Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Český Krumlov vítá jaro, Egon Schiele slaví

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Sníh už zmizel z krumlovských dlážděných uliček, sluneční paprsky se opírají do barevných fasád domů a zámečtí medvědi se probudili ze zimního spánku. To vše znamená jediné - Český Krumlov vítá jaro.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Velikonoční trh na Náměstí Svornosti v Českém Krumlově | foto: Český Krumlov

Nyní máte skvělou příležitost vychutnat si krásy malebného města bez velkého množství turistů. Od 1. dubna vám své brány po zimním odpočinku otevře Státní hrad a zámek Český Krumlov, Muzeum stavebních dějin a řemesel, Mezinárodní galerie výtvarného umění nebo Grafitový důl.

Probouzí se také okolí Krumlova. Ve svých expozicích vás přivítá Státní hrad Rožmberk, klášter Zlatá Koruna, ale i hvězdárna na Kleti.

Velikonoce bude Český Krumlov slavit od čtvrtka 1. dubna do pondělí 5. dubna. Náměstí Svornosti ožije velikonočním trhem, kde trhovci a řemeslníci nabídnou nejen své výrobky, ale pohostí vás také lidovými pochoutkami. Na dobrém jídle si pochutnáte i v místních restauracích. V neděli 4. dubna pak zavítejte do klášterní zahrady na Pašijové hry, ztvárnění biblického příběhu Ježíše Krista vás jistě osloví.

Nenechte si ujít výstavu Egona Schieleho

Egon SchieleVýznamnou událostí, kterou letos Český Krumlov slaví, je 120. výročí narození kontroverzního malíře a světově uznávaného umělce Egona Schieleho. Při této výjimečné příležitosti přichystalo Egon Schiele Art Centrum ojedinělou výstavu.

Od 17. dubna si budete moci prohlédnout jeho obrazy, zapůjčené z celého světa. Mezi nimi také ty, které doposud nebyly vystavovány. Můžete zde obdivovat vzácné kusy například z vídeňského Leopold Musea, z Galerie St. Etienne New York, Národní galerie v Praze, Moravské galerie v Brně a také z pozůstalosti Serge Sabarského - jednoho z nejvýznamnějších sběratelů Schieleho tvorby a ostatních soukromých sběratelů.

Rozsáhlou expozici doplní svými díly soudobí uznávaní umělci, kteří od ledna tohoto roku tvoří na náměty Schieleho tvorby. Bude opravdu velmi zajímavé pozorovat, jak Egon Schiele inspiruje současné výtvarníky. Součástí výstavy bude i nově vytvořená speciální knihovna a studovna, kde naleznete desítky knih o Schielem a katalogy z jeho výstav.

Májové oslavy v Českém Krumlově 

Májové oslavy v Českém Krumlově

Jarní oslavy završí ve dnech 30. dubna a 1. května Kouzelný Krumlov. Na této slavnosti se pobaví jak děti, tak i rodiče. V pivovarské zahradě se děti vydovádí, vyrobí si kostým nebo si zkusí čarodějnické líčení. V podvečer se nad zahradou vztyčí pestrobarevná májka, tmu prosvítí lampionový průvod a vše doprovodí příjemná hudba českokrumlovských kapel.

V sobotu pak budete mít jedinečnou příležitost políbit se pod rozkvetlou třešní na náměstí Lásky (náměstí Svornosti) nebo si pořídit unikátní romantickou fotografii v Museu Fotoateliér Seidel.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Alitalia: zimní síť 2017 - 2018

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Díky své skvělé síti poskytuje Alitalia kompletní pokrytí Itálie a nabízí přímé lety do hlavních evropských měst,...

Pár hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Několik hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Nejde o nic ojedinělého. Celé hodiny se snažíte ulovit co nejlevnější letenku do dalekých krajin a najednou ji máte - a...

Najdete na iDNES.cz