Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Centrum jednodenní chirurgie a ortopedie v Plzni nabízí špičkovou péči

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Před 19 lety převzala Městskou nemocnici v Plzni společnost Privamed a. s. Za tu dobu prošla řadou rekonstrukcí a modernizací, aby sloužila pacientům k co největšímu komfortu při vyšetření, operaci i hospitalizaci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Centrum jednodenní chirurgie a ortopedie | foto: PRIVAMED a.s.

Dnes se zde pacienti setkávají nejen s moderním, příjemným prostředím, ale především s profesionální péčí vysoce erudovaných lékařů za pomoci nejmodernějších technologií. 

Od roku 2010 je v areálu Městské nemocnice Privamed v Plzni v provozu nový pavilon jednodenní chirurgie a ortopedie. Jedná se o moderní a nadstandardně vybavené pracoviště, kde jsou chirurgické a ortopedické výkony prováděny v tzv. jednodenním režimu, kdy je pacient po operaci propuštěn do domácí péče do 3 dnů, u některých zákroků dokonce do 24 hodin.

Centrum jednodenní chirurgie a ortopedie

pokoj jednodenní chirurgie

Kratší doba hospitalizace

Na nemocničním lůžku tak pacient stráví co možná nejkratší dobu, větší část pooperační doby je doma, ve svém známém prostředí, v péči svých blízkých. Není tak vystaven psychickému stresu a infekčním rizikům spojeným s nemocničním prostředím, rychleji se vrací do běžného života. K dispozici mu je telefonní číslo na lékaře, se kterým může ve kteroukoli denní či noční dobu konzultovat svůj stav a případné obtíže. 

Výběr nemocných pro režim jednodenní chirurgie je plně v kompetenci lékařů centra, je nezbytné, aby tito pacienti měli dobré rodinné zázemí. Operace jsou prováděny na špičkově vybavených operačních sálech, kte­ré splňují nejpřísnější kritéria pro laparoskopické a artroskopické výkony. Nemocní jsou hospitalizováni na nadstandardně vyba­vených pokojích. Nabízené výkony zde v naprosté většině hradí zdravotní pojišťovny.

Centrum jednodenní chirurgie a ortopedie

sál jednodenní chirurgie

Primářem centra je MUDr. Jindřich Šebor a jeho slova potvrzujíže pacienti vítají nástup nových trendů i do této oblasti zdravotnictví:„Hospitalizace doma je pro většinu nemocných to nejlepší.“ 

Jednodenní hospitalizace po operaci není ještě zcela obvyklá. Jak byste zhodnotil vaše centrum za necelé tři roky provozu?
První operaci jsme tu provedli 10. 5. 2010. K dnešnímu dni jsme odope­rovali téměř 5 000 nemocných. Zaměřujeme se na chirurgické operace (laparoskopicky žlučník, kýly aj., klasické operace kýl, hemoroidů, varixů dolních končetin aj.) a na ortopedické operace (artroskopie, operace před­noží, karpálního tunelu aj.). S určitou pýchou mohu konstatovat, že jsme za tuto dobu měli minimální počet komplikací, které jsme však vyřešili většinou sami na našem pracovišti. Jedná se o pracoviště jednodenní chirurgie, takže ve více než 90 % strávili pacienti na našem oddělení pouze jeden den, maximálně pak do 3 dnů, což však nelze považovat za kompli­kaci výkonu, ale bylo to spíše z důvodu sledování po závažnější operaci.

Jaké zákroky jsou u vás nejčastější?
Jako primář Centra jednodenní chirurgie a ortopedie zodpovídám za celé pracoviště, jsem však chirurg, a proto se zaměřím hlavně na chirurgickou část. Nosnými výkony na našem pracovišti jsou laparoskopické operace: odstranění žlučníku, operace tříselných a bráničních kýl, operace srůstů v dutině břišní, diagnostické laparoskopické operace, bandáže žaludku pro obezitu. Dále pak klasické operace tříselných, pupečních, břišních kýl, operace varixů dolních končetin, operace hemoroidů a jiných one­mocnění v oblasti řitě.

Máme letité zkušenosti a provádíme též gastrosko­pická a kolonoskopická vyšetření, kde si nemocní mohou zvolit provést tento výkon v tzv. analgosedaci za přítomnosti anesteziologa. Sledujeme nejnovější trendy v léčbě a provádíme například operaci varixů DK ra­diofrekvenční metodou, která má velmi příznivé výsledky v oblasti po­operačního hojení a urychlení návratu nemocných do normálního života.

V léčbě hemoroidů upřednostňujeme a provádíme jejich odstranění tzv. Longovou metodou, která má jednoznačně lepší výsledky. V laparosko­pické léčbě kýl užíváme nejnovější druhy sítěk, které významně vylepšují celkový výsledek operací. Nejnověji chceme nemocným nabízet lapa­roskopické odstranění žlučníku (cholecystektomii) z jednoho přístupu.

Můžete vzpomenout nějakou zajímavou, neobvyklou operaci?
V chirurgii či ortopedii je celá řada zajímavých operací, někdy jde i o ne­obvyklé výkony. Většinou jsou spojeny s anatomickými odchylkami a je­jich popis je spíše jen pro kolegy lékaře. Čtenáře by mohlo zajímat, že jsme na našem pracovišti odoperovali řadu známých osobností z kul­turního, sportovního a politického života. Často k nám dochází např. hokejisté HC Škoda Plzeň.

Centrum jednodenní chirurgie a ortopedie

sál jednodenní chirurgie

Co považujete za největší výhody vašeho centra oproti jiným nemocničním chirurgiím a ortopediím?
Největší výhodou pro naše nemocné je jednoznačně krátká doba pobytu u nás. I když jsme měli dlouholeté a velké zkušenosti v operativě, až zde jsme zásluhou změny přístupu k nemocným zjistili, že řadu výkonů lze provést v režimu jednodenní chirurgie. Mluvíme o tzv. hospitali­zaci doma, což je pro většinu nemocných to nejlepší. Zkracuje se doba léčby, nemocný se dříve zapojuje do normálního života včetně práce. Je zřejmé, že tato péče je i ekonomicky velmi výhodná. Dále nemocným nabízíme řadu nadstandardních služeb, snažíme se, aby co nejméně čekali, všem se snažíme vyhovět ve výběru data výkonu a nutných vyšetření zde. K tomu nám pomáhá stále nové a nadstandardní prostředí našeho centra včetně přístupu k nemoc­ným ze strany celého personálu.

Centrum jednodenní chirurgie a ortopedie

Privamed nemocnice

Nejkratší hospitalizace, vyšetření bez čekání, minimum bolesti

  • nová moderní budova, nadstandardně vybavené operační sály a pokoje 
  • individuální osobní přístup k pacientovi
  • služby dostupné všem, hrazené zdravotní pojišťovnou
  • laparoskopické zákroky – méně bolesti, bez řezání
  • klasické operace s moderními metodami
  • chirurgická, ortopedická a anesteziologická  ambulance 

Více info na ambulancích nebo na www.chirurgie24.cz a www.privamed.cz

ZEPTEJTE SE!

- 377 182 523 CHIRURGICKÁ AMBULANCE

- 377 182 520 ORTOPEDICKÁ AMBULANCE

- 377 182 521 ANESTEZIOLOGICKÁ AMBULANCE

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Eurosoftware: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

EUROSOFTWARE: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

Eurosoftware se zabývá vývojem aplikací pro velké mezinárodní obchodní řetězce. Takový software umožňuje...

Dešťovka je kamarád

Pokus s hlínou ve zkumavkách

Na patnácti plzeňských mateřských školách se děti hravou formou seznamovaly s dešťovou vodou ve své zahradě....

Novela zákona o zaměstnanosti přinesla změny v agenturním zaměstnávání

Novela zákona o zaměstnanosti přinesla změny v agenturním zaměstnávání.

Spolupracuje vaše firma s agenturou práce? Máte informaci, že má agentura zaplacenou povinnou kauci? Jste si jisti, že...

Najdete na iDNES.cz