající ruské jaderné elektrárny zajišťují společnosti ARAKO silnou pozici na tuzemském i zahraničním trhu.

Nové projekty

Společnost nezaostává ani ve vývoji – pokračuje v rozvoji své produkce a přijímá výzvu stát se více konkurenční na trhu průmyslových armatur.

ARAKO spol. s r.o.

Hviezdoslavova 18, 746 01 Opava

Tel.: +420 553 694 111

E-mail: arako@arako.cz

Web: www.arako.cz

Autor:

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Co vás láká více? Preferujete bydlení ve městě nebo na vesnici? Ať už jste pro komfort a ruch velkoměsta, nebo toužíte...

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Najdete na iDNES.cz