Český výrobce nábytku Mias OC výrazně expanduje do Německa

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
„Z nuly na třicet.“ Přední český výrobce kancelářského nábytku, společnost Mias OC, zaznamenal výrazný růst díky dodávkám nábytku do sousedního Německa. Tři roky po vstupu na trh činí export do Německa 30 % z celkového obratu společnosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Český výrobce nábytku Mias OC výrazně expanduje do Německa | foto: Mias OC spol. s r.o.

Společnost Mias OC, která patří do skupiny výrobců Office Concept, zaznamenala za poslední roky výrazný nárůst exportu svého kancelářského nábytku do sousedního Německa. Společnost, která letos oslaví 25 let od svého založení má již bohaté zkušenosti s vývozem nábytku do zahraničí. Deset let fungovala výroba v Krouně na Hlinecku jako součást nadnárodní skupiny evropských výrobců Samas Groep. Stejný nábytek, který se vyráběl v Krouně, putoval k zákazníkům po celé Evropě. Musel tedy splňovat veškeré normy daných zemí. Po odkupu společnosti v roce 2010 začal Mias OC fungovat jako nezávislá společnost kompletně v českých rukách.

Mias OC

Mias OC spol. s r.o. je český výrobce kancelářského nábytku. Jednou z nejdůležitějších hodnot této společnosti je vytvářet životní a pracovní prostředí pro lidi s velkým důrazem na ergonomii. „Lidské zdraví by mělo stát v popředí všeho. V kanceláři trávíme velkou část svého života. Nezanedbávejme proto naše pracovní prostředí.“

Díky dlouholeté silné pozici na českém trhu bylo dalším logickým krokem začít se orientovat na zahraniční trhy. Zkušenosti, technologie a nabité know-how to společnosti dovolovaly. Až do této doby byly exportní aktivity společnosti, díky členství v nadnárodním koncernu, zapovězeny. Po odkupu společnosti českými manažery se společnosti otevřely nové trhy zejména v západní Evropě. 

Mias OC začal s analýzou potřeb zahraničního zákazníka a to zejména těch specifických na německém trhu. Nábytek, který putoval českému zákazníkovi kvalitou vyhovoval i tomu německému. Výrobce ale musel udělat několik kosmetických změn a upravit nábytkové řady určené pro Německo do podoby, na kterou je tamní zákazník zvyklý. Jednalo se zejména o změnu výšky stolů nebo tloušťky desek. Dalším krokem bylo získání potřebných certifikátů, bez kterých by byl české výrobě vstup na německý trh zapovězen.

Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...
Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...

Jednatel společnosti Ing. Aleš Sokolík: „Náš nábytek má sice všechny certifikáty vyžadované v EU, ale pro Německo jsme museli podstoupit ještě navíc velmi přísné testy pro stoly, skříně a kontejnery od certifikační společnosti TÜV v Hamburku k získání certifikátu GS Zeichen, což si vyžádalo další nemalou investici.“ Mias OC je jednou z mála společností v Čechách, která tento certifikát vlastní.

Vstup na německý trh znamenal také investice do samotné výroby. Bylo to impulsem například pro nákup nového špičkového olepovacího stroje. Jednatel společnosti Ing. Martin Pavliš dodává: „Německý trh je velmi náročný, proto jsme se rozhodli investovat do špičkového zařízení Stream Line od italského výrobce Biesse. Jedná se o olepovací stroj, který umožňuje olepovat hrany klasickým tavným lepidlem, polyuretanovým lepidlem i laserovou technologií. Slouží především k zajištění neznatelných spár na hranách nábytku zejména u lesklých světlých povrchů, které jsou nyní velmi žádané a moderní,“.

V roce 2012 nastal expand. Mias OC díky své připravenosti a profesionálnímu týmu zanedlouho získal nemalý počet dealerů a začal s dodávkami svého nábytku německým společnostem. Díky osamostatnění se bylo výrobci dovoleno začít pracovat na zbrusu nových vlastních konceptech a vlastním originálním designu. Z nových zákazníků lze zmínit například řetězec prodejen REWE, který je u nás srovnatelný např. s Lidlem. Jedná se o víceletý kontrakt, který se vztahuje na nábytek společnosti Mias OC a je sjednán dealerem. Dodávky nábytku budou putovat do poboček řetězce REWE v Německu a také ve Francii. Jednatel společnosti Ing. Martin Pavliš: „Zajišťuje nám to část výroby minimálně na dva roky dopředu, tím i návratnost investic.“

Sídlo společnosti a výroba v Krouně

Sídlo společnosti a výroba v Krouně

V roce 2011 činil export do Německa pětiprocentní podíl z celkového obratu společnosti. Následující rok došlo k jeho ztrojnásobení. V roce 2013 exportní zakázky do Německa měly tržby již téměř 30 milionů korun. V roce 2014 činily tržby z exportu do Německa 46 milionů korun, to znamená 30% z celkového obratu společnosti. Díky zvýšenému exportu začal Mias OC také ve větší míře nabírat nové zaměstnance a to zejména do dělnických profesí. Do Německa společnost exportuje hlavně kancelářské stoly programu EN Line a úložné systémy CP Line (skříně a kontejnery).

Mias OC spol. s r.o.

Mias OC spol. s r.o.

Mimo exportní aktivity v Německu se společnost Mias OC soustředí také na export do Francie, na Ukrajinu, do Ruska, Maďarska, Rumunska a Slovenska, kde sídlí partnerské společnosti, členové skupiny Office Concept.

Autor:

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Zlaté cihly mají konkurenta, novým trendem jsou obří zlaté medaile s basreliéfem

Zlaté cihly mají konkurenta, novým trendem jsou obří zlaté medaile s basreliéfem

Zlato je pořád považováno za jednu z nejlepších investicí dneška. Avšak mnoha investorům už nestačí jenom zlaté cihly...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Díky zrušení poplatků za roaming jsou cesty do EU přívětivější

Díky zrušení poplatků za roaming jsou cesty do EU přívětivější

Evropané, kteří cestují do zemí EU, za roamingové hovory, SMS a datové služby platí stejné ceny jako doma, a tak...

Najdete na iDNES.cz