Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Český podnikový informační systém OR-SYSTEM v české škole

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
VUT v Brně spolupracuje téměř 20 let s českou softwarovou firmou OR-CZ, která škole věnovala server se čtyřmi terminály a k němu podnikový informační systém.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Český podnikový informační systém OR-SYSTEM v české škole | foto: OR-CZ

Vysoké učení technické v Brně a jeho Fakulta podnikatelská již téměř dvacet let spolupracuje se softwarovou firmou OR-CZ spol. s r. o. z Moravské Třebové. Podstatou jejich spolupráce je zajištění výuky studentů v oborech úzce souvisejících s řízením výrobních procesů v podnicích.

Spolupráce s firmou započala na podzim roku 1993, kdy byl fakultě pro účely výuky věnován server Texas Instrument se čtyřmi terminály a k němu podnikový informační systém ORFERT. Ještě v zimním semestru byl systém studentům 5. ročníku oboru "Ekonomika a řízení průmyslu" představen pracovníky firmy OR-CZ.

Velké technologické zázemí pro podnikový informační systém

Postupně se za pomoci OR-CZ rozšiřovalo technologické zázemí pro podnikový informační systém, ale současně i rozsah výuky v řadě případů podporované pracovníky OR-CZ.

V roce 2004 dochází v nové budově fakulty k vybudování speciálních laboratoří, ve kterých jsou soustředěny veškeré systémy využívané při výuce procesního a projektového řízení a zejména podnikové informační systémy. Grafická verze nyní již OR-SYSTEMu jako významného zástupce ERP systémů, tvoří jádro výuky v několika předmětech.

VUT v Brně spolupracuje téměř 20 let s českou softwarovou firmou OR-CZ

Podnikový informační systém OR-SYSTEM je v současné době využíván zejména v magisterských studijních programech Fakulty podnikatelské oboru "Řízení a ekonomika podniku" a Fakulty strojního inženýrství oboru "Strojírenská technologie a průmyslový management". 

V obou oborech je využit v předmětech Řízení výroby, kde jsou studenti seznámeni s průběhem zakázky firmou a prakticky na případových studiích prochází moduly Nákup, Technická příprava výroby, Materiálová kalkulace, Řízení výroby (vytvoření výrobní zakázky a její plánování) a modul Odvádění výroby a Prodej.

V bakalářském studijním oboru "Ekonomika a procesní management" probíhá výuka v předmětu Management výroby, kde jsou studenti seznamováni s kapacitním plánováním výroby prostřednictvím aplikací Podnikový kalendář, Kapacitní kalendář zdrojů a Výrobní zakázky.

OR-SYSTEM v české škole

Rok 2011 se stává novým impulsem k rozvoji další spolupráce obou partnerů. Dne 4. října je slavnostně podepsána nová smlouva, která vzájemnou spolupráci staví na vyšší úroveň. OR-CZ např. umožňuje navrhovat témata a požadovat zpracování diplomových, bakalářských  či semestrálních prací vycházejících z odborných potřeb firmy či navrhovat své představy o náplni studia v souladu s požadavky výrobních podniků, svých zákazníků.

Škole naopak dává právo požadovat provedení krátkodobých studentských praxí/praktikantských pobytů v sídle OR-CZ a na její náklady, možnost konzultovat vývojové trendy v oblasti uplatňování  teoretických poznatků v oblasti řízení průmyslových podniků. Může si rovněž vyžádat zpracování a přednesení vysoce specializovaných přednášek firemními odborníky.

Cesty ke zlepšování podnikatelského a státně-administrativního prostředí

Témat je v připravené smlouvě celá řada a ukazují, že česká věda, resp. české vzdělávání může při dobré vůli úspěšně spolupracovat i s českým, v  tomto případě softwarovým průmyslem. I tudy vedou cestičky ke "zlepšování" českého podnikatelského a doufejme i státně-administrativního prostředí.

Doc. Ing. Márie Režňáková, CSc. – statutární zástupkyně děkanky a proděkankou

Smlouva byla podepsána Doc. Ing. Márií Režňákovou, CSc. - statutární zástupkyní děkanky a proděkankou pro vědu, výzkum a doktorské studium a generálním ředitelem společnosti OR-CZ spol. s r.o. Ing. Václavem Mačátem za účasti vedoucích představitelů jak fakulty, tak společnosti OR-CZ.

Součástí slavnostního aktu byla i prohlídka nejen zmíněných laboratoří, ale i moderních výukových prostor fakulty.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Huawei P9 Lite 2017: nadstandard střední třídy.
Huawei P9 Lite 2017: nadstandard střední třídy

Smartphony v poslední době prošly takovým vývojem, že i modely střední třídy mohou nabídnout mnohem více, než tomu bylo v minulosti. Huawei P9 Lite 2017...  celý článek

Siemens buduje špičkové technologické centrum v Plzni a nabízí příležitosti pro...
Siemens buduje špičkové technologické centrum v Plzni a nabízí příležitosti pro vývojáře

Technologická společnost Siemens otevře na přelomu roku nové vývojové a prototypové centrum v Plzni, pro které hledá až 200 vývojářů a testerů. Uvítá jak...  celý článek

Dodejte létu šťávu vychytávkami Huawei.
Dodejte létu šťávu vychytávkami Huawei

Umíte si vůbec představit vyrazit v létě někam bez svého telefonu v kapse? Sotva! Vždyť celý rok telefon nedáme z ruky. Pro všechny, co chtějí mít tohle léto...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.