Češi investují do chytrého zabezpečení domácnosti

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jedna miliarda korun. Tolik čítá souhrn škod napáchaných zloději na vykradených domech, bytech a chalupách v České republice za jediný rok.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Češi investují do chytrého zabezpečení domácnosti. | foto: BEDO Ajax

S objasněností pouhých 23% této trestné činnosti je riziko návštěvy nezvaných hostů nejčastějším důvodem, proč si Češi stále častěji pořizují elektronický zabezpečovací systém. Důvodů proč si pořídit alarm do domu, je ale více.

1.Požár

Pokud nemáte zabezpečený majetek, riskujete že o něj přijdete. Pokud však nemáte zajištěné největší riziko, kterým je požár, riskujete vše. Autonomní požární hlásič, který včas detekuje kouř a narůst teploty, je základním prvkem zabezpečení a žádná domácnost by jej neměla postrádat. Žádná investice do požárního hlásiče není tak velká, jako škody které oheň umí napáchat. V lepším případě pouze na majetku. Podle vyhlášky č. 23/2008 Sb. je povinné instalovat požární hlásič do každé domácnosti zkolaudované po roce 2008. Ve většině zemí západní Evropy je tato norma vyžadována plošně. V ČR tomu tak zatím není. I tak mějte na paměti: je lepší, když Vás vzbudí hlásič, než-li hasič. Chytrý detektor požáru dále informuje o násilném vytržení ze zdi, docházející baterii či zanesení čidla prachem.

2.Záplava

Prasklé potrubí, puštěný kohoutek či rozbitá pračka Vás ani Vaše blízké o život zřejmě nepřipraví. Mohou však způsobil nemalé problémy. Škody způsobné vodou jsou nejčastější příčinou havárií v domácnostech. Ať už se jedná o nedbalost způsobenou vašimi sousedy či defektem spotřebiče, je dobré být připraven. Postačí jeden či dva bezdrátové detektory zaplavení, které vás upozorní přes SMS, volání či mobilní aplikaci, jakmile se v místností objeví voda. Pokud voda vyschne, alarmové hlášení se automaticky vypne a vy opět dostanete zprávu.

3.Zloději

Jak už bylo zmíněno v začátku, majetková trestná činnost je nejčastějším důvodem pořízení zebezpečovacího systému. Správný zabezpečovací systém by měl detekovat již první krok vetřelce a získanou informaci předat dále a na zvolený okruh uživatelů pomocí SMS či voláním nebo na PCO. Důležitým a často opomíjeným prvkem je hlasitá siréna Díky hlasitému, ideálně audiovizuálnímu poplachu se pachatel ve většině případů neodváží pokračovat dále.

4.Pojištění

Kromě ochrany zdraví a majetku existuje i další důvod proč do zabezpečení domácnosti investovat. Jedná se o pojištění domácnosti a nemovitosti. Zabezpečení a pojištění spolu přitom úzce souvisí. Kvalitní zabezpečení totiž přispívá k nižším platbám pojistného. U vybraných pojišťoven v ČR činí tato sleva až 50 % z celkové ceny. Vy jako pojistník navíc máte možnost nechat pojistit nemovitost na vyšší pojistnou částku, která vám bude v případě havárie vyplacena.

5.Chytrá domácnost

Vývoj chytrých technologií se dnes týká mnoha odvětví a sektor zabezpečení není výjimkou. Přes domovní, bezdrátový alarm BEDO Ajax kromě detekce vetřelců, požáru i vody můžete zadávat pokyny a přijímat informace přes GSM a chytrou aplikaci, díky které lze sledovat bezpečnostní kamery, vyslat SOS signál, ale i ovládat běžné spotřebiče na dálku či dokonce měřit jejich spotřebu elektrické energie. Systém od https://bedocz.cz/ disponuje nejvyšší možnou bezpečnostní třídou, záložním zdrojem energie, extrémně dlouhou výdrží baterií až 5 let, dosahem signálu až 2000 metrů, pojistkou proti sabotáži, dynamickou frekvencí proti rušení signálu či funkcí ignorování pohybu domácích zvířat.


Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol

Jízdu po zpevněných cestách si nádherně užijete na trekingovém či krosovém...

Společnost Mountfield zahájila ve čtvrtek 29. listopadu ve všech svých prodejnách v České republice, na Slovensku...

Televizní svět čekají změny. Připravte se včas s O2 TV

Televizní světě čekají změny. Připravte se včas s O2 TV.

Svět technologií se neustále vyvíjí. Už v únoru 2021 totiž svůj oblíbený seriál, film nebo diskuzní pořad nenaladí ti,...

OLED: nejvyšší kvalita televizního zobrazení

OLED – nejvyšší kvalita televizního zobrazení

Ploché televizory, tak jak je známe dnes, vstoupily na trh zhruba v polovině poslední dekády minulého století, kdy...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Další z rubriky

S varnými deskami De Dietrich grilovací sezóna nikdy nekončí

S varnými deskami De Dietrich grilovací sezóna nikdy nekončí

Grilování s rodinou a přáteli patří mezi oblíbené letní aktivity, zejména v našich zeměpisných šířkách. Na grilu se...

Do Tvrze Krassa za nezapomenutelnými zážitky i odpočinkem

Do Tvrze Krassa za nezapomenutelnými zážitky i odpočinkem

Zázemí pro odpočinek se zaručeným soukromím, z dosahu ruchu velkoměsta a přitom s rychlým dojezdem. To jsou v dnešní...

Jak co nejlépe rozvrhnout kuchyni? Pomůže vám nový showroom firmy Blum

Jak co nejlépe rozvrhnout kuchyni? Pomůže vám nový showroom firmy Blum

Máte už svou kuchyni v hlavě nebo na papíře, ale bojíte se, že vám pak ve skutečnosti nebude vyhovovat? Navštivte nový...

Najdete na iDNES.cz