Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cemex vybudoval unikátní kanceláře v souladu s filosofií podniku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Společnost CEMEX se zabývá výrobou stavebních materiálů, konkrétně betonu, cementu a kameniva. Vytvoření originálních kancelářských prostor, které by byly v souladu s činností firmy a které by byly zároveň funkční a příjemné pro zaměstnance společnosti, bylo pro architekty velkou výzvou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Unikátní kanceláře v souladu s filosofií podniku | foto: CEMEX Czech Republic, s.r.o.

Tak se začal rodit zcela unikátní kancelářský prostor v business centru City West v části Prahy 5 - Stodůlkách.

Koncepce

Moderní pojetí je dílem mladých architektů z ateliéru Povětroň, kteří se zabývají nejen architekturou, ale i designem. "Spolupráce s firmou CEMEX byla velmi intenzivní, abychom dokázali pochopit a vystihnout tzv. ducha firmy. Tím, že i CEMEX přinášel nápady do projektu pak napomohl rychlému ztotožnění firmy s novým designem," říká Ing. arch. Michal Rouha z ateliéru Povětroň.

Unikátní kanceláře v souladu s filosofií podniku

Prostory byly navrženy do tzv. boxů, které rozdělují celý prostor typu open-space na menší celky. V interiéru jsou použity materiály, se kterými je firma svojí činností spjata. Zasedací místnosti jsou prosklené a opláštěné tzv. kari sítěmi (armovacími sítěmi), které slouží k vyztužení betonových konstrukcí. Privátní kanceláře mají dekorované stěny  cementovými stěrkami, které svou strukturou imitují pohledový beton. Zajímavě je také řešena recepce, která je navržena z tzv. gabionů (drátěných košů) s vyskládanými kameny z  lomu společnosti.

Unikátní kanceláře v souladu s filosofií podniku

Prostor pro práci i odpočinek

Úkolem bylo také vyčlenit místo pro odpočinek, relaxaci a neformální schůzky. Vznikla tak tzv. chill-out zóna, která byla pojata jako park s cestou v umělém trávníku, se zahradním nábytkem a sedacími vaky, které připomínají velké balvany. Pro odpočinek či práci venku slouží také terasa, která byla vybavena venkovním nábytkem.

Unikátní kanceláře v souladu s filosofií podniku

Ekologická stopa

Jedním z cílů společnosti CEMEX je minimalizovat ekologickou stopu a proto je i v nových prostorech kladen důraz na ekologii a důslednou recyklaci všech odpadů. Na ekologickou orientaci firmy poukazuje i bohatá nástěnná grafika, ze které je patrné, že myslí na budoucí generace. Kanceláře nabízejí něco více než jen nové pracovní prostory. Jedinečný design a vybavení vytvořil sociálně-kulturní prostředí, které dodává prostoru lidský rozměr. 

Výsledkem je plně funkční prostor, který 100% splňuje veškeré požadavky na každodenní čilý provoz, dobře reprezentuje společnost CEMEX a je v souladu s její kulturou a filosofií. 

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení.
St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení

Skvělé a velkolepé umělecké těleso St. Petersburg Festival Ballet disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou přísnou elegancí...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.