Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cena pro Conductix-Wampfler za bezdotykové nabíjení elektromobilů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost Frost & Sulivan udělila firmě Conductix-Wampfler cenu "New Product Innovation Award" v kategorii "Infrastruktura pro nabíjení elektrovozidel". Tím je zdůrazněn význam nabíjecí techniky pro úspěch elektroautomobilů a potvrzuje se, že zejména bezdotykové nabíjení se stalo "hnacím motorem" elektromobility.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Conductix-Wampfler s.r.o. - elektromobil | foto: Conductix-Wampfler s.r.o.

Nyní musí řidič automobilu tankovat zhruba jednou měsíčně. Avšak není tomu tak v případě elektroautomobilu. Tady je třeba manipulovat s nabíjecím kabelem i několikrát za den. Bezdotykové nabíjení nám může proto výrazně zjednodušit obsluhu a zvýšit uživatelský komfort.

Různé studie uvádějí, že proces nabíjení je jednou z překážek elektromobility. Induktivní bezdotykové nabíjení ale řidič prakticky vůbec nevnímá. Stačí zaparkovat auto. Zbytek proběhne automaticky. To je samozřejmě velmi výhodné nejen za špatného počasí ale například i v případě, že máme plné ruce jiné práce.

Conductix-Wampfler s.r.o. - ocenění

Bezdotykové nabíjení začne bez jakéhokoliv zásahu a proběhne bezdotykově přes vzduchovou mezeru pod spodkem vozidla. Řidič si může nastavit tarif nabíjecího proudu a požadovaný dojezd. Nabíječka rozezná vozidlo a pomocí bezdrátové komunikace získá všechny informace potřebné pro proces nabíjení.

Toto bezdotykové nabíjení se vyznačuje větším počtem nabíjecích cyklů s menšími proudy a nižší nabíjecí rychlostí, což ve svém důsledku podstatně zvyšuje životnost baterie. A to nezávisle na tom, jak zapomnětlivý nebo uspěchaný je řidič vozidla. Induktivní nabíjení lze používat zejména jako vedlejší, tzv. příležitostné nabíjení.  

Bezdotykové nabíjení je pravidelnější

V každém případě je induktivní nabíjení pravidelnější, častější způsob nabíjení, který prospívá baterii. Snižuje počet rychlých nabíjecích cyklů, tím redukuje ztrátový výkon a prodlužuje životnost baterie.

To významně zvyšuje možnost používat elektroautomobil v běžném životě. Že tomu tak skutečně je a tato technika obstojí i v tvrdých podmínkách každodenního běžného provozu, prokázala firma Conductix-Wampfler AG již před několika lety tím, že v Turíně instalovala tuto nabíjecí techniku na elektrobusech městské dopravy osob.

Nabíjecí místa jsou prakticky neviditelná, odolná proti vandalismu a poškození. Navíc jsou plně integrovaná do městského prostředí. 

Bezdotykové nabíjení a jeho výhody

Účinnost bezdotykového nabíjení je srovnatelná s klasickými nabíječkami, které využívají kabel. V případě optimálních podmínek dochází dokonce k úsporám proudu. Podobně jako tomu je v případě použití sporáku s indukčním ohřevem.

Odpadají například ztráty v důsledku ohřevu baterie a kabelů nebo opotřebení kontaktů. Induktivní nabíjení ale přináší i výhody pro automobilové výrobce. Stále se odlišují americké, japonské i evropské zásuvné konektory. Indukce je ale mezinárodní, zákony fyziky platí všude stejně.

Více naleznete na www.conductix.cz.

Autor:
Témata: Elektromobil, Turín

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Inovativní produkt v podobě programu ŠKODA Bez starostí přinesla mladoboleslavská automobilka na český trh již v roce...

O nákladní auta z bazaru nemají zájem jen začínající podnikatelé

O nákladní auta z bazaru nemají zájem jen začínající podnikatelé

Pro podnikání v některých odvětvích potřebujete do začátku nemalý kapitál a autodoprava mezi ně rozhodně patří. Dodávky...

Pět důvodů, proč si zamilujete nový Jeep Compass

Pět důvodů, proč si zamilujete nový Jeep Compass

Nový Jeep Compass je hrdým pokračovatelem značky Jeep. Ta už téměř 80 let vyrábí odolné a funkční vozy nejen do terénu....

Najdete na iDNES.cz