Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Část budov nové scény Národního divadla jde do dražby

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dne 12. května 2016 proběhne v dražební místnosti na adrese náměstí Míru 9 v Praze 2 v 11:00, dražba nemovitostí, které jsou součástí původního souboru budov nové scény Národního divadla.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Část budov nové scény Národního divadla jde do dražby | foto: PROKONZULTA, a.s.

Budova č. p. 1435 se nachází mezi ulicemi Národní, Ostrovní a Divadelní, u komplexu budov Komunity Římské unie Řádu svaté Voršily a naproti historické budovy Národního divadla. Dříve byla součástí komplexu dostavby Národního divadla s označením „restaurační budova“.

Odhadovaná hodnota budovy je dle znaleckého posudku 124,000.000 Kč.

„V průběhu dubna a května 2016 se konalo několik prohlídek případných zájemců o tuto nemovitost. Je to standardní postup před každou dražbou, kterou realizujeme. Vyvolávací cena je 87,000.000 Kč a předpokládáme, že se během dražby výrazně navýší, jelikož budova má velmi lukrativní polohu. Jedním za zásadních potenciálních zájemců je samo Národní divadlo. Všichni zájemci o nemovitost musí složit dražební jistotu ve výši 5,000.000 Kč,“ informuje Ing. Jaroslav Hradil ze společnosti PROKONZULTA, a.s., která byla realizací dražby pověřena.

Část budov nové scény Národního divadla jde do dražby

Budova byla kolaudována v roce 1983, v letech 1997 až 2000 došlo k její rekonstrukci a rekolaudaci. Rekonstrukce spočívala ve výměně a modernizaci technického a technologického zařízení budovy. Dnes je tedy nezávisle napojena na média a energie a je energeticky samostatná a soběstačná. Došlo k rekonstrukci zázemí (sociálního vybavení) a restaurace v 1 NP. Byly také namontovány nové výtahy, provedeny nové povrchové úpravy a osazeno nové osvětlení.

Vlastník budovy, společnost THEMOS, s.r.o., prochází právě insolvenčním řízením, pod vedením insolvenčního správce Mgr. Adama Sigmunda. Uspokojení pohledávek je podstatou realizace této dražby, jako prostředek zpeněžení nemovitého majetku.

Zájemci o dražbu z řad případných kupců, či veřejnosti, se mohou na dražbu dostavit na adresu náměstí Míru 9 v Praze 2, ve čtvrtek 12. 5. 2016 před 11:00. Případní zájemci o účast na dražbě zmíněné nemovitosti musí složit výše uvedenou dražební jistotu nejpozději do okamžiku konání dražby a řídit se ostatními ustanoveními dražební vyhlášky, která je k dispozici u dražebníka, anebo na www stránkách dražebníka http://www.prokonzulta.cz/drazba/objekt-themos-jedna-z-budov-nove-sceny-nar.-divadla,-praha-nove-mesto-3968.htm .

V případě zájmu o doplňující informace kontaktujte:

tiskový mluvčí společnosti PROKONZULTA, a.s. Pavla Mikulenku, tel.: 774 629 923, e-mail: marketing@prokonzulta.cz

Část budov nové scény Národního divadla jde do dražby


Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Netrapte se se ztracenými klíči! Vyzkoušejte elektronický přístupový systém.
Netrapte se se ztracenými klíči! Vyzkoušejte elektronický přístupový systém

Zapomenutý klíč dokáže překazit plány na celý den. Ještě horší jsou komplikace spojené se ztrátou klíče. V takovém případě je nutné vyměnit zámek (zamykací...  celý článek

Stejný přístup k domácnostem i velkým firmám při stanovení cen za energie.
Stejný přístup k domácnostem i velkým firmám při stanovení cen za energie

Zatímco dříve byly nejvýhodnější ceny elektřiny a plynu dostupné jen velkým firmám, nyní mohou u Centropolu tyto výhody čerpat i běžní spotřebitelé. Oblíbený...  celý článek

Zdeněk Burian - Křováci (1975)
Aukce European Arts nabídne kolekci vzácných obrazů Zdeňka Buriana

V neděli 24. září 2017 se v aukci European Arts bude nabízet mimořádná kolekce vzácných obrazů Zdeňka Buriana.  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.