Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Centrum služeb Budějovická doplní i nová radnice Prahy 4

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nové centrum služeb a komplexní občanské vybavenosti vyroste za několik měsíců u stanice metra Budějovická. Centrum služeb Budějovická bude obsahovat především špičkové zdravotnické zařízení včetně moderní oční kliniky a dokonce i nové sídlo radnice Prahy 4.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Centrum služeb Budějovická doplní i Nová radnice Prahy 4 | foto: Praha 4

Centrum služeb Budějovická posléze doplní další služby občanské vybavenosti - pošta, Czech Point (přestěhovaný z Poláčkovy ulice) a možná i služebna městské policie. Součástí zdravotnického zařízení bude i "Mamma centrum" zabývající se problematikou onkologických onemocnění.

Jeden z hlavních pavilonů Centra Služeb Budějovická prošel počátkem září kolaudací a probíhá v něm stěhování. Jde o moderní část, kam jsou přemisťovány některá pracoviště Polikliniky Budějovická. Vznikla nová šestipodlažní budova, zahrnující moderní pracoviště lékařů včetně moderního zákrokového sálu. Dostupnost a logistiku v objektu zajišťují tři nové kapacitní výtahy. "Nyní se soustředíme na celkovou rekonstrukci stávající čelní budovy polikliniky, kde bude po dokončení sídlo městské části Praha 4.

Centrum služeb Budějovická bude mít i moderní oční kliniku

Centrum služeb Budějovická bude mít v ostatních částech prostory pro oční kliniku, další zdravotnická pracoviště polikliniky a služby občanské vybavenosti. Součástí poslední etapy bude i stavba nového parkovacího domu," říká Radek Kliment, předseda představenstva společnosti MEDICON a.s. a jednatel společnosti Budějovická s.r.o.

Celkový rozvojový plán pro Centrum služeb Budějovická bude dle plánu společnosti Medicon dokončen na přelomu roku 2012 a 2013. Stěhování radnice Prahy 4 je plánováno v průběhu roku 2011.

Nová radnice Prahy 4

Centrum služeb Budějovická se stalo novým místem pro radnici až po roce

Soutěžní dialog pro výběr nového sídla radnice Prahy 4 trval rok. Nejednalo se tedy o žádné ukvapené rozhodnutí. O tom svědčí i fakt, že Zastupitelstvo MČ Praha 4 rozhodovalo o projektu "Nová radnice" hned čtyřikrát, poprvé v červnu 2008. O podmínkách rozhodovala také komise pro novou radnici, předsedové klubů ZMČ Praha 4 a finanční výbor. Na všech těchto jednáních byli tedy přítomni i zástupci dalších politických stran. V soutěžním dialogu byly nabídnuty hned tři formy:

  • nákup nemovitosti
  • pronájem- přičemž doba nájmu musí činit alespoň 35 let a musí být umožněno její prodlužování
  • leasing nemovitosti

Do výběrového řízení se přihlásilo pět zájemců, z toho byly tři nabídky vyhovující. Městská část Praha 4 si navíc nechala 3. června 2009 zpracovat odborné zhodnocení nabídek americkou firmou Ernst & Young, která patří mezi světovou špičku v poskytování odborných poradenských služeb v oblasti auditu, daňového, transakčního a podnikového poradenství a řízení rizik. Analýza zhodnotila jako ekonomicky nejvýhodnější nabídku nájmu objektu Medicon a.s.

Nová radnice Prahy 4 - 2

Co se stane s prostory staré radnice Prahy 4?

Radnice Prahy 4 trvala na tom, aby i přes rozsáhlou výstavbu a rekonstrukci budov na Budějovické zůstala po celou dobu zachována zdravotní péče v poliklinice a aby se příchodem úřadu nesnížil počet lékařů a objem zdravotní péče. Ten se naopak bude podle plánu ještě zvyšovat.

"Byla to naše podmínka, bez které bychom nepodepsali žádnou smlouvu," říká starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS). "Do nového sídla úřadu na Budějovické se odstěhuje nejen celá radnice Prahy 4, ale i agendy z Jílovské a Michelské. A co se stane s uvolněnými radničními objekty v Táborské ulici? Jeden dům má svého vlastníka, o druhý vedeme soudní spor. Další objekty, které dříve bývaly bytovkami, chceme vrátit původnímu účelu. Nyní se zpracovává studie jejich využití, nicméně naším cílem je, aby zde byly byty a aby ulice Táborská zase ožila."

V historická části radnice se budou jako dosud konat svatby, vítání občánků, zasedání zastupitelstva a kulturní akce. Zachováno bude rovněž Informační centrum v Táborské ulici.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Polovina léta je za námi, ale ta druhá na nás ještě čeká. Ale pozor, řítí se na nás masakr cen. Rázně do nich řízla...

Najdete na iDNES.cz