Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Český Cider pije stále více lidí, Mad Apple cení i v cizině

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Češi letos vypijí na 80 000 litrů cideru. Český cider Mad Apple chutná i odborníkům v zahraničí a z ciziny si vozí prestižní ocenění.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Český Cider pije stále více lidí, Mad Apple cení i v cizině | foto: Vinovin.cz

Ještě před pár lety cider znalo v Česku jen pár kulinářských nadšenců a cestovatelů, dnes se ho zde pije desítky tisíc litrů a je nedílnou součástí nabídky mnoha moderních barů a restaurací. Na této změně má zásadní podíl i první český výrobce tohoto mírně perlivého jablečného nápoje firma Mad Apple.

Český cider se neztrácí ani v silné zahraniční konkurenci. Z Londýna si letos přivezl už druhou bronzovou medaili z prestižní mezinárodní soutěže The International Cider Challenge.

Český Cider pije stále více lidí, Mad Apple cení i v cizině3

Mladá rodinná firma, která vyrábí český cider, vsází přitom především na kvalitu. "K výrobě používáme mošt z vybraných jablek v Polabí. Nepoužíváme žádné konzervační látky, barviva nebo ochucovadla. Vše je stoprocentně přirozené a přírodní," popsal proces přípravy cideru Mad Apple  technolog společnosti Václav Beran.

Studovat výrobu cideru se před několika lety vydal spolu se svoji sestrou Lenkou a dalším zakladatelem firmy Petrem Filou přímo k malým výrobcům do Británie.  "Právě z našich cest po Británii jsme cider znali. Chtěli jsme, aby byl více dostupný i pro lidi v Česku, kteří třeba hledají alternativu k pivu nebo chtějí zkusit něco nového," dodal Beran.

Český cider Mad Apple oceněn na International Cider Challenge

Snoubení moderní technologie, tradičních postupů a českých surovin vyvolalo zájem o Mad Apple i u expertů. Svědčí o tom i dvě bronzové medaile z posledních ročníků International Cider Challenge v Londýně.

Český cider Mad Apple se tak už po dvou letech své existence postavil na úroveň známých značek ciderových velmocí. "Jen ve Velké Británii se ho ročně vyprodukuje na 600 milionů litrů. Spotřeba českých producentů se zatím počítá na desítky tisíc litrů. Věříme, že cider v Česku má ohromný potenciál," dodal Beran.

Český Cider pije stále více lidí, Mad Apple cení i v cizině1

Cider je výborný řádně vychlazený a v orosené sklenici je náramně osvěžující. Skvěle dokáže uzavřít den při posezení s přáteli, hodí se ale i ke grilování nebo různým typům jídla. Ve Francii a Anglii ozvláštňuje hned několik typů koktejlů a specifickou chuť dodává v kuchyni i různým druhům masa. V zimě lze český cider podávat i v jeho svařené variantě s kousky skořice a hřebíčku.

Cider působí bláhodárně na organismus

Český Cider pije stále více lidí, Mad Apple cení i v cizině2

Pití cideru může mít i pozitivní vliv na zdraví. "Šetrná a přírodě blízká výroba zanechá v nápoji řadu blahodárných látek, které příznivě působí na lidský organismus. Navíc je český cider Mad Apple bez lepku," uzavřel Beran.

Zatímco v minulém roce ho Češi vypili na 40 000 litrů. Letos ho podle dosavadního vývoje spotřebují více než dvojnásobek. "Hlavní odbyt zatím nacházíme ve velkých městech, kde žijí mladí lidé, kteří cider poznali na svých zahraničních cestách. Mad Apple začínáme vyvážet i na Slovensko, rýsuje se i Finsko a jednáme se zájemcem o distribuci v Maďarsku," řekl Petr Fila, který má ve společnosti na starosti obchod a distribuci.

Kolem Mad Apple se pomalu formuje i česká cider komunita. Nahlédnout do jejího života můžete na www.facebook.com/madapplecider . Příběh, kterým se český cider Mad Apple může pyšnit, naleznete na www.madapple.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Až dva miliardy řádků dat, možnost pokročilého vyhodnocování dat v čase z různých zdrojů, snadná vizualizace do všech...

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Najdete na iDNES.cz