Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Centrum služeb Budějovická doplní i nová radnice Prahy 4

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nové centrum služeb a komplexní občanské vybavenosti vyroste za několik měsíců u stanice metra Budějovická. Centrum služeb Budějovická bude obsahovat především špičkové zdravotnické zařízení včetně moderní oční kliniky a dokonce i nové sídlo radnice Prahy 4.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Centrum služeb Budějovická doplní i Nová radnice Prahy 4 | foto: Praha 4

Centrum služeb Budějovická posléze doplní další služby občanské vybavenosti - pošta, Czech Point (přestěhovaný z Poláčkovy ulice) a možná i služebna městské policie. Součástí zdravotnického zařízení bude i "Mamma centrum" zabývající se problematikou onkologických onemocnění.

Jeden z hlavních pavilonů Centra Služeb Budějovická prošel počátkem září kolaudací a probíhá v něm stěhování. Jde o moderní část, kam jsou přemisťovány některá pracoviště Polikliniky Budějovická. Vznikla nová šestipodlažní budova, zahrnující moderní pracoviště lékařů včetně moderního zákrokového sálu. Dostupnost a logistiku v objektu zajišťují tři nové kapacitní výtahy. "Nyní se soustředíme na celkovou rekonstrukci stávající čelní budovy polikliniky, kde bude po dokončení sídlo městské části Praha 4.

Centrum služeb Budějovická bude mít i moderní oční kliniku

Centrum služeb Budějovická bude mít v ostatních částech prostory pro oční kliniku, další zdravotnická pracoviště polikliniky a služby občanské vybavenosti. Součástí poslední etapy bude i stavba nového parkovacího domu," říká Radek Kliment, předseda představenstva společnosti MEDICON a.s. a jednatel společnosti Budějovická s.r.o.

Celkový rozvojový plán pro Centrum služeb Budějovická bude dle plánu společnosti Medicon dokončen na přelomu roku 2012 a 2013. Stěhování radnice Prahy 4 je plánováno v průběhu roku 2011.

Nová radnice Prahy 4

Centrum služeb Budějovická se stalo novým místem pro radnici až po roce

Soutěžní dialog pro výběr nového sídla radnice Prahy 4 trval rok. Nejednalo se tedy o žádné ukvapené rozhodnutí. O tom svědčí i fakt, že Zastupitelstvo MČ Praha 4 rozhodovalo o projektu "Nová radnice" hned čtyřikrát, poprvé v červnu 2008. O podmínkách rozhodovala také komise pro novou radnici, předsedové klubů ZMČ Praha 4 a finanční výbor. Na všech těchto jednáních byli tedy přítomni i zástupci dalších politických stran. V soutěžním dialogu byly nabídnuty hned tři formy:

  • nákup nemovitosti
  • pronájem- přičemž doba nájmu musí činit alespoň 35 let a musí být umožněno její prodlužování
  • leasing nemovitosti

Do výběrového řízení se přihlásilo pět zájemců, z toho byly tři nabídky vyhovující. Městská část Praha 4 si navíc nechala 3. června 2009 zpracovat odborné zhodnocení nabídek americkou firmou Ernst & Young, která patří mezi světovou špičku v poskytování odborných poradenských služeb v oblasti auditu, daňového, transakčního a podnikového poradenství a řízení rizik. Analýza zhodnotila jako ekonomicky nejvýhodnější nabídku nájmu objektu Medicon a.s.

Nová radnice Prahy 4 - 2

Co se stane s prostory staré radnice Prahy 4?

Radnice Prahy 4 trvala na tom, aby i přes rozsáhlou výstavbu a rekonstrukci budov na Budějovické zůstala po celou dobu zachována zdravotní péče v poliklinice a aby se příchodem úřadu nesnížil počet lékařů a objem zdravotní péče. Ten se naopak bude podle plánu ještě zvyšovat.

"Byla to naše podmínka, bez které bychom nepodepsali žádnou smlouvu," říká starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS). "Do nového sídla úřadu na Budějovické se odstěhuje nejen celá radnice Prahy 4, ale i agendy z Jílovské a Michelské. A co se stane s uvolněnými radničními objekty v Táborské ulici? Jeden dům má svého vlastníka, o druhý vedeme soudní spor. Další objekty, které dříve bývaly bytovkami, chceme vrátit původnímu účelu. Nyní se zpracovává studie jejich využití, nicméně naším cílem je, aby zde byly byty a aby ulice Táborská zase ožila."

V historická části radnice se budou jako dosud konat svatby, vítání občánků, zasedání zastupitelstva a kulturní akce. Zachováno bude rovněž Informační centrum v Táborské ulici.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

První československý kosmonaut Vladimír Remek, od jehož startu uplynulo 2. března přesně 40 let, předpokládal, že dříve...

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Najdete na iDNES.cz