Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Centrum jednodenní chirurgie a ortopedie v Plzni nabízí špičkovou péči

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Před 19 lety převzala Městskou nemocnici v Plzni společnost Privamed a. s. Za tu dobu prošla řadou rekonstrukcí a modernizací, aby sloužila pacientům k co největšímu komfortu při vyšetření, operaci i hospitalizaci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Centrum jednodenní chirurgie a ortopedie | foto: PRIVAMED a.s.

Dnes se zde pacienti setkávají nejen s moderním, příjemným prostředím, ale především s profesionální péčí vysoce erudovaných lékařů za pomoci nejmodernějších technologií. 

Od roku 2010 je v areálu Městské nemocnice Privamed v Plzni v provozu nový pavilon jednodenní chirurgie a ortopedie. Jedná se o moderní a nadstandardně vybavené pracoviště, kde jsou chirurgické a ortopedické výkony prováděny v tzv. jednodenním režimu, kdy je pacient po operaci propuštěn do domácí péče do 3 dnů, u některých zákroků dokonce do 24 hodin.

Centrum jednodenní chirurgie a ortopedie

pokoj jednodenní chirurgie

Kratší doba hospitalizace

Na nemocničním lůžku tak pacient stráví co možná nejkratší dobu, větší část pooperační doby je doma, ve svém známém prostředí, v péči svých blízkých. Není tak vystaven psychickému stresu a infekčním rizikům spojeným s nemocničním prostředím, rychleji se vrací do běžného života. K dispozici mu je telefonní číslo na lékaře, se kterým může ve kteroukoli denní či noční dobu konzultovat svůj stav a případné obtíže. 

Výběr nemocných pro režim jednodenní chirurgie je plně v kompetenci lékařů centra, je nezbytné, aby tito pacienti měli dobré rodinné zázemí. Operace jsou prováděny na špičkově vybavených operačních sálech, kte­ré splňují nejpřísnější kritéria pro laparoskopické a artroskopické výkony. Nemocní jsou hospitalizováni na nadstandardně vyba­vených pokojích. Nabízené výkony zde v naprosté většině hradí zdravotní pojišťovny.

Centrum jednodenní chirurgie a ortopedie

sál jednodenní chirurgie

Primářem centra je MUDr. Jindřich Šebor a jeho slova potvrzujíže pacienti vítají nástup nových trendů i do této oblasti zdravotnictví:„Hospitalizace doma je pro většinu nemocných to nejlepší.“ 

Jednodenní hospitalizace po operaci není ještě zcela obvyklá. Jak byste zhodnotil vaše centrum za necelé tři roky provozu?
První operaci jsme tu provedli 10. 5. 2010. K dnešnímu dni jsme odope­rovali téměř 5 000 nemocných. Zaměřujeme se na chirurgické operace (laparoskopicky žlučník, kýly aj., klasické operace kýl, hemoroidů, varixů dolních končetin aj.) a na ortopedické operace (artroskopie, operace před­noží, karpálního tunelu aj.). S určitou pýchou mohu konstatovat, že jsme za tuto dobu měli minimální počet komplikací, které jsme však vyřešili většinou sami na našem pracovišti. Jedná se o pracoviště jednodenní chirurgie, takže ve více než 90 % strávili pacienti na našem oddělení pouze jeden den, maximálně pak do 3 dnů, což však nelze považovat za kompli­kaci výkonu, ale bylo to spíše z důvodu sledování po závažnější operaci.

Jaké zákroky jsou u vás nejčastější?
Jako primář Centra jednodenní chirurgie a ortopedie zodpovídám za celé pracoviště, jsem však chirurg, a proto se zaměřím hlavně na chirurgickou část. Nosnými výkony na našem pracovišti jsou laparoskopické operace: odstranění žlučníku, operace tříselných a bráničních kýl, operace srůstů v dutině břišní, diagnostické laparoskopické operace, bandáže žaludku pro obezitu. Dále pak klasické operace tříselných, pupečních, břišních kýl, operace varixů dolních končetin, operace hemoroidů a jiných one­mocnění v oblasti řitě.

Máme letité zkušenosti a provádíme též gastrosko­pická a kolonoskopická vyšetření, kde si nemocní mohou zvolit provést tento výkon v tzv. analgosedaci za přítomnosti anesteziologa. Sledujeme nejnovější trendy v léčbě a provádíme například operaci varixů DK ra­diofrekvenční metodou, která má velmi příznivé výsledky v oblasti po­operačního hojení a urychlení návratu nemocných do normálního života.

V léčbě hemoroidů upřednostňujeme a provádíme jejich odstranění tzv. Longovou metodou, která má jednoznačně lepší výsledky. V laparosko­pické léčbě kýl užíváme nejnovější druhy sítěk, které významně vylepšují celkový výsledek operací. Nejnověji chceme nemocným nabízet lapa­roskopické odstranění žlučníku (cholecystektomii) z jednoho přístupu.

Můžete vzpomenout nějakou zajímavou, neobvyklou operaci?
V chirurgii či ortopedii je celá řada zajímavých operací, někdy jde i o ne­obvyklé výkony. Většinou jsou spojeny s anatomickými odchylkami a je­jich popis je spíše jen pro kolegy lékaře. Čtenáře by mohlo zajímat, že jsme na našem pracovišti odoperovali řadu známých osobností z kul­turního, sportovního a politického života. Často k nám dochází např. hokejisté HC Škoda Plzeň.

Centrum jednodenní chirurgie a ortopedie

sál jednodenní chirurgie

Co považujete za největší výhody vašeho centra oproti jiným nemocničním chirurgiím a ortopediím?
Největší výhodou pro naše nemocné je jednoznačně krátká doba pobytu u nás. I když jsme měli dlouholeté a velké zkušenosti v operativě, až zde jsme zásluhou změny přístupu k nemocným zjistili, že řadu výkonů lze provést v režimu jednodenní chirurgie. Mluvíme o tzv. hospitali­zaci doma, což je pro většinu nemocných to nejlepší. Zkracuje se doba léčby, nemocný se dříve zapojuje do normálního života včetně práce. Je zřejmé, že tato péče je i ekonomicky velmi výhodná. Dále nemocným nabízíme řadu nadstandardních služeb, snažíme se, aby co nejméně čekali, všem se snažíme vyhovět ve výběru data výkonu a nutných vyšetření zde. K tomu nám pomáhá stále nové a nadstandardní prostředí našeho centra včetně přístupu k nemoc­ným ze strany celého personálu.

Centrum jednodenní chirurgie a ortopedie

Privamed nemocnice

Nejkratší hospitalizace, vyšetření bez čekání, minimum bolesti

  • nová moderní budova, nadstandardně vybavené operační sály a pokoje 
  • individuální osobní přístup k pacientovi
  • služby dostupné všem, hrazené zdravotní pojišťovnou
  • laparoskopické zákroky – méně bolesti, bez řezání
  • klasické operace s moderními metodami
  • chirurgická, ortopedická a anesteziologická  ambulance 

Více info na ambulancích nebo na www.chirurgie24.cz a www.privamed.cz

ZEPTEJTE SE!

- 377 182 523 CHIRURGICKÁ AMBULANCE

- 377 182 520 ORTOPEDICKÁ AMBULANCE

- 377 182 521 ANESTEZIOLOGICKÁ AMBULANCE

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně.

Zlatá Belánka je již dlouho plánovaným projektem, který postupem času prošel s ohledem na vývoj obecné ekonomické...

Absolventi technických oborů se o práci bát nemusejí

Za výborné výsledky v soutěžích odborných dovedností udělil Krajský úřad...

V posledních letech si společnost stále více uvědomuje úbytek a nedostatek strojařů a absolventů technických oborů...

Dopravní společnost Lorenc Logistic najde vždy řešení

Dopravní společnost Lorenc Logistic - pobočka v Brně.

Lorenc Logistic, s.r.o. je rodinná logistická společnost, jejímž cílem je vždy najít řešení na požadavek zákazníka v...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.