Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Českobudějovický Bosch nabízí náborový příspěvek

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Výrobou komponentů pro osobní i nákladní automobily, konkrétně nádržových čerpadlových modulů, plynových pedálů či výrobků DNOX, které slouží k odbourávání oxidu dusíku ze spalin, se zabývá společnost Robert Bosch v Českých Budějovicích. Robert Bosch, spol. s r. o., je 100% dcerou Bosch Group.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Letecký pohled na areál společnosti Robert Bosch v Českých Budějovicích | foto: Robert Bosch, spol. s r. o.

Koncern disponuje novým závodem s nejmodernějším vybavením a infrastrukturou, vlastním oddělením vývoje a výzkumu i zkušebnou pro dlouhodobé zkoušky.

„V roce 2013 jsme dosáhli obratu necelých 12 miliard Kč a v současnosti zaměstnáváme více než 3 000 zaměstnanců. Ve své více než dvacetileté historii patříme tradičně mezi nejžádanější zaměstnavatele regionu, což také dokazují pravidelné úspěchy v anketě Zaměstnavatel roku. Našimi klienty jsou všichni významní evropští výrobci automobilů,“ říká Milan Šlachta, jednatel firmy Robert Bosch.

Pro firmu Bosch jsou typické inovativní technologie a průkopnické vynálezy – jak si v tomto směru vede váš podnik?
Naše společnost disponuje vlastním vývojovým a testovacím centrem, které se i za podpory dotačních programů neustále rozrůstá - v současnosti zde zaměstnáváme více než 400 zaměstnanců. Toto centrum zaregistruje cca 20 patentů ročně. Jeho zaměstnanci pracují jak na vývoji nových platforem výrobků, tak na inovacích stávajícího portfolia. Máme u nás celosvětovou zodpovědnost za vývoj několika výrobků.

Můžete zmínit nějaké úspěchy z poslední doby?
Úspěch pro nás znamená náš prudký růst. Společnost se v posledních letech výrazně rozrostla o nové haly a v současnosti dosahuje jak nejvyšších obratů, tak nejvyššího počtu zaměstnanců ve více než dvacetileté historii. Příslibem růstu a stabilního rozvoje i v dalších letech jsou hlavně náběhy nových výrobků, jako je například bezkomutátorová palivová pumpa BLDC (z anglického BrushLess Direct Current) nebo druhá, výrazně inovovaná generace systémů DNOX pro osobní automobily. Oba tyto výrobky jsou na trhu žádány a mají silný růstový potenciál.

Jak jste již zmínil, stali jste se opakovaně Zaměstnavatelem roku v Jihočeském kraji – kolik máte zaměstnanců a jaké profese se u vás uplatňují především?
Na konci srpna tohoto roku jsme při započítání agenturních pracovníků překročili hranici 3 000 zaměstnanců. Přibližně polovina z nich pracuje v dělnických profesích, většinou ve vícesměnných provozech. Protože ale nejsme typickým montážním závodem, nacházejí u nás každoročně uplatnění stovky vysokoškolsky vzdělaných odborníků. Vedle technických pozic ve výrobních útvarech, odděleních kvality a vývoje nalézají v naší společnosti uplatnění i v netechnických oblastech, v logistice, nákupu, controllingu. Nyní máme více než 50 otevřených pozic, u nichž je vyžadováno vysokoškolské vzdělání technického směru. Všechny se dají nalézt na stránkách www.bosch.cz/kariera-cb.

Jsem téměř učebnicový příklad absolventa, kterého si firma vychovala, říká...

Jsem téměř učebnicový příklad absolventa, kterého si firma vychovala, říká jednatel firmy Robert Bosch Milan Šlachta.

Spolupracujete i s vysokými školami, popř. univerzitami? Existuje u vás i něco jako stipendijní programy?
Co se týká terciárního vzdělávání, spolupracujeme dlouhodobě s technickými univerzitami v České republice i některými univerzitami na Slovensku. Zveme studenty na různé akce k nám, jako např. Den technologa, Den vývojáře, Pohovor nanečisto nebo týdenní vzdělávací program Bosch univerzita.

Studenti mají možnost seznámit se s prostředím výrobního závodu nadnárodního koncernu, charakterem a náplní jednotlivých pozic. Mnoho vysokoškoláků u nás absolvuje své odborné praxe, a píše diplomové práce. Naším cílem je navázat se studenty úzký kontakt. Nabízíme samozřejmě i stipendijní program. Spolupráce s vysokými školami a jejich studenty je jedním z nejdůležitějších prvků personálního marketingu naší firmy.

Firmy většinou nemají zájem o čerstvé absolventy bez získané praxe – jak je tomu u vás a jakou možnost seberealizace mladým lidem nabízíte?
Jak již vyplývá z výše uvedeného, naše společnost se rozhodně čerstvým absolventům nebrání, naopak. Samozřejmě jsou pozice, které vyžadují jistou praxi a zkušenost s procesy a charakteristikami daného oboru či odvětví, ale stejně tak u nás nabízíme pozice, které jsou naopak pro absolventy vhodné. Takové pozice máme i na webových stránkách označeny symbolem akademické čapky a takových je většina.

Máte mladým co nabídnout i jinak – např. firemní školku či jiné výhody, které mladí lidé ocení?
Myslím si, že máme co nabídnout. Mezi benefity, které standardně nabízíme, patří například nadprůměrné finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, kvartální a roční prémie, pět týdnů dovolené, významný příspěvek na penzijní připojištění, příplatek na ubytování, stravování, a možnost bezúročných půjček. Probíhá také rekonstrukce budovy, kde v příštím roce otevřeme ve spolupráci s městem firemní mateřskou školku s rozšířenou provozní dobou.

Pro období do konce tohoto roku zavádíme také, jako nadstandardní bonus, řekněme jakýsi náborový příspěvek. Vhodní uchazeči, hlavně na technické profese, mohou dostat jako příspěvek na relokaci až sto tisíc korun. Nesnažíme se ale pouze o to, abychom nalákali nové pracovníky a co nejsnáze jim ulehčili start v novém zaměstnání. Zaměřujeme se samozřejmě i na to, aby tu naši kolegové byli spokojení dlouhodobě.

Jak se ve firmě Bosch odvíjela vaše vlastní osobní kariéra?
Já jsem pravděpodobně téměř učebnicový příklad absolventa, kterého si firma vychová až na manažerskou úroveň. Jako čerstvý absolvent Fakulty strojní ČVUT v Praze, oboru management strojírenského podniku, jsem po státnicích nastoupil do finančního útvaru. Po dvou letech práce na zavádění SAP moje kariéra pokračovala v oddělení controllingu, kde jsem měl poprvé možnost zastávat manažerskou pozici. Dvakrát jsem také pracoval dlouhodobě na centrále ve Stuttgartu. Od listopadu 2008 působím v pozici jednatele a obchodního ředitele společnosti. Když jsem před dvaceti lety nastupoval, původně v mých představách asi tak na dva tři roky, určitě mě nenapadlo, že v roce 2014 budu dělat rozhovor z pozice ředitele. Společnost R. Bosch prostě díky své stabilitě, velikosti a pestrosti svých aktivit nabízí dostatečně široký prostor pro seberealizaci.

Foto: Robert Bosch, spol. s r. o.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Siegmar Lengauer, pracovník firmy PORR, v roli včelaře: při práci se svými...
bee@PORR: projekt, který dává včelám domov

Pod heslem „Sledovat včely. Formovat budoucnost.“ podniká koncern PORR spolu se svými dceřinými společnostmi aktivní kroky proti zvýšenému úhynu včel. Díky...  celý článek

Zdeněk Burian - Křováci (1975)
Aukce European Arts nabídne kolekci vzácných obrazů Zdeňka Buriana

V neděli 24. září 2017 se v aukci European Arts bude nabízet mimořádná kolekce vzácných obrazů Zdeňka Buriana.  celý článek

Vaše důležité elektronické dokumenty ochrání Bezpečné úložiště.
Jak uchovávat dokumenty elektronicky a opravdu bezpečně

Pořídit si zajištěný úložný prostor je snadné. Své důležité dokumenty budete mít uložené v elektronické podobě a přitom budou opravdu v bezpečí.  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.