Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Česká firma Nafigate předběhla svět s portálem zaměřeným na nanovlákna

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Výsledky výzkumu, patenty, nápady, myšlenky, zkušenosti a projekty ze světa, který je soustředěn na nanovlákna.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ředitel CzechInvestu, ministr průmyslu, šéf Nafigate | foto: Nafigate

Nanovlákna se mohou zcela oprávněně pyšnit přezdívkou materiál budoucnosti. Nachází totiž využití v průmyslu, medicíně i při výrobě energií. Vše o nanovláknech je nyní možné najít na unikátním portálu Nanofibers Gateway s adresou www.nafigate.com, který jako první na světě zprovoznili Češi.

Nafigate

Za vznikem portálu stojí tuzemská společnost Nafigate, partnerem je agentura CzechInvest a spolupracujícími institucemi jsou světové univerzity. Jejich společným cílem je vytvoření základny, která bude podporovat vědu, výzkum a zavádění nových produktů na bázi nanovláken na trh.

Česká republika je v oblasti využívání nanovláken na světové špičce. Využívání nanotechnologií dnes ve světě roste exponenciální řadou a objem trhu do konce roku 2015 odhadují experti až na 2,5 bilionu dolarů. Portál se specializací na nanovlákna má pomoci vědcům i firmám.

V případě výzkumných týmů jde o to prodat jejich výsledky a získat peníze na další vývoj. Firmám se tím otevírá přístup k patentům, licencím a produkci nanovláken, které patří budoucnost.

Nanovlákna jako bariéra pro mikroorganismy

Nafigate

Textilní membrána Elmarco

Textilní membrána Elmarco

Porovnání velikosti bakterie E.coli versus nanovlakna

Porovnání velikosti bakterie E.coli versus nanovlakna

Počet výrobců, kteří se specializují na nanovlákna, v ČR roste

"Portál je dalším krokem, který dokládá světovou úroveň naší země v oblasti výzkumu a technologií pro nanovlákna. Nanotechnologie patří také k prioritním sektorům agentury CzechInvest," říká generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

Počet firem a subjektů, které se v ČR zabývají nanotechnologiemi, podle něj dlouhodobě roste. Momentálně jich je více než 140. Cílem CzechInvestu je podpořit jejich rozvoj, a to například pomocí dotací z evropských fondů nebo získáváním kontaktů v zahraničí.

Nanovlákna jako bariéra pro mikroorganismy

Nanovlákna jako bariéra pro mikroorganismy

"Nanovlákna a nanotechnologie sleduje akademický svět, studenti a vědecké talenty, podnikatelé i finanční investoři. Pro propojení těchto světů je logicky nejvhodnějším nástrojem internet.  Proto také pro vývoj, aplikace a inovace založené na nejmodernějších technologiích volíme nejmodernější komunikační nástroj - webový portál Nafigate," vysvětluje Ladislav Mareš, předseda představenstva společnosti Nafigate a zakladatel společnosti Elmarco, kterou proslavil celosvětový úspěch zařízení Nanospider na výrobu nanovláken v průmyslovém měřítku.

Pochvala i podpora z domova i ze světa

Portál Nafigate přivítala řada zahraničních institucí, které se nanotechnologiím věnují a jejichž experti jsou členy rady portálu Nafigate. "Domnívám se, že odstraňováním překážek při komercionalizaci technologií, které vyrábějí nebo využívají nanovlákna, můžeme mnoho získat," uvádí k projektu profesor Akihiko Tanioka z Tokyo Institute of Technology.

"Myšlenka portálu Nafigate je unikátní. Na takovou iniciativu jsme dlouho čekali a bude mi potěšením toto úsilí podporovat," dodává profesor Seeram Ramakrishna z National University of Singapore, předseda Národní Nanotechnologické iniciativy v Singapore.

Kmenové buňky pěstované na nanovlakenné podložce

Kmenové buňky pěstované na nanovlakenné podložce

Nanotechnologie přinášejí obrovské šance pro českou ekonomiku. Podpora využití poznatků nanověd a nanotechnologií urychlí vznik nových produktů a nových trhů, které jsou dostupné pro malé i velké firmy. Agentura CzechInvest se v rámci strategie Nový CzechInvest chystá dále podporovat a rozvíjet nanovlákna a technologie s nimi spojené.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Značka Strongbow osvěží město Brno

Značka Strongbow osvěží město Brno

V rámci kampaně značky Strongbow „Osvěž město jablky“ bylo možné hlasovat pro město, ve kterém bude uspořádána cider...

Tři důvody proč vyzkoušet letní drink Cointreau Fizz [kuantró fiz]

Tři důvody proč vyzkoušet letní drink Cointreau Fizz [kuantró fiz]

Chystáte zahradní party pro přátelé nebo jste milovníky letních zahrádek? Právě pro tyto příležitosti je ideální lehký...

Oborů MBA opět přibylo. Nabídka reaguje na zvyšující se zájem manažerů

Oborů MBA opět přibylo. Nabídka reaguje na zvyšující se zájem manažerů

Jednoroční dálkové programy Master of Business Administration, ve zkratce MBA, stále získávají na popularitě. Zaměřují...

Najdete na iDNES.cz