Centrální osvětlení pomocí moderní technologie xComfort

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Při řešení interiérového osvětlení mnozí kladou důraz zejména na design. Často jsou tak opomíjeny důležitější praktické otázky týkající se samotného druhu osvětlení - vhodné barvy světla, ideální světelné zóny a spotřeby energie.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Centrální osvětlení pomocí moderní technologie xComfort

Náklady na centrální osvětlení bývají často podceňovány, přestože mohou v závislosti na nešetrné spotřebě majitele nepříjemně překvapit.

Úspora s inteligentní elektroinstalací

Pokud jsou pro vás účty za elektřinu noční můrou, společnost Eaton Elektrotechnika nabízí řešení.  Úsporným pomocníkem nejen v oblasti osvětlení, ale také například u vytápění, je inteligentní elektroinstalace xComfort.

Jestliže chcete mít spotřebu energie domácnosti pod kontrolou, můžete si nastavit maximální denní spotřebu energie, po jejímž překročení se automaticky vypne zvolený spotřebič a tím dochází ke značné úspoře nákladů.

Toto řešení může mimo jiné pomoci například majitelům pronajímaných nemovitostí, jejichž nájemníci mají tendence energiemi plýtvat - vyhnete se tak nepříjemnostem při placení složenek.

Jaké jsou výhody?

Kromě výše uvedené možnosti nastavení maximální denní spotřeby energie má inteligentní  elektroinstalace i další výhody. Pokud neustále zapomínáte na rozsvícené světlo v koupelně či v kuchyni, jistě oceníte tlačítko centrálního ovládání osvětlení. Ovládání pro centrální osvětlení může být pohodlně umístěno přímo u vchodových dveří a jeho stisknutím zhasnete všechna světla v domě.

Centrální osvětlení pomocí moderní technologie xComfort

Bojí se vaše děti tmy? Už nemusí. Centrální osvětlení s inteligentní elektroinstalací jim pomocí předvolených světelných režimů může vytvořit přijatelné podmínky pro klidný spánek. Vy sami můžete využít stmívacích režimů pro navození příjemné atmosféry ve kterékoli místnosti v domě.
 
Kromě těchto příjemných funkcí může centrální osvětlení také odradit případné zloděje. V době vaší dovolené simuluje pomocí osvětlení přítomnost osob v domě. Vzhledem k tomu, že se systém ovládá na dálku, není problém provést změnu jeho nastavení, i když zrovna nejste doma.

Jak centrální osvětlení funguje?

Ačkoli výměna kompletní elektroinstalace zní jako rekonstrukčně extrémně náročná věc, investice do ní se opravdu vyplatí. Jeho zapojení se vzhledem k bezdrátovému systému xComfort obejde bez větších zásahů do centrálních rozvodů, a investice se vám vrátí do několika let.

Centrální osvětlení pomocí moderní technologie xComfort

Celé centrální osvětlení funguje na radiofrekvenčním ovládání, je tedy jednoduše ovladatelný na dálku. Do jedné z místností se na zeď připevní ovládací dotykový panel Room Manager nebo Home Manager (liší se počtem ovládaných místností) a skrze něj máte přehled o celé elektroinstalaci v domě.

K jednotlivým světlům se připojí spínače, které komunikují s centrálním panelem. Na centrálním panelu už jen nastavíte intenzitu a načasování svícení v jednotlivých částech domu. Například v osm večer se rozsvítí příjezdová cesta nebo světlo před vchodem a nemusíte se již vracet domů zcela po tmě. A pokud byste náhodou přijížděli z práce dříve, celý systém je jednoduše ovladatelný na dálku.

Funkce ENERGY pro přehled spotřeby

Pokud chcete mít neustálý přehled o spotřebě elektrické energie v domě, jistě oceníte funkci ENERGY. Mimo průběžného monitorování spotřeby v domě vám například dokáže spočítat, kolik vás bude stát třeba vánoční světelná výzdoba domu.

Dokáže také sledovat spotřebu energie jednotlivých spotřebičů, takže si sami můžete regulovat jejich úsporné využívání. Šetří tím celkové náklady a přispívá k ekologii. Na ovládacím panelu Room Manageru jsou neustále k dispozici aktuální čísla a prognózy spotřeby pro dané období, takže účty za elektřinu už nebudou žádným překvapením.

Pokud jsou pro daný objekt předem nastaveny spotřební limity plynu, elektřiny či vody, může být jejich přívod okamžitě zastaven a to i na dálku. Tato funkce je velmi užitečná při dlouhodobých pronájmech domu, kdy noví nájemníci poněkud rozmařile plýtvají.

Bezpečnostní systém SAFETY

Další praktickou funkci představuje bezpečnostní systém SAFETY, který z bezpečnostních senzorů vyhodnocuje informace o hrozícím požáru a dokáže v případě nebezpečí odpojit ohroženou část přívodu elektrické energie. Při zaplavení, úniku vody z pračky nebo myčky se okamžitě vypne přívod vody. 

Při dlouhodobém výpadku proudu majitele nemovitosti systém okamžitě informuje SMS, čímž může promptně zabráníit pohromě v podobě třeba rozmrzlého mrazáku. Senzor kvality vzduchu při úniku CO2 u kotle či krbu zapne ventilátor a v garáži otevře vrata. V případě neoprávněného pohybu osob v domě obdrží majitel domu SMS a současně se rozsvítí světlo a vytáhnou rolety, díky čemuž se zloději řádně vystraší. Všechny rizikové faktory včas odhalíte a můžete efektivně zasáhnout.

Praktičnost a funkčnost inteligentní elektroinstalace neocení pouze hlava domácnosti hlídající rozpočet. K systému xComfort lze připojit v podstatě všechny domácí spotřebiče a maximálně tak využívat jejich automatizace.

Dokáže zkoordinovat topení s větráním, reaguje na venkovní teplotu a intenzitu slunečního záření, vykouzlí osvětlení vašich snů a není pro něj problém ani simulace přítomnosti obyvatel v domě. Je to celkově skvělý pomocník pro život a investice do jeho zřízení se vám vrátí během několika let. Inteligentní centrální osvětlení naleznete na www.xComfort.cz.  

Autor:

Nejčtenější

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Sedíte v dálkovém autobuse z Ostravy do Prahy. Vlak má zase zpoždění. Potřebujete zabavit děti při čekání u lékaře nebo...

P2P nabízí lidem možnost vydělávat jako banka

P2P nabízí lidem možnost vydělávat jako banka

Každý už ví, že si na Zonky může nejlevněji půjčit od lidí. To nabízí příležitost pro spoustu dalších lidí, kteří mohou...

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Druhá prohra s Realem, nebo plzeňské překvapení? Největší komunita sázkařů žene za druhou výhrou Real.

Tipsport spustil novou registraci. Už nemusíte na pobočku!

Tipsport spustil novou registraci. Už nemusíte na pobočku!

Máme skvělou zprávu pro klienty České spořitelny, Moneta Money Bank a Air Bank. Díky novince v podobě online ověření...

Pět nejčastějších chyb, kterými si ničíte povlečení

Při správné údržbě vydrží povlečení stále jako nové i několik let.

Už se vám někdy stalo, že jste si pořídila zbrusu nové povlečení za nemalé peníze, a po prvním použití bylo zničené?...

Další z rubriky

Pět tipů, jak zrekonstruovat kuchyň co nejlevněji

Pět tipů, jak zrekonstruovat kuchyň co nejlevněji

V současné době není kuchyň vnímána pouze jako místo, kde hospodyňka uvaří nedělní oběd. V mnohých případech se jedná o...

Vinylové dílce. Správná volba?

Vinylové dílce. Správná volba?

Výběr podlahy je pro každý interiér klíčový. Pokud pořizujete novou podlahu, stojí před vámi opravdu velké rozhodování....

Hledáte jídelní soupravy na Vánoce nebo pro každodenní stolování?

Hledáte jídelní soupravy na Vánoce nebo pro každodenní stolování?

Dobré jídlo musí i skvěle vypadat, abychom jedli s chutí. Vyberte si talíře, ze kterých bude radost jíst! E-shop...

Najdete na iDNES.cz