Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká stopa ve světových dopravních letadlech

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Až poletíte na dovolenou nebo služební cestu letadly Airbus A320, Airbus A380, Embraer 170, případně Boeing B787 Dreamliner, budete do nich s velkou pravděpodobností nastupovat dveřmi pocházejícími z Prahy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nýtování dveří Airbusu A380 | foto: LATECOERE Czech Republic s.r.o.

Zde sídlí letňanská firma Latecoere Czech Republic navazující na bezmála stoletou historii první Československé továrny na letadla Letov. Společnost Latecoere Czech Republic se v ČR řadí mezi největší dlouhodobě stabilní výrobce leteckých dílů a sestav.

Na pečlivost a kvalitu odvedené práce zde dbá více než 800 zaměstnanců, protože dveře skládající se z více než 600 jednotlivých dílů musí v letové hladině unést zatížení až 10 tun. Celkem zaměstnanci za rok vyrobí přibližně 2200 letadlových struktur dveří. Nejedná se tedy o pásovou velkosériovou výrobu známou z automobilek, ale spíše malosériovou. Hlavním kritériem je zde kvalita.

Výrobní prostory poznáte lehce. Jakékoli znečištění finálního výrobku není akceptováno, proto každého překvapí vysoká čistota a organizovanost všech výrobních hal. Každá činnost a prostor mají svůj řád a jasně daná pravidla.

Obrábění polotovarů z hliníkových a titanových slitin probíhá na 40 moderních CNC strojích. Takto vyrobené díly jsou chráněny proti korozi galvanickou povrchovou úpravou popř. v kombinaci s lakováním. Ve finále probíhá jejich montáž na montážních linkách pro jednotlivé výrobní programy. Díly z kompozitních materiálů pro Boeing 787 Dreamliner musí být dokonce vyráběny za přesně stanovených podmínek na teplotu a vlhkost v klimatizovaných halách chráněných proti vlivu UV záření.

Česká stopa ve světových dopravních letadlech

Díly z titanové slitiny musí být při obrábění intenzivně chlazeny

Pro zaměstnance znamenají tyto specifické kvalitativní požadavky vysokou míru odpovědnosti, pečlivosti a manuální zručnosti. Získání potřebné odbornosti se zde věnuje hodně času. Každý operátor výroby se několikrát do roka účastní školení pro zachování odborné způsobilosti ve výrobě leteckých dílů. Zaměstnanci jsou za dobře odvedenou práci dobře ohodnoceni.

Noví uchazeči o zaměstnání při pohovoru prochází vstupním testem, který má ověřit jejich pečlivost a manuální zručnost. Po nástupu do firmy je nový zaměstnanec vždy odborně zaškolen na danou práci zkušeným lektorem a následně probíhá jeho seznámení s konkrétním pracovištěm a pracovními činnostmi. Zaškolení lektorem na školicím středisku trvá cca 14 dnů podle dovedností nového zaměstnance, zácvik na pracovišti až 3 měsíce.

Česká stopa ve světových dopravních letadlech

Zaučování nového zaměstnance na finální seřízení dveří Airbusu A320

Skupina Latecoere se ve výrobě dveří stabilně řadí mezi evropskou i světovou špičku. Důvěra zákazníků v Letňanský podnik je potvrzena i nově zaváděnými výrobními programy Airbus A320neo a Embraer 170 E2. V rámci zavádění těchto programů se buduje zcela nová linka pro A320neo s unikátním nýtovacím robotem. Výrazná česká stopa tak bude ve světových dopravních letadlech zanechána i v následujících desetiletích.

Na webových stránkách www.latecoere.cz můžete nahlédnout pomocí virtuální prohlídky do interiérů výrobních hal, blíže poznat výrobní programy a aktuální volné pozice.

Autor:
Témata: Embraer, Airbus, Dovolená

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Připravte se na barevný podzim plný zážitků s NOVASOL
Připravte se na barevný podzim plný zážitků s NOVASOL

Dopřejte si během podzimních měsíců poznání moderních i historických evropských velkoměst s řadou unikátních lokalit, technických zajímavostí a kulturních...  celý článek

Létání v Hurricane Factory Praha.
Létání v Hurricane Factory Praha

Hurricane Factory Prague je místo, kde fyzikální zákony už dále neplatí! Můžete se zde podívat do tváře skutečnému přírodnímu fenoménu, který jsme pro vás...  celý článek

Recyklací skla lze ušetřit až 65 % přírodních surovin a až 90 % energie....
Skleněné obaly do koše na odpad nepatří, třiďte je do zeleného kontejneru

12,2 kilogramu – tolik skla vytřídí za rok v průměru každý obyvatel ČR. Není to málo, meziročně jde skoro o kilový nárůst, ale přesto by mohlo být ještě líp....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.