Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Centropol Energy volá po zavedení eura

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Světová ekonomika se snad už konečně definitivně vymanila z vleklé krize a začínáme registrovat první trvalejší známky oživení i na světových trzích. Oživení jde ale ruku v ruce s rostoucí poptávkou po pohonných hmotách a energiích, což vždy znamená postupný růst cen těchto klíčových komodit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Centropol volá po zavedení eura | foto: CENTROPOL ENERGY, a.s.

Centropol Energy je jedním z největších dodavatelů energií v České republice, který díky strategií nízkých cen dokázal získat už 350 tisíc zákazníků. Pro udržení tržní výhody musí velmi citlivě sledovat dění na světových trzích a dokázat nakupovat elektřinu a plyn v tom správném okamžiku.

Centropol volá po zavedení eura

To jsou postupy, které má společnost ve vlastních rukách. Co jde ovšem zcela mimo její vliv je například měnová politika. Přitom její dopad na hospodaření firmy a koncové ceny pro zákazníky je naprosto zásadní. 

„Obchodujeme jako tisíce tuzemských firem v eurech a jsme zcela závislí na nevyzpytatelných výkyvech kurzu koruny. Náklady na obchodování a účtování ve dvou měnách jdou přitom v celé zemi určitě do miliard korun,“ odhaduje předseda představenstva Centropol Energy Aleš Graf. 

V případě energetických obchodníků, jakým je například Centropol, se přitom zbytečné náklady promítají do hospodaření společnosti. „Raději bych zbytečně vynaložené peníze na dvojí účtování reinvestoval do firmy nebo do snížení cen energií,“ zlobí se Aleš Graf. 

Podle jeho přesvědčení neexistuje žádný obhájitelný důvod, proč by Česká republika měla dále zůstávat jedním z mála ostrůvků s vlastní měnou v rámci Evropské unie. 

„Naši politici by si měli vzít příklad ze Slovenska. Dlouhé roky za námi východní sousedé zaostávali, od přechodu na euro jejich hospodářství roste mnohem rychlejším tempem než to naše. Slovenská vláda opuštěním koruny zhodnotila úspory každého Slováka, a ti jsou také po pěti letech s eurem ve většině spokojeni“, argumentuje Aleš Graf. 

„Udržujeme vlastní měnu pro pouhých deset milionů lidí, místo abychom se přidali k třem stům milionům občanů nejsilnějšího hospodářského uskupení světa,“ dodává Graf.

Centropol volá po zavedení eura

Energetika je alfou a omegou každého hospodářství a její zbytečné zdražování může zadusit růst ještě v jeho vratkých počátcích. Aleš Graf je přesvědčený, že trh stále skýtá prostor pro další snižování cen zejména u elektřiny. K tomu je ovšem potřeba mít k dispozici stabilní měnu, která nebude závislá pouze na rozhodování politiků či několika bankéřů. 

„Považuji za mimořádně nešťastné, že debata o přechodu na euro se nevede v rovině ekonomické argumentace, ale pouze jako politikum. Veškeré debaty se nakonec odbývají v naprosto iracionálních půtkách s těžkým nádechem nacionalismu, kde se zcela vytrácí zájem občanů a státu jako hospodářského celku,“ podivuje se šéf Centropolu Graf. 

Podle jeho přesvědčení nás neustále odkládání termínu přijetí společné evropské měny postupně dostane do izolace a velmi významně poškodí naší ekonomiku. 

„Nejsem zdaleka jediný, kdo si klade otázku, komu se vlastně vyplatí dlouhodobé udržování koruny. Chci věřit tomu, že to nejsou lidé, kteří se bojí, že by nestihli včas vyprat své nelegálně získané koruny,“ přemýšlí Aleš Graf a věří, že nakonec rozum a čistě ekonomické argumenty bez sobeckých osobních vlivů nakonec zvítězí.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner.
Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner

Institut pro politiku a společnost pořádá s partnery druhý ročník úspěšné mezinárodní konference Výzvy pro Evropu, která se uskuteční 25. září v...  celý článek

Děti pomalu usedají zpět do lavic a výdaje rostou.
Děti pomalu usedají zpět do lavic a výdaje rostou

Období konce prázdnin a návratu do školních lavic je stresující nejen pro děti, které se musejí vrátit zpět do módu „a teď se musím učit“, ale i pro rodiče,...  celý článek

Poskytnutí virtuálního sídla firmy je snadné. Jak na to?
Poskytnutí virtuálního sídla firmy je snadné. Jak na to?

Toužíte po prestižní adrese pro svou firmu? Kvůli dobré vizitce a prestiži nemusíte celou svou společnost stěhovat. Poskytnutí virtuálního sídla firmy vám...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.