Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O jakých povoláních jako malí sníme? Tip na srpnový program pro děti

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02
Pamatujete si, čím jste chtěli být jako děti? A splnilo se vaše přání? Dejte svým dětem možnost vyzkoušet si povolání dospělých v Centru Černý Most. Od 20. srpna do 4. září jsou pro ně připravené interaktivní workshopy v dílničkách proměněných třeba na kadeřnictví, televizní studio, ordinaci lékaře nebo stavbu. To vše zdarma.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dílnička Mini City - stavba | foto: Centrum Černý Most

Staneme se tím, co si vysníme?

Respondenti on-line průzkumu Centra Černý Most nejčastěji v dětství snili o povolání učitele (11 %), veterináře (10 %) nebo zpěváka či herce (shodně 6 %). Ženy se toužily stát převážně učitelkami (15 %) a zvěrolékařkami (12 %), jejich protějšky pak kosmonauty a popeláři (obojí po 10 %).

Centrum Černý Most

Facebookový průzkum Centra Černý Most (Facebook, Centrum Černý Most, červenec 2016, 232 respondentů) odhalil, že pouhých 6 % respondentů si danou profesi v dětství vybralo, následně vystudovalo i se jí v současnosti věnuje.

  • O dvě procenta menší skupina na v dětství vysněné povolání zaměřila své vzdělání, ale nakonec pracuje v jiné oblasti.
  • Svůj dětský profesní sen, i přes vystudování jiné specializace, si splnilo jen 1 % dotazovaných.
  • 27 % fanoušků Centra Černý Most uvedlo, že získalo vzdělání v oboru, jakému se nyní profesně věnuje.
  • U 62 % většiny respondentů se ale v dětství vysněné, následně vystudované a aktuální povolání různí.

Městečko profesí v Centru Černý Most

Centrum Černý Most na sklonku léta představuje zahraniční edukativně-zábavní projekt Mini City určený nejmenším, kteří si chtějí vyzkoušet povolání dospělých.

Malí návštěvníci Centra Černý Most ve věku 4–12 let mohou od 20. srpna do 4. září blíže poznat osm rozličných profesí, a to díky bezplatným interaktivním workshopům ve stylově vybavených dílničkách Mini City. Čekat na ně bude například květinářství, ordinace lékaře, kadeřnictví nebo televizní studio. O děti se na každém stanovišti postarají instruktoři.

Tematická stanoviště:

Dopravní okruh budoucím řidičům a řidičkám přináší prostor s autentickým dopravním značením, který si mohou projet na připravených kolech či koloběžkách.

Dílnička Mini City - dopravní okruh

Dílnička Mini City - dopravní okruh

Dílnička Mini City - kadeřnictví

Dílnička Mini City - kadeřnictví

Kadeřnictví obsahuje 2 stolky se zrcadly a židličkami, fény a vybrané kadeřnické potřeby či paruky, na nichž si děti mají možnost vyzkoušet tvorbu účesů, nebo gauč sloužící k pohodlnému čekání zákazníků.

Supermarket zahrnuje regály se zbožím, nákupní vozíky, pokladnu s pohyblivým pásem nebo speciální peníze a platební karty pro zákazníky.

Dílnička Mini City - televizní studio

Dílnička Mini City - televizní studio

Dílnička Mini City - supermarket

Dílnička Mini City - supermarket

V dílně zařízené jako televizní studio nechybí kamera, monitory či přenosové plátno, před kterým si budoucí hlasatelé či hlasatelky mohou vyzkoušet moderování zpravodajství.

Pizzerie nabízí kuchyň vybavenou pecí a nádobím, kuchařské oblečení i stolky se židličkami pro hosty.

Dílnička Mini City - pizzerie

Dílnička Mini City - pozzerie

Dílnička Mini City - květinářství

Dílnička Mini City - květinářství

Květinářství dětem k dispozici dává umělé i živé květiny, zahradnické náčiní či papír pro zabalení naaranžovaných kytic.

Ordinace lékaře potěší budoucí lékaře, lékařky nebo zdravotní sestřičky vybavením v podobě lůžka pro pacienta, lékařskými nástroji či plášti.

Dílnička Mini City - stavba

Dílnička Mini City - stavba

Dílnička Mini City - lékařská ordinace

Dílnička Mini City - lékařská ordinace

Na stavbě děti naleznou umělé zdi, cihly, kolečko, kladkostroj i stavební nářadí, s jejichž pomocí mohou libovolně tvořit.

Více informací naleznete na www.centrumcernymost.cz nebo na www.facebook.com/centrumcernymost.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Výměna autoskla by měla být provedena výhradně u smluvních partnerů.
Autosklo měňte výhradně u smluvních partnerů

Výměna autoskla z pojistné události vás nemusí stát ani korunu. Nezapomeňte si ale zkontrolovat smlouvu s pojišťovnou, mnoho z nich vyžaduje výměnu autoskla...  celý článek

Sdílejte elektromobil v ulicích Prahy.
Sdílejte elektromobil v ulicích Prahy

Druhé auto do rodiny? Zbytečné, zejména žijete-li v Praze a takové druhé auto byste používali prakticky jen pro jízdy po městě. Společnosti PRE, CAR4WAY a...  celý článek

Recyklací skla lze ušetřit až 65 % přírodních surovin a až 90 % energie....
Skleněné obaly do koše na odpad nepatří, třiďte je do zeleného kontejneru

12,2 kilogramu – tolik skla vytřídí za rok v průměru každý obyvatel ČR. Není to málo, meziročně jde skoro o kilový nárůst, ale přesto by mohlo být ještě líp....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.