Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Český výrobce nábytku Mias OC výrazně expanduje do Německa

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
„Z nuly na třicet.“ Přední český výrobce kancelářského nábytku, společnost Mias OC, zaznamenal výrazný růst díky dodávkám nábytku do sousedního Německa. Tři roky po vstupu na trh činí export do Německa 30 % z celkového obratu společnosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Český výrobce nábytku Mias OC výrazně expanduje do Německa | foto: Mias OC spol. s r.o.

Společnost Mias OC, která patří do skupiny výrobců Office Concept, zaznamenala za poslední roky výrazný nárůst exportu svého kancelářského nábytku do sousedního Německa. Společnost, která letos oslaví 25 let od svého založení má již bohaté zkušenosti s vývozem nábytku do zahraničí. Deset let fungovala výroba v Krouně na Hlinecku jako součást nadnárodní skupiny evropských výrobců Samas Groep. Stejný nábytek, který se vyráběl v Krouně, putoval k zákazníkům po celé Evropě. Musel tedy splňovat veškeré normy daných zemí. Po odkupu společnosti v roce 2010 začal Mias OC fungovat jako nezávislá společnost kompletně v českých rukách.

Mias OC

Mias OC spol. s r.o. je český výrobce kancelářského nábytku. Jednou z nejdůležitějších hodnot této společnosti je vytvářet životní a pracovní prostředí pro lidi s velkým důrazem na ergonomii. „Lidské zdraví by mělo stát v popředí všeho. V kanceláři trávíme velkou část svého života. Nezanedbávejme proto naše pracovní prostředí.“

Díky dlouholeté silné pozici na českém trhu bylo dalším logickým krokem začít se orientovat na zahraniční trhy. Zkušenosti, technologie a nabité know-how to společnosti dovolovaly. Až do této doby byly exportní aktivity společnosti, díky členství v nadnárodním koncernu, zapovězeny. Po odkupu společnosti českými manažery se společnosti otevřely nové trhy zejména v západní Evropě. 

Mias OC začal s analýzou potřeb zahraničního zákazníka a to zejména těch specifických na německém trhu. Nábytek, který putoval českému zákazníkovi kvalitou vyhovoval i tomu německému. Výrobce ale musel udělat několik kosmetických změn a upravit nábytkové řady určené pro Německo do podoby, na kterou je tamní zákazník zvyklý. Jednalo se zejména o změnu výšky stolů nebo tloušťky desek. Dalším krokem bylo získání potřebných certifikátů, bez kterých by byl české výrobě vstup na německý trh zapovězen.

Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...
Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...

Jednatel společnosti Ing. Aleš Sokolík: „Náš nábytek má sice všechny certifikáty vyžadované v EU, ale pro Německo jsme museli podstoupit ještě navíc velmi přísné testy pro stoly, skříně a kontejnery od certifikační společnosti TÜV v Hamburku k získání certifikátu GS Zeichen, což si vyžádalo další nemalou investici.“ Mias OC je jednou z mála společností v Čechách, která tento certifikát vlastní.

Vstup na německý trh znamenal také investice do samotné výroby. Bylo to impulsem například pro nákup nového špičkového olepovacího stroje. Jednatel společnosti Ing. Martin Pavliš dodává: „Německý trh je velmi náročný, proto jsme se rozhodli investovat do špičkového zařízení Stream Line od italského výrobce Biesse. Jedná se o olepovací stroj, který umožňuje olepovat hrany klasickým tavným lepidlem, polyuretanovým lepidlem i laserovou technologií. Slouží především k zajištění neznatelných spár na hranách nábytku zejména u lesklých světlých povrchů, které jsou nyní velmi žádané a moderní,“.

V roce 2012 nastal expand. Mias OC díky své připravenosti a profesionálnímu týmu zanedlouho získal nemalý počet dealerů a začal s dodávkami svého nábytku německým společnostem. Díky osamostatnění se bylo výrobci dovoleno začít pracovat na zbrusu nových vlastních konceptech a vlastním originálním designu. Z nových zákazníků lze zmínit například řetězec prodejen REWE, který je u nás srovnatelný např. s Lidlem. Jedná se o víceletý kontrakt, který se vztahuje na nábytek společnosti Mias OC a je sjednán dealerem. Dodávky nábytku budou putovat do poboček řetězce REWE v Německu a také ve Francii. Jednatel společnosti Ing. Martin Pavliš: „Zajišťuje nám to část výroby minimálně na dva roky dopředu, tím i návratnost investic.“

Sídlo společnosti a výroba v Krouně

Sídlo společnosti a výroba v Krouně

V roce 2011 činil export do Německa pětiprocentní podíl z celkového obratu společnosti. Následující rok došlo k jeho ztrojnásobení. V roce 2013 exportní zakázky do Německa měly tržby již téměř 30 milionů korun. V roce 2014 činily tržby z exportu do Německa 46 milionů korun, to znamená 30% z celkového obratu společnosti. Díky zvýšenému exportu začal Mias OC také ve větší míře nabírat nové zaměstnance a to zejména do dělnických profesí. Do Německa společnost exportuje hlavně kancelářské stoly programu EN Line a úložné systémy CP Line (skříně a kontejnery).

Mias OC spol. s r.o.

Mias OC spol. s r.o.

Mimo exportní aktivity v Německu se společnost Mias OC soustředí také na export do Francie, na Ukrajinu, do Ruska, Maďarska, Rumunska a Slovenska, kde sídlí partnerské společnosti, členové skupiny Office Concept.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Jak najít zaměstnance do online marketingové společnosti?

Tým netpromotion hledá další profesionály, dbá na recenze. Foto: netpromotion...

Podle dostupných údajů Českého statistického úřadu nezaměstnanost neustále klesá. V závěru listopadu spadla na 3,5 %....

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz