Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Certifikace, inspekce, školení a posuzování shody u DOM – ZO 13

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Jestliže se vaše firma hodlá prosadit na trhu EU, musí prokazatelně splnit požadavky legislativy, technických norem či předpisů. Ověřením splnění těchto požadavků jsou certifikáty vydané uznávanou akreditovanou certifikační společností. Všechny tyto poskytuje společnost DOM – ZO 13, s. r. o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

O posuzování shody můžete u DOM – ZO 13 požádat i prostřednictvím formuláře na webových stránkách společnosti | foto: Dom - zo 13, s.r.o.

Společnost DOM - ZO 13, s. r. o. poskytuje certifikační a inspekční služby, provádí zkoušky svářečů, páječů a operátorů v České republice v systému České svářečské společnosti ANB. Dále společnost nabízí školení, zkoušení a certifikaci pracovníků NDT dle mezinárodní normy EN ISO 9712 pro stupně 1 a 2 včetně odsouhlasení pro zkoušení tlakových zařízení.

Certifikační orgán

Společnost DOM - ZO 13, s. r. o. je certifikační orgán akreditovaný ČIA pro certifikaci systémů managementu kvality (ISO 9001), enviromentálního managementu (ISO 14001), systémů managementu BOZP (OHSAS 18001), certifikaci procesu svařování dle ČSN EN ISO 14554 a ČSN EN ISO 3834 včetně evropské certifikace akreditované EWF. Provádí rovněž posuzování a certifikaci způsobilosti výrobců při svařování, výrobců stavebních výrobků a železničních kolejových vozidel i certifikaci osob. Máte-li zájem o posouzení, stačí si stáhnout požadovaný dokument na http://www.domzo13.cz/certifikace/formulare-cov-cos.html a k žádosti dodat i potřebné dotazníky. Postup posuzování pokračuje po přijetí žádosti přezkoumáním a registrací, zpracováním návrhu Smlouvy o kontrolní činnosti a jejím uzavřením. Poté následuje 1. a 2. stupeň auditu, případné odstranění neshod, zpracování, schválení a rozhodnutí o certifikaci. Více na http://www.domzo13.cz/certifikace/postup-posuzovani-certifikace.html.

Inspekční služby

Dalším oborem činnosti společnosti DOM – ZO 13 jsou inspekční služby. Týkají se kvalifikace postupů svařování a souvisejících procesů pro kovové i nekovové materiály, odsouhlasování postupů svařování pro tlaková zařízení a inspekce při svařování ve výrobě. Ve výrobní praxi zahrnuje nezávislý dozor při výrobě svařovaných konstrukcí, dokumentaci a procesy, které se svařováním souvisejí.

Zkoušení a kvalifikace personálu

Stejnou důležitost a váhu má na specializovaných pracovištích také vyškolený personál. DOM – ZO 13 se stará o kvalifikaci svářečského personálu a NDT pracovníků, tj. svářečů kovů a plastů, svářečských operátorů, seřizovačů a páječů a svářečů tlakových zařízení. Dále školí mezinárodní svářečské praktiky, instruktory a učitele svářečských škol v systému CWS ANB a rovněž specialisty pro svařování betonářských ocelí a kontrolory svarových spojů.

Školení, zkoušení a certifikace NDT pracovníků probíhá podle mezinárodní normy EN ISO 9712, odsouhlasování pracovníků NDT a svářečů pro tlaková zařízení podle směrnice EU 97/23/EC.

Certifikace, inspekce, školení a posuzování shody u DOM – ZO 13

Dalším oborem společnosti je pořádání školení, zkoušení a certifikace pracovníků NDT.

Státní zkušebnictví

Společnost DOM – ZO 13 rovněž působí ve státním zkušebnictví jakožto oznámený subjekt / Notified Body pro stavební výrobky dle směrnice EU 305/2011 (CPR). Pokud dodáváte na trh EU stavební výrobky, které musíte označit CE značkou, je posouzení oznámeným subjektem cesta k tomu, jak připojit CE značku k stavebnímu výrobku. Dále společnost DOM – ZO 13 působí jako uznaná nezávislá organizace pro odsouhlasování pracovníků (svářečů, páječů, operátorů) a postupů pro provádění nerozebíratelných spojů tlakových zařízení v souladu s platnou legislativou EU (směrnice 97/23/EC).

Vedle certifikací a vzdělávání pracovníků se DOM – ZO 13 zabývá pořádáním odborných seminářů a kurzů, dodává softwarové projekty a informační systémy, např. aplikaci EVOK (evidence kvalifikací svářečů), provádí dokumentaci technických analýz či zpracování posudků.

Společnost DOM - ZO 13, s. r. o. vznikla v roce 1996, sídlí v České Třebové a je 100% českou společností bez zahraničního kapitálu. Využít jejích služeb lze i na pracovištích v Ostravě a Praze. Nabízené služby posuzování shody jsou poskytovány v mezinárodním akreditačním systému. V případě zájmu můžete kontaktovat kterékoliv pracoviště, více informací získáte na www.domzo13cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Montované haly na míru vašemu podnikání.
Montované haly na míru vašemu podnikání

Uvažujete o navýšení výrobní kapacity, uskladnění většího množství materiálu či nové investiční příležitosti? Přední evropský výrobce ocelových hal nabízí...  celý článek

Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner.
Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner

Institut pro politiku a společnost pořádá s partnery druhý ročník úspěšné mezinárodní konference Výzvy pro Evropu, která se uskuteční 25. září v...  celý článek

Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost.
Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost

S desítkami poboček po celém světě, půlmiliardovým obratem a letitou tradicí se jazyková agentura Skřivánek řadí mezi přední agentury nejen u nás, ale i ve...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.