Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Český výrobce nábytku Mias OC výrazně expanduje do Německa

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
„Z nuly na třicet.“ Přední český výrobce kancelářského nábytku, společnost Mias OC, zaznamenal výrazný růst díky dodávkám nábytku do sousedního Německa. Tři roky po vstupu na trh činí export do Německa 30 % z celkového obratu společnosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Český výrobce nábytku Mias OC výrazně expanduje do Německa | foto: Mias OC spol. s r.o.

Společnost Mias OC, která patří do skupiny výrobců Office Concept, zaznamenala za poslední roky výrazný nárůst exportu svého kancelářského nábytku do sousedního Německa. Společnost, která letos oslaví 25 let od svého založení má již bohaté zkušenosti s vývozem nábytku do zahraničí. Deset let fungovala výroba v Krouně na Hlinecku jako součást nadnárodní skupiny evropských výrobců Samas Groep. Stejný nábytek, který se vyráběl v Krouně, putoval k zákazníkům po celé Evropě. Musel tedy splňovat veškeré normy daných zemí. Po odkupu společnosti v roce 2010 začal Mias OC fungovat jako nezávislá společnost kompletně v českých rukách.

Mias OC

Mias OC spol. s r.o. je český výrobce kancelářského nábytku. Jednou z nejdůležitějších hodnot této společnosti je vytvářet životní a pracovní prostředí pro lidi s velkým důrazem na ergonomii. „Lidské zdraví by mělo stát v popředí všeho. V kanceláři trávíme velkou část svého života. Nezanedbávejme proto naše pracovní prostředí.“

Díky dlouholeté silné pozici na českém trhu bylo dalším logickým krokem začít se orientovat na zahraniční trhy. Zkušenosti, technologie a nabité know-how to společnosti dovolovaly. Až do této doby byly exportní aktivity společnosti, díky členství v nadnárodním koncernu, zapovězeny. Po odkupu společnosti českými manažery se společnosti otevřely nové trhy zejména v západní Evropě. 

Mias OC začal s analýzou potřeb zahraničního zákazníka a to zejména těch specifických na německém trhu. Nábytek, který putoval českému zákazníkovi kvalitou vyhovoval i tomu německému. Výrobce ale musel udělat několik kosmetických změn a upravit nábytkové řady určené pro Německo do podoby, na kterou je tamní zákazník zvyklý. Jednalo se zejména o změnu výšky stolů nebo tloušťky desek. Dalším krokem bylo získání potřebných certifikátů, bez kterých by byl české výrobě vstup na německý trh zapovězen.

Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...
Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...

Jednatel společnosti Ing. Aleš Sokolík: „Náš nábytek má sice všechny certifikáty vyžadované v EU, ale pro Německo jsme museli podstoupit ještě navíc velmi přísné testy pro stoly, skříně a kontejnery od certifikační společnosti TÜV v Hamburku k získání certifikátu GS Zeichen, což si vyžádalo další nemalou investici.“ Mias OC je jednou z mála společností v Čechách, která tento certifikát vlastní.

Vstup na německý trh znamenal také investice do samotné výroby. Bylo to impulsem například pro nákup nového špičkového olepovacího stroje. Jednatel společnosti Ing. Martin Pavliš dodává: „Německý trh je velmi náročný, proto jsme se rozhodli investovat do špičkového zařízení Stream Line od italského výrobce Biesse. Jedná se o olepovací stroj, který umožňuje olepovat hrany klasickým tavným lepidlem, polyuretanovým lepidlem i laserovou technologií. Slouží především k zajištění neznatelných spár na hranách nábytku zejména u lesklých světlých povrchů, které jsou nyní velmi žádané a moderní,“.

V roce 2012 nastal expand. Mias OC díky své připravenosti a profesionálnímu týmu zanedlouho získal nemalý počet dealerů a začal s dodávkami svého nábytku německým společnostem. Díky osamostatnění se bylo výrobci dovoleno začít pracovat na zbrusu nových vlastních konceptech a vlastním originálním designu. Z nových zákazníků lze zmínit například řetězec prodejen REWE, který je u nás srovnatelný např. s Lidlem. Jedná se o víceletý kontrakt, který se vztahuje na nábytek společnosti Mias OC a je sjednán dealerem. Dodávky nábytku budou putovat do poboček řetězce REWE v Německu a také ve Francii. Jednatel společnosti Ing. Martin Pavliš: „Zajišťuje nám to část výroby minimálně na dva roky dopředu, tím i návratnost investic.“

Sídlo společnosti a výroba v Krouně

Sídlo společnosti a výroba v Krouně

V roce 2011 činil export do Německa pětiprocentní podíl z celkového obratu společnosti. Následující rok došlo k jeho ztrojnásobení. V roce 2013 exportní zakázky do Německa měly tržby již téměř 30 milionů korun. V roce 2014 činily tržby z exportu do Německa 46 milionů korun, to znamená 30% z celkového obratu společnosti. Díky zvýšenému exportu začal Mias OC také ve větší míře nabírat nové zaměstnance a to zejména do dělnických profesí. Do Německa společnost exportuje hlavně kancelářské stoly programu EN Line a úložné systémy CP Line (skříně a kontejnery).

Mias OC spol. s r.o.

Mias OC spol. s r.o.

Mimo exportní aktivity v Německu se společnost Mias OC soustředí také na export do Francie, na Ukrajinu, do Ruska, Maďarska, Rumunska a Slovenska, kde sídlí partnerské společnosti, členové skupiny Office Concept.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

ALUKOV určuje trendy v České republice i zahraničí

ALUKOV určuje trendy v České republice i zahraničí

České výrobky platí ve světě za kvalitní. Svůj podíl na tom má i společnost ALUKOV. Její aktuální novinkou, kterou...

Uvažujete o realizaci kovaného plotu? Máme 5 jeho hlavních předností

Uvažujete o realizaci kovaného plotu? Zde je 5 jeho hlavních předností

K modernímu bydlení ve vile či jakémkoli jiném typu rodinného domu patří stylový a funkční exteriér. Jeho základem by...

Najdete na iDNES.cz