Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká stopa ve světových dopravních letadlech

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Až poletíte na dovolenou nebo služební cestu letadly Airbus A320, Airbus A380, Embraer 170, případně Boeing B787 Dreamliner, budete do nich s velkou pravděpodobností nastupovat dveřmi pocházejícími z Prahy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nýtování dveří Airbusu A380 | foto: LATECOERE Czech Republic s.r.o.

Zde sídlí letňanská firma Latecoere Czech Republic navazující na bezmála stoletou historii první Československé továrny na letadla Letov. Společnost Latecoere Czech Republic se v ČR řadí mezi největší dlouhodobě stabilní výrobce leteckých dílů a sestav.

Na pečlivost a kvalitu odvedené práce zde dbá více než 800 zaměstnanců, protože dveře skládající se z více než 600 jednotlivých dílů musí v letové hladině unést zatížení až 10 tun. Celkem zaměstnanci za rok vyrobí přibližně 2200 letadlových struktur dveří. Nejedná se tedy o pásovou velkosériovou výrobu známou z automobilek, ale spíše malosériovou. Hlavním kritériem je zde kvalita.

Výrobní prostory poznáte lehce. Jakékoli znečištění finálního výrobku není akceptováno, proto každého překvapí vysoká čistota a organizovanost všech výrobních hal. Každá činnost a prostor mají svůj řád a jasně daná pravidla.

Obrábění polotovarů z hliníkových a titanových slitin probíhá na 40 moderních CNC strojích. Takto vyrobené díly jsou chráněny proti korozi galvanickou povrchovou úpravou popř. v kombinaci s lakováním. Ve finále probíhá jejich montáž na montážních linkách pro jednotlivé výrobní programy. Díly z kompozitních materiálů pro Boeing 787 Dreamliner musí být dokonce vyráběny za přesně stanovených podmínek na teplotu a vlhkost v klimatizovaných halách chráněných proti vlivu UV záření.

Česká stopa ve světových dopravních letadlech

Díly z titanové slitiny musí být při obrábění intenzivně chlazeny

Pro zaměstnance znamenají tyto specifické kvalitativní požadavky vysokou míru odpovědnosti, pečlivosti a manuální zručnosti. Získání potřebné odbornosti se zde věnuje hodně času. Každý operátor výroby se několikrát do roka účastní školení pro zachování odborné způsobilosti ve výrobě leteckých dílů. Zaměstnanci jsou za dobře odvedenou práci dobře ohodnoceni.

Noví uchazeči o zaměstnání při pohovoru prochází vstupním testem, který má ověřit jejich pečlivost a manuální zručnost. Po nástupu do firmy je nový zaměstnanec vždy odborně zaškolen na danou práci zkušeným lektorem a následně probíhá jeho seznámení s konkrétním pracovištěm a pracovními činnostmi. Zaškolení lektorem na školicím středisku trvá cca 14 dnů podle dovedností nového zaměstnance, zácvik na pracovišti až 3 měsíce.

Česká stopa ve světových dopravních letadlech

Zaučování nového zaměstnance na finální seřízení dveří Airbusu A320

Skupina Latecoere se ve výrobě dveří stabilně řadí mezi evropskou i světovou špičku. Důvěra zákazníků v Letňanský podnik je potvrzena i nově zaváděnými výrobními programy Airbus A320neo a Embraer 170 E2. V rámci zavádění těchto programů se buduje zcela nová linka pro A320neo s unikátním nýtovacím robotem. Výrazná česká stopa tak bude ve světových dopravních letadlech zanechána i v následujících desetiletích.

Na webových stránkách www.latecoere.cz můžete nahlédnout pomocí virtuální prohlídky do interiérů výrobních hal, blíže poznat výrobní programy a aktuální volné pozice.

Autor:
Témata: Embraer, Airbus, Dovolená

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Mimořádné sportovní dobrodružství nabízí legenda mezi českými závody v běhu na lyžích, Jizerská 50. Ta nejdříve první...

Brzy nás čeká odstranění dálniční známky z autoskla. Jak na to?

Brzy nás čeká odstranění dálniční známky z autoskla. Jak na to?

Na internetu jsou k dohledání různé „osvědčené“ tipy, jak odstranit neplatnou dálniční známku. Jsou ale opravdu...

Češi mohou i letos třídit své odpady také na tuzemských sjezdovkách

Na Dolní Moravě a v dalších 4 vybraných areálech mohou lidé třídit své odpady...

Třídění odpadů mají Češi v krvi. Díky tomu se v této disciplíně stále zlepšují – rok od roku třídí víc, lépe a...

Najdete na iDNES.cz