Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Centrum služeb Budějovická doplní i nová radnice Prahy 4

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nové centrum služeb a komplexní občanské vybavenosti vyroste za několik měsíců u stanice metra Budějovická. Centrum služeb Budějovická bude obsahovat především špičkové zdravotnické zařízení včetně moderní oční kliniky a dokonce i nové sídlo radnice Prahy 4.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Centrum služeb Budějovická doplní i Nová radnice Prahy 4 | foto: Praha 4

Centrum služeb Budějovická posléze doplní další služby občanské vybavenosti - pošta, Czech Point (přestěhovaný z Poláčkovy ulice) a možná i služebna městské policie. Součástí zdravotnického zařízení bude i "Mamma centrum" zabývající se problematikou onkologických onemocnění.

Jeden z hlavních pavilonů Centra Služeb Budějovická prošel počátkem září kolaudací a probíhá v něm stěhování. Jde o moderní část, kam jsou přemisťovány některá pracoviště Polikliniky Budějovická. Vznikla nová šestipodlažní budova, zahrnující moderní pracoviště lékařů včetně moderního zákrokového sálu. Dostupnost a logistiku v objektu zajišťují tři nové kapacitní výtahy. "Nyní se soustředíme na celkovou rekonstrukci stávající čelní budovy polikliniky, kde bude po dokončení sídlo městské části Praha 4.

Centrum služeb Budějovická bude mít i moderní oční kliniku

Centrum služeb Budějovická bude mít v ostatních částech prostory pro oční kliniku, další zdravotnická pracoviště polikliniky a služby občanské vybavenosti. Součástí poslední etapy bude i stavba nového parkovacího domu," říká Radek Kliment, předseda představenstva společnosti MEDICON a.s. a jednatel společnosti Budějovická s.r.o.

Celkový rozvojový plán pro Centrum služeb Budějovická bude dle plánu společnosti Medicon dokončen na přelomu roku 2012 a 2013. Stěhování radnice Prahy 4 je plánováno v průběhu roku 2011.

Nová radnice Prahy 4

Centrum služeb Budějovická se stalo novým místem pro radnici až po roce

Soutěžní dialog pro výběr nového sídla radnice Prahy 4 trval rok. Nejednalo se tedy o žádné ukvapené rozhodnutí. O tom svědčí i fakt, že Zastupitelstvo MČ Praha 4 rozhodovalo o projektu "Nová radnice" hned čtyřikrát, poprvé v červnu 2008. O podmínkách rozhodovala také komise pro novou radnici, předsedové klubů ZMČ Praha 4 a finanční výbor. Na všech těchto jednáních byli tedy přítomni i zástupci dalších politických stran. V soutěžním dialogu byly nabídnuty hned tři formy:

  • nákup nemovitosti
  • pronájem- přičemž doba nájmu musí činit alespoň 35 let a musí být umožněno její prodlužování
  • leasing nemovitosti

Do výběrového řízení se přihlásilo pět zájemců, z toho byly tři nabídky vyhovující. Městská část Praha 4 si navíc nechala 3. června 2009 zpracovat odborné zhodnocení nabídek americkou firmou Ernst & Young, která patří mezi světovou špičku v poskytování odborných poradenských služeb v oblasti auditu, daňového, transakčního a podnikového poradenství a řízení rizik. Analýza zhodnotila jako ekonomicky nejvýhodnější nabídku nájmu objektu Medicon a.s.

Nová radnice Prahy 4 - 2

Co se stane s prostory staré radnice Prahy 4?

Radnice Prahy 4 trvala na tom, aby i přes rozsáhlou výstavbu a rekonstrukci budov na Budějovické zůstala po celou dobu zachována zdravotní péče v poliklinice a aby se příchodem úřadu nesnížil počet lékařů a objem zdravotní péče. Ten se naopak bude podle plánu ještě zvyšovat.

"Byla to naše podmínka, bez které bychom nepodepsali žádnou smlouvu," říká starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS). "Do nového sídla úřadu na Budějovické se odstěhuje nejen celá radnice Prahy 4, ale i agendy z Jílovské a Michelské. A co se stane s uvolněnými radničními objekty v Táborské ulici? Jeden dům má svého vlastníka, o druhý vedeme soudní spor. Další objekty, které dříve bývaly bytovkami, chceme vrátit původnímu účelu. Nyní se zpracovává studie jejich využití, nicméně naším cílem je, aby zde byly byty a aby ulice Táborská zase ožila."

V historická části radnice se budou jako dosud konat svatby, vítání občánků, zasedání zastupitelstva a kulturní akce. Zachováno bude rovněž Informační centrum v Táborské ulici.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce.
Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce

Potvrzení prezidentští kandidáti si na stránkách www.prezident21.cz nově sami upravují své profily, komunikují se svými voliči a odpovídají pravidelně na...  celý článek

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace.
STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace

Jak bychom mohli definovat automatizaci? Automatizace je důkazem rychlého pokroku techniky a označuje použití řídicích systémů k řízení průmyslových zařízení a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.