Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cenu Hejtmana Plzeňského kraje 2013 získalo pět statečných lidí

Komerční sdělení   10:00aktualizováno  10:00
Hejtman Václav Šlajs předal v úterý 15. dubna na krajském úřadě Cenu hejtmana Plzeňského kraje 2013 pěti lidem, kteří v loňském roce přispěli svým jednáním k záchraně lidského života.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cenu Hejtmana Plzeňského kraje 2013 získalo pět statečných lidí - Jiří Sládek, Radek Sutnar, maminka Michala Kindla, hejtman Václav Šlajs, Josef Petelík, Karel Kraus (zleva) | foto: Plzeňský kraj

Z došlých nominací, které mohli občané Plzeňského kraje zasílat na krajský úřad do konce února letošního roku, bylo vybráno pět lidí, kteří neváhali a poskytli na území Plzeňského kraje první pomoc. Díky svému odhodlání a rychlému jednání tak přispěli k záchraně lidského života. "Chceme pokračovat v oceňování lidí, kteří svým jednáním nezištně pomohli jiným. Jste skuteční hrdinové, jste příkladem pro ostatní,“ uvedl při slavnostním předávání hejtman Václav Šlajs.

Ocenění Michal Kindl, Karel Kraus, Josef Petelík, Jiří Sládek a Radek Sutnar převzali z rukou hejtmana pamětní medaili, pamětní list a každý také finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun. 

Cenu Hejtmana Plzeňského kraje 2013 získalo pět statečných lidí

Michal Kindl pomohl chlapci, který upadl a o kolej si rozrazil hlavu. Michal Kindl zbrzdil dopravu, zraněnému chlapci zastavil krvácení a přivolal záchranku. Kromě toho pomohl tento muž i dívce, která na sociální síti oznámila úmysl spáchat sebevraždu. Dívku vyhledal a přivolal policii, se kterou ji držel při vědomí do příjezdu záchranky. 

Karel Kraus při loňských červnových povodních zachránil topícího se muže z rozvodněné řeky. Sám při tomto odvážném činu riskoval svůj život.

Josef Petelík neváhal do příjezdu záchranky poskytnout "oživovací masáž" muži, jemuž se vinou komplikované srdeční vady zastavilo srdce na stavbě v Železné Rudě. Za týden byl pacient operován a jeho zdravotní stav se zlepšil.

Jiří Sládek pomohl nemocnému muži dostat se ven z hořícího domu. Poskytl mu první pomoc a předal ho záchranné službě.

Radek Sutnar ještě před příjezdem hasičů vynesl starší paní z hořícího bytu v Plzni.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání.
Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání

S vývojem hospodářské situace a situací na trhu práce v České republice rostou nároky na pracovní sílu a vzniká stále větší poptávka po kvalitnějším a...  celý článek

Řešíte prodej či pronájem nemovitosti? A s realitkou, nebo bez?
Řešíte prodej či pronájem nemovitosti? A s realitkou, nebo bez?

Ti z vás, kteří v poslední době řešili nebo řeší pronájem či prodej své nemovitosti, si zcela jistě pokládají následující otázku: „S realitkou, nebo bez?“. V...  celý článek

Buckingham Palace - Anglický, Buckinghamský palác s řešením Hoval
Dodávat teplo anglické královně považujeme za velký úspěch

Lichtenštejnská společnost Hoval – přední výrobce a dodavatel prémiových řešení v oblasti vytápění a chlazení - dodává své výrobky mimo jiné i britské...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.